FLG Odzyskaj jaaropgaave

Brak jaaropgaave? To od dziś nie jest problem! Nie rozliczyłeś się z podatku z Holandii? A może otrzymałeś wezwanie z Belastingdienst lub z polskiego Urzędu Skarbowego, aby rozliczyć PIT36ZG? Jeżeli pracowałeś w Niderlandach (Holandii) i nie posiadasz dokumentów finansowych potwierdzających dochód, to mamy rozwiązanie problemu! Nawet w 21 dni odzyskamy Twoje zagubione jaaropgaave z podatkowego…

Brak jaaropgaave? To od dziś nie jest problem! Nie rozliczyłeś się z podatku z Holandii? A może otrzymałeś wezwanie z Belastingdienst lub z polskiego Urzędu Skarbowego, aby rozliczyć PIT36ZG?

Jeżeli pracowałeś w Niderlandach (Holandii) i nie posiadasz dokumentów finansowych potwierdzających dochód, to mamy rozwiązanie problemu! Nawet w 21 dni odzyskamy Twoje zagubione jaaropgaave z podatkowego systemu FLG (Fiscale Loon Gegegvens). Bez względu na ich ilość!

Aby zamówić swoje dochody, wystarczy wypełnić prosty formularz i opłacić usługę zgodnie z cennikiem. Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy!

  • captcha

  Czym jest jaaropgaave?

  Każdy pracownik zatrudniony legalnie na terenie Holandii powinien otrzymać od swojego pracodawcy dokument jaaropgaave, czyli kartę podatkową z tego kraju. Jest to dokument, dzięki któremu rozliczymy nasz roczny holenderski dochód, ponieważ znajdziemy tu wszystkie niezbędne informacje – o wynagrodzeniu, wpłaconych zaliczkach na podatek dochodowy oraz ubezpieczeniu zdrowotnym i społecznym.

  Pracodawca ma obowiązek przekazać go po zakończeniu roku kalendarzowego, w którym wypłacał Ci wynagrodzenie lub świadczenie. W większości przypadków otrzymasz ten dokument terminie do 31 marca, dzięki czemu bez problemu we właściwym czasie złożysz zeznanie podatkowe w Belastingdienst.

  Niestety zdarzają się też nieprzewidziane sytuacje, w których może wystąpić problem z odzyskaniem karty – wtedy możesz zwrócić się do Holenderskiego Urządu Skarbowego po zastępczy druk IB60 lub wydruk dokumentu z systemu FLG (Fiscale Loon Gegegvens). Wykorzystasz je jako zastępstwo do załatwienia wielu formalności.

  Co zawiera jaaropgaave?

  Jaaropgaave zawiera wiele pozycji, w których szczegółowo przedstawione jest Twoje wynagrodzenie i wszystkie zapłacone w tym okresie podatki. Znajdziesz tu łączną sumę uzyskanych dochodów, wysokość zapłaconych składek na ubezpieczenie oraz dane firmy, która wystawiła dokument.

  W przypadku, jeżeli pracowałeś u więcej niż jednego pracodawcy, to otrzymasz kilka kart jaaropgaave – od każdego z nich osobno.

  Poniżej najważniejsze pozycje z jaaropgaave, które będą potrzebne do rozliczenia podatku z Holandii:

  • Loon – uzyskany przez Ciebie przychód brutto,
  • Ingehouden Loonbelasting/Premie Volksverzekeringen – zaliczki odprowadzone na podatek dochodowy oraz ubezpieczenie społeczne, a także maksymalna kwota zwrotu podatku, o jaką możesz się ubiegać,
  • Arbeidskorting – ulga pracownicza;
  • Levensloopverlofkorting – ulga z tytułu stażu pracy,
  • Premie ziekenfonds – składki na ubezpieczenie zdrowotne,
  • Loonheffingskorting – ulga podatkowa dla osób zatrudnionych na etacie,
  • Loon Zorgverzekeringswet – dochód, który podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu.

  Pozyskamy dla Ciebie druk z FLG!

  W przypadku gdy nie jesteś w stanie odzyskać karty podatkowej jaaropgaave, zgłoś się do nas a uzyskamy dla Ciebie wydruk z systemu FLG, dzięki któremu załatwisz wszelkie formalności skarbowo-podatkowe zarówno w Holandii, jak i w Polsce.

  Działamy szybko i skutecznie wykorzystując nasze ogromne doświadczenie w kontaktach z Belastingdienst. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – Holandia.org