WW uitkering zasiłek dla bezrobotnych

Utrata pracy nie jest końcem świata – może to początek czegoś nowego? Szansa na lepszy start? Dostępny zasiłek dla bezrobotnych w Holandii pomoże stanąć na nogi po zwolnieniu i przerwać czas potrzebny na znalezienie nowego zatrudnienia. Nie wiesz, jak go uzyskać i czy przysługują Ci takie środki? Zgłoś się do nas!

Chcesz wiedzieć, ile zasiłku dla bezrobotnych w Holandii otrzymasz? A może nie wiesz, jak się zabrać do składania wniosku? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług. Pomożemy Ci na każdym etapie i odpowiemy na każde pytanie.Co zrobić w przypadku zwolnienia z pracy? Musisz wiedzieć, że może przysługiwać Ci specjalny zasiłek dla bezrobotnych w Holandii. Kto może z niego skorzystać? Ile wynosi zasiłek w Holandii? Dzięki nam dowiesz się najważniejszych informacji, a także zyskasz szansę na przyznanie tego holenderskiego świadczenia. Zaufaj doświadczonym specjalistom już dziś.

Formularz zgłoszeniowy

  • captcha

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

   

  Zasiłek dla bezrobotnych Holandia – dla kogo?

  Zasiłek holenderski dla bezrobotnych WW (Werkloosheidswet Uitkering) to zapomoga, która przyznawana jest przez Uitvoeringsinstituut Werknemers Verzekeringen. Instytucja ta posiada siedziby w większych miastach holenderskich. Jak sama nazwa wskazuje – zasiłek dla bezrobotnych z Holandii kierowany jest do osób, które straciły pracę.

  Warunki otrzymania zasiłku dla bezrobotnych w Holandii

  Kto może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych? Holandia to kraj, który jasno określa najważniejszy warunek: trzeba zostać zwolnionym z pracy. Nie jest to jednak koniec wymagań.

  Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych w Holandii, należy spełnić również następujące warunki:

  • należy przepracować co najmniej 26 tygodni (przez ostatnie 36 tygodni),
  • osoba musi zostać zwolniona przez pracodawcę (nie na własne życzenie np. przez dobrowolne rozwiązanie umowy),
  • należy być zdolnym do podjęcia nowej pracy,
  • osoba musi posiadać ostatnią umowę o pracę wraz z odcinkami trzech ostatnich wypłat (salarisy).

  WW uitkering zasiłek dla bezrobotnych

  Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii bez meldunku – czy jest możliwy?

  Aby otrzymać holenderski zasiłek dla bezrobotnych, nie trzeba być zameldowanym w Holandii, ale należy w niej przebywać. To jeden z niezbędnych warunków, aby uzyskać WW-uitkering, kolejnym jest szybka reakcja na otrzymywaną korespondencje z UWV Werkbedrijf.

  Jeżeli nie posiadasz zameldowania w NL, zapraszamy do skorzystania z usługi. Dzięki naszym specjalistom masz gwarantowany holenderski zasiłek dla bezrobotnych.

  Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii – jakie dokumenty przygotować?

  Jeżeli spełniasz powyższe warunki, możesz liczyć na zasiłek z Holandii dla bezrobotnych. Aby uzyskać świadczenie, w ciągu dwóch dni od zwolnienia musisz zgłosić się do biura UWV, które znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych z Holandii, musisz przygotować odpowiednie dokumenty takie jak:

  • dowód osobisty lub paszport,
  • numer BNS (SOFI),
  • polisę ubezpieczeniową,
  • dokumenty potwierdzające czas zatrudnienia w Holandii.

  Potrzebujesz pomocy ze zgromadzeniem dokumentów? Odezwij się do nas i nie przejmuj się formalnościami.

  Jak załatwić zasiłek dla bezrobotnych w Holandii?

  Możesz ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych online, korzystając ze strony uwv.nl. Konieczne jest jednak posiadanie indywidualnego kodu DigiD, aby móc złożyć wniosek przez internet. W przypadku braku kodu DigiD, istnieje również możliwość aplikowania o zasiłek poprzez wysłanie wniosku pocztą.

  Zasiłek dla bezrobotnych Holandia – transfer świadczenia do Polski

  Ze względu na członkostwo Polski w Unii Europejskiej można pobierać holenderski zasiłek również w Polsce. W celu przeniesienia świadczenia należy w ciągu 7 dni od wyjazdu z Holandii złożyć w polskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy specjalny formularz PD U2.

  Zasiłek dla bezrobotnych z Holandii w Polsce można jednak pobierać wyłącznie przez 3 miesiące. Jeśli został on nam przyznany w kraju Niderlandów na dłuższy okres, to zostanie on skrócony. Nie zmienia się jednak jego wysokość – dostaniemy dokładnie taką samą kwotę w euro.

  zasiłek dla bezrobotnych Holandia

  Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w Holandii?

  Jaka jest wysokość zasiłku w Holandii? Jest ona obliczana na podstawie wcześniej osiąganych dochodów. Holenderski zasiłek dla bezrobotnych może wynosić od 75% do 70% wcześniejszych poborów, przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Od 1 stycznia 2024 r. maksymalna stawka dzienna 275 € brutto, co oznacza, że można uzyskać maksymalnie zatem maksymalny zasiłek dla bezrobotnych w wynosi około 45 000 € rocznie. Co więcej, od każdej wypłacanej zaliczki, potrącany jest tzw. vakantiegeld w wysokości 8% całej kwoty. Otrzymywany jest on na końcu pobierania zasiłku (raz do roku).

  Termin wypłaty zasiłku dla bezrobotnych w Holandii

  Na koniec każdego miesiąca formularz „Rachunek zysków i strat” będzie dostępny na stronie Mijn UWV. Jest to dokument, w którym wykazujesz uzyskiwane dochody. Dopiero po wysłaniu takiego zaświadczenia wypłacane jest Twoje świadczenie – pieniądze otrzymasz w ciągu 14 dni.

  Jak rozliczyć zasiłek dla bezrobotnych z Holandii?

  Zasiłek dla bezrobotnych po pracy w Holandii podlega opodatkowaniu zarówno w państwie źródła, jak i w państwie miejsca zamieszkania, ponieważ jest świadczeniem wypłacanym według przepisów systemu ubezpieczeń społecznych przy zastosowaniu metody odliczenia proporcjonalnego. Oznacza to, że podczas rozliczania rocznego, traktowany jest jak każdy innych dochód i musi zostać uwzględniony w deklaracji podatkowej.