Holenderskie ubezpieczenie zdrowotne

Wykup swoje własne holenderskie ubezpieczenie zdrowotne! Jak ważna jest odpowiednie zabezpieczenie, przekonał się każdy, kto był objęty grupowym ubezpieczeniem oferowanym przez pracodawcę. Własne ubezpieczenie jest zawsze lepsze od grupowego! Jest lepsze, bo jest własne. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej oferty – zapraszamy!

Proponujemy prywatne holenderskie ubezpieczenie zdrowotne w cenie ok. 130 € miesięcznie w firmie De Friesland. Ubezpieczenie zdrowotne zawiera obowiązkowe ryzyko własne w kwocie 385 €. Ubezpieczenie pokrywa koszty podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce oraz umożliwia objęciem ubezpieczeniem członków rodziny w Polsce. Więcej na temat ubezpieczenia znajdziesz tutaj.

Pobierz i wypełnij załączony wniosek i prześlij go do nas mailem.

  • captcha

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

  Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w Holandii – czy jest obowiązkowe?

  Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii jest obowiązkowe dla każdej osoby mieszkającej lub pracującej w tym kraju. To fundamentalny element systemu opieki zdrowotnej w Holandii, mający na celu zapewnienie dostępu do podstawowych usług medycznych wszystkim mieszkańcom.

  Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w Holandii pokrywa standardowe koszty opieki zdrowotnej, takie jak wizyty u lekarza rodzinnego, leczenie szpitalne, niektóre procedury medyczne oraz podstawową opiekę farmaceutyczną. Jest to minimalny zakres ubezpieczenia, jaki każda osoba legalnie przebywająca w Holandii musi posiadać.

  Zgodnie z holenderską ustawą o ubezpieczeniu zdrowotnym osoba przyjeżdżająca do Holandii i planująca tu pobyt na stałe musi zarejestrować się u ubezpieczyciela zdrowotnego najpóźniej w ciągu czterech miesięcy od przybycia lub w momencie, gdy podejmuje pracę.

  Praca w Holandii a ubezpieczenie zdrowotne

  Praca w Holandii a ubezpieczenie zdrowotne

  Jeżeli planujesz przeprowadzkę do Holandii w celu zamieszkania i pracy dla holenderskiego pracodawcy, istotnym elementem, o którym musisz pamiętać, jest obowiązek posiadania holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego. To kluczowe zobowiązanie, które wynika z holenderskiego prawa i dotyczy każdej osoby legalnie pracującej i mieszkającej w Holandii.

  Bez ważnego ubezpieczenia niemożliwe będzie znalezienie legalnej pracy – uczciwi pracodawcy wymagają przedstawienia odpowiednich dokumentów przed zatrudnieniem.

  W wielu przypadkach formalności związane z wykupieniem ubezpieczenia zdrowotnego mogą być ułatwione przez pracodawcę lub agencję pracy tymczasowej. Niektórzy pracodawcy oferują swoim pracownikom pakiety ubezpieczeniowe jako część świadczeń zatrudnienia.

  W wielu takich przypadkach jako pracownik nie mamy jednak dużych możliwości, jeżeli chodzi o wybór odpowiadających nam stawek i rodzaju świadczeń. Dlatego opłaca się załatwić prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Holandii na własną rękę – na przykład korzystając z naszych usług.

  Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii – jakie wybrać?

  Wybór odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii jest kluczowy dla zapewnienia sobie dostępu do potrzebnej opieki zdrowotnej. Podstawowe ubezpieczenie jest obowiązkowe i zapewnia dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, jednak istnieje również możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń (aanvullende verzekering), które pokrywają dodatkowe usługi, takie jak leczenie stomatologiczne, fizjoterapia czy leczenie za granicą.

  Podczas wyboru ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak wysokość składki, zakres pokrycia, wysokość dopłat i listę partnerów medycznych. Ważne jest również, aby ubezpieczenie było dostosowane do indywidualnych potrzeb zdrowotnych oraz stylu życia, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów i zapewni odpowiednią ochronę zdrowotną.

  Oferując najlepsze usługi dla Polaków pracujących za granicą, przygotowaliśmy kompleksowe ubezpieczenie w Holandii od sprawdzonego i zaufanego ubezpieczyciela.

  Praca w Holandii a ubezpieczenie zdrowotne w Polsce

  Przeprowadzka do innego państwa członkowskiego UE wiąże się z koniecznością dostosowania swojej sytuacji ubezpieczeniowej do lokalnych przepisów. Polskie ubezpieczenie zdrowotne przestaje być skuteczne w momencie, gdy oficjalnie rozpoczynasz pracę lub działalność gospodarczą w innym kraju Unii Europejskiej. Jest to istotny aspekt, który należy uwzględnić, planując zmianę miejsca zamieszkania i pracy.

  ubezpieczenie zdrowotne w holandii

  Brak ubezpieczenia w Holandii – jakie są konsekwencje?

  Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii jest obowiązkowe dla każdej osoby, która legalnie mieszka lub pracuje w tym kraju. Jedną z najważniejszych konsekwencji jest ryzyko nałożenia kary finansowej. Holenderskie władze regularnie sprawdzają, czy mieszkańcy kraju spełniają obowiązek posiadania ubezpieczenia. Osoby, które nie spełnią tego obowiązku, zostaną ukarane grzywną, która może wynieść nawet 350 Euro.

  Osoby nieposiadające ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii muszą pokrywać pełne koszty leczenia medycznego z własnej kieszeni. Mogą mieć również problemy z dostępem do niektórych usług zdrowotnych. Większość placówek medycznych wymaga potwierdzenia ubezpieczenia przed umówieniem wizyt

  Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii przez Internet – załatw formalności bez wychodzenia z domu!

  Jak wykupić ubezpieczenie zdrowotne w Holandii? Wystarczy, że wypełnisz wniosek, podając swoje dane i kilka podstawowych informacji i prześlesz nam go wraz z niezbędnymi dokumentami. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące naszych usług, skorzystaj z dostępnego powyżej formularza, a z pewnością się do Ciebie odezwiemy.

  Warto pamiętać, że w przypadku trudności finansowych istnieje możliwość ubiegania się o dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii (Zorgtoeslag), które może pomóc w pokryciu kosztów składek.

  Jeżeli interesuje Cię najtańsze ubezpieczenie zdrowotne w Holandii, skontaktuj się z nami – postaramy się wybrać dla Ciebie najlepszą opcję!

  Zobacz również:

  Huurtoeslag, czyli holenderski dodatek do czynszu

  Przewodnik po Zorgtoeslag, czyli jak uzyskać zwrot ubezpieczenia z Holandii?

  Podatki gminne w Holandii – jakie czekają nas opłaty lokalne?