WW uitkering zasiłek dla bezrobotnych

Utrata pracy nie jest końcem świata, może to poczatek czegoś nowego? Szansa na lepszy start? Istotne jest, by wykorzystać ten czas w rozsądny sposób mając wsparcie werk coach"a z UWV. Co zrobić w przypadku zwolnienia? Musisz wiedzieć, że może przysługiwać Ci specjalny zasiłek dla bezrobotnych w Holandii. Kto może z niego skorzystać? Ile wynosi zasiłek w Holandii? Dzięki nam dowiesz się najważniejszych informacji, a także zyskasz szansę na przyznanie tego holenderskiego świadczenia. Zaufaj doświadczonym specjalistom już dziś.

Formularz zgłoszeniowy

  • captcha

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii – dla kogo?

Zasiłek holenderski dla bezrobotnych WW (Werkloosheidswet Uitkering) to zapomoga, która przyznawana jest przez Uitvoeringsinstituut Werknemers Verzekeringen. Instytucja ta posiada siedziby w większych miastach holenderskich. Jak sama nazwa wskazuje – zasiłek dla bezrobotnych z Holandii kierowany jest do osób, które straciły pracę.

Warunki otrzymania zasiłku dla bezrobotnych w Holandii

Kto może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych? Holandia to kraj, który jasno określa najważniejszy warunek: trzeba zostać zwolnionym z pracy. Nie jest to jednak koniec wymagań.

Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych w Holandii, należy spełnić również następujące warunki:

  • należy przepracować co najmniej 26 tygodni (przez ostatnie 36 tygodni),
  • osoba musi zostać zwolniona przez pracodawcę (nie na własne życzenie np. przez dobrowolne rozwiązanie umowy),
  • należy być zdolnym do podjęcia nowej pracy,
  • osoba musi posiadać ostatnią umowę o pracę wraz z odcinkami trzech ostatnich wypłat (salarisy).

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii bez meldunku – czy jest możliwy?

Aby otrzymać holenderski zasiłek dla bezrobotnych, nie trzeba być zameldowanym w Holandii, ale należy w niej przebywać. To jeden z niezbędnych warunków, aby uzyskać WW-uitkering, kolejnym jest szybka reakcja na otrzymywaną korespondencje z UWV Werkbedrijf.

Jeżeli nie posiadasz zameldowania w NL zapraszamy do skorzystania z usługi. Dzięki naszym specjalistom masz gwarantowany holenderski zasiłek dla bezrobotnych.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii – jakie dokumenty przygotować?

Jeżeli spełniasz powyższe warunki, możesz liczyć na zasiłek z Holandii dla bezrobotnych. Aby uzyskać świadczenie, w ciągu dwóch dni od zwolnienia musisz zgłosić się do biura UWB, które znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych z Holandii, musisz przygotować odpowiednie dokumenty takie jak:

  • dowód osobisty lub paszport,
  • numer BNS (SOFI),
  • polisę ubezpieczeniową,
  • dokumenty potwierdzające czas zatrudnienia w Holandii.

Potrzebujesz pomocy ze zgromadzeniem dokumentów? Odezwij się do nas i nie przejmuj się formalnościami.

Ile wynosi wysokość zasiłku dla bezrobotnych w Holandii?

Jaka jest wysokość zasiłku w Holandii? Jest ona obliczana na podstawie wcześniej osiąganych dochodów. Holenderski zasiłek dla bezrobotnych może wynosić od 75% do 70% wcześniejszych poborów, przez okres nie dłuższy niż 33 miesięcy. Co ważne – nie może on przekroczyć kwoty 2 750 € miesięcznie. Co więcej, od każdej wypłacanej zaliczki potrącany jest tzw. vakantiegeld w wysokości 8% całej kwoty. Otrzymywany jest on na końcu pobierania zasiłku (raz do roku).

Chcesz wiedzieć, ile wyniesie łączna kwota zasiłku? A może nie wiesz, jak się zabrać do składania wniosku? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług. Pomożemy Ci na każdym etapie i odpowiemy na każde pytanie.