Kwalifikacja podatkowa 90% a rozliczenie w Holandii

Kwalifikacja 90% Holandia

Kwalifikacja podatkowa 90%

W związku z zasadami wprowadzonymi w 2015 roku, prawie każdy powinien starać się uzyskać kwalifikację 90%.

Status kwalifikowanego podatnika zagranicznego, oznacza że co najmniej 90% uzyskało się na terenie Holandii.

Reguła 90% - tak czy nie?

W celu skorzystania z ulg podatkowych, pracownikowi powinno zależeć na uzyskaniu kwalifikacji 90%. Oczywiście chęć uzyskania kwalifikacji nie powinno w żaden sposób ograniczać dalszego zarobkowania, choć może być to opłacalne.

Polak starający się o uzyskanie statusu rezydenta w Holandii, musi wykazać swoje dochody przed holenderskim fiskusem. 

Jak to zrobić?

Po pierwsze: należy zwrócić się do polskiego urzędu skarbowego z prośbą o udokumentowanie naszych zarobków.

Wszystko musi zostać zapisane na dedykowanym w tym celu druku, który nazywa się “Zaświadczenie o dochodach”. Jest jednak warunek otrzymania takiego dokumentu.
Powinno się z wyprzedzeniem złożyć roczną deklarację PIT36 wraz z PIT ZG. W przeciwieństwie do PIT36 załącznik ZG uwzględnia jedynie dochody zagraniczne. 

Status rezydenta

Gdy pozyskanie statusu rezydenta zakończy się pomyślnie, osoba może cieszyć się praktycznie takimi samymi prawami jak osoba zameldowana na terenie Niderlandów.

Rezydenci mogą uzyskać prawo do przywilejów socjalnych, mają także możliwość korzystania z pomocy społecznej. Plusem jest również prawo do korzystania z ulg podatkowych, co może owocować całkowitym zwrotem podatku za pracę w Holandii.

Reasumując, wiele argumentów przemawia za tym, aby ubiegać się o status rezydenta Holandii. Można w ten sposób cieszyć się wieloma przywilejami, do których należą m.in. wcześniej wspomniane wyższe zwroty podatku. 

Masz dodatkowe pytania a może chciałbyś korzystnie rozliczyć podatek z Holandii? Skontaktuj się z nami!

powrót na górę