WW uitkering zasiłek dla bezrobotnych

Utrata pracy nie jest końcem świata, może to poczatek czegoś nowego? Szansa na lepszy start?

Utrata pracy nie jest końcem świata, może to początek czegoś nowego? Szansa na lepszy start? Istotne jest, by wykorzystać ten czas w rozsądny sposób mając wsparcie werk coach"a z UWV. Co zrobić w przypadku zwolnienia? Musisz wiedzieć, że może przysługiwać Ci specjalny zasiłek dla bezrobotnych w Holandii. Kto może z niego skorzystać? Ile wynosi zasiłek w Holandii? Dzięki nam dowiesz się najważniejszych informacji, a także zyskasz szansę na przyznanie tego holenderskiego świadczenia. Zaufaj doświadczonym specjalistom już dziś.

Formularz zgłoszeniowy

  • captcha

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

  Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii – dla kogo?

  Zasiłek holenderski dla bezrobotnych WW (Werkloosheidswet Uitkering) to zapomoga, która przyznawana jest przez Uitvoeringsinstituut Werknemers Verzekeringen. Instytucja ta posiada siedziby w większych miastach holenderskich. Jak sama nazwa wskazuje – zasiłek dla bezrobotnych z Holandii kierowany jest do osób, które straciły pracę.

  Warunki otrzymania zasiłku dla bezrobotnych w Holandii

  Kto może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych? Holandia to kraj, który jasno określa najważniejszy warunek: trzeba zostać zwolnionym z pracy. Nie jest to jednak koniec wymagań.

  Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych w Holandii, należy spełnić również następujące warunki:

  • należy przepracować co najmniej 26 tygodni (przez ostatnie 36 tygodni),
  • osoba musi zostać zwolniona przez pracodawcę (nie na własne życzenie np. przez dobrowolne rozwiązanie umowy),
  • należy być zdolnym do podjęcia nowej pracy,
  • osoba musi posiadać ostatnią umowę o pracę wraz z odcinkami trzech ostatnich wypłat (salarisy).

  Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii bez meldunku – czy jest możliwy?

  Aby otrzymać holenderski zasiłek dla bezrobotnych, nie trzeba być zameldowanym w Holandii, ale należy w niej przebywać. To jeden z niezbędnych warunków, aby uzyskać WW-uitkering, kolejnym jest szybka reakcja na otrzymywaną korespondencje z UWV Werkbedrijf.

  Jeżeli nie posiadasz zameldowania w NL, zapraszamy do skorzystania z usługi. Dzięki naszym specjalistom masz gwarantowany holenderski zasiłek dla bezrobotnych.

  Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii – jakie dokumenty przygotować?

  Jeżeli spełniasz powyższe warunki, możesz liczyć na zasiłek z Holandii dla bezrobotnych. Aby uzyskać świadczenie, w ciągu dwóch dni od zwolnienia musisz zgłosić się do biura UWB, które znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych z Holandii, musisz przygotować odpowiednie dokumenty takie jak:

  • dowód osobisty lub paszport,
  • numer BNS (SOFI),
  • polisę ubezpieczeniową,
  • dokumenty potwierdzające czas zatrudnienia w Holandii.

  Potrzebujesz pomocy ze zgromadzeniem dokumentów? Odezwij się do nas i nie przejmuj się formalnościami.

  Ile wynosi wysokość zasiłku dla bezrobotnych w Holandii?

  Jaka jest wysokość zasiłku w Holandii? Jest ona obliczana na podstawie wcześniej osiąganych dochodów. Holenderski zasiłek dla bezrobotnych może wynosić od 75% do 70% wcześniejszych poborów, przez okres nie dłuższy niż 33 miesiące. Od 1 stycznia 2023 r. maksymalna stawka dzienna zostanie podwyższona z 232,90 € brutto do 256,54 € brutto, co oznacza, że można uzyskać maksymalnie 5579,66 € brutto miesięcznie. Co więcej, od każdej wypłacanej zaliczki, potrącany jest tzw. vakantiegeld w wysokości 8% całej kwoty. Otrzymywany jest on na końcu pobierania zasiłku (raz do roku).

  Chcesz wiedzieć, ile wyniesie łączna kwota zasiłku? A może nie wiesz, jak się zabrać do składania wniosku? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług. Pomożemy Ci na każdym etapie i odpowiemy na każde pytanie.