Jak sprawdzić status zwrotu podatku z Holandii?

Jak sprawdzić status zwrotu podatku z Holandii?

Zadajesz sobie pytanie: kiedy otrzymam zwrot podatku z Holandii i nie wiesz, jak to sprawdzić? Podpowiadamy, w jaki sposób zweryfikować status rozliczenia PIT z Holandii, a także, jak dowiedzieć się, ile wyniesie zwrot podatku.

Ile czasu ma Belastingdienst na zwrot podatku?

Na początku mamy złą wiadomość – Belastingdienst, czyli holenderski odpowiednik polskiego urzędu skarbowego, ma maksymalnie aż trzy lata na rozliczenie podatku z Holandii i tym samym, wypłatę zwrotu. Termin ten liczy się od daty złożenia zeznania podatkowego z Holandii i dotyczy nierezydentów, czyli podatników, którzy nie posiadają stałego zameldowania w tym kraju. Nieco lepsza wiadomość jest taka, że najczęściej decyzja podejmowana jest w czasie od trzech do dwunastu miesięcy. Jeśli chcesz otrzymać zwrot szybciej, należy zadbać o dopełnienie wszelkich formalności, w tym podanie prawidłowego numeru konta bankowego (w innym wypadku otrzymasz formularz z urzędu do wypełnienia, a od czasu jego odesłania, Belastingdienst ma jeszcze kilka tygodni na wypłatę środków).

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie, do kiedy zwrot podatku w Holandii, nie jest pocieszająca. Jeśli zależy ci na tym, aby odzyskanie podatku z Holandii przebiegło sprawnie, skorzystaj z pomocy biura podatkowego specjalizującego się w tych sprawach. Z nami rozliczenie podatku z Holandii jest szybkie i proste, zwrot możesz otrzymać nawet po trzech miesiącach. A jak sprawdzić jego status?

Jak sprawdzić status zwrotu podatku – Holandia?

Rozliczenie podatkowe z Holandii gotowe? Teraz pozostaje ci już tylko czekać. Sprawa się wydłuży, jeśli otrzymasz pismo z holenderskiego urzędu skarbowego celem złożenia wyjaśnień lub uzupełnienia brakujących informacji/dokumentów. Dlatego radzimy, aby podatek w Holandii od zarobków rozliczać z biurem podatkowym, które zadba o to, aby zeznanie było kompletne, dostarczone w terminie, co w znaczący sposób przyśpieszy sprawę.

A czy można zweryfikować status PIT z Holandii? Nie bezpośrednio. Gdy nie otrzymałeś listu z Belastingdienst można założyć, że twój wniosek jest pełny, szybciej dostaniesz środki. Poza tym pozostaje ci już tylko obserwowanie konta bankowego (aczkolwiek raczej nie ma sensu robić tego wcześniej, niż przed upłynięciem trzech miesięcy).

Polecamy, aby wcześniej skorzystać z kalkulatora zwrotu podatku z Holandii, dzięki któremu sprawdzisz, ile wyniesie nadpłata.

 

rozliczenie podatku holandia

 

Rozliczenie podatku z Holandii w Polsce

Podatek z Holandii masz prawo rozliczać do 5 lat wstecz. Oprócz tego, że przed Belastingdienst składasz deklarację dotyczącą zarobków uzyskanych w Holandii, musisz jeszcze złożyć przed polskim urzędem skarbowym deklarację dotyczącą zarobków w danym roku (niezależnie od tego, w jakim kraju je uzyskiwałeś).

Jeśli pracowałeś w Niderlandach, powinieneś dostarczyć w polskim urzędzie skarbowym PIT 36 Holandia oraz dołączyć do niego PIT ZG. Tutaj ważne jest to, że przed wpisaniem kwoty dochodu w deklaracji podatkowej, konieczne jest przeliczenie jej na złotówki. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo wypełnić te dokumenty, również możesz skorzystać z naszej pomocy.

powrót na górę