Zwrot podatku z Belgii

Uzyskaj zwrot podatku z Belgii!

Rozliczenie podatku z Belgii jest obowiązkowe dla wszystkich osób pracujących w tym kraju — nawet jeśli pracowałeś tak kilka miesięcy lub nie posiadałeś stałego zameldowania. W tym celu musisz złożyć deklarację podatkową przed końcem roku podatkowego. Skorzystaj z wysokiej kwoty wolnej od podatku i staraj się odzyskać swoje pieniądze.

My załatwimy wszystkie formalności, a Ty otrzymasz zwrot podatku z Belgii szybko i wygodnie. Skontaktuj się z nami już dziś!

Zainteresowany? Zadzwoń do nas!
+48 786 001 203 lub wypełnij formularz kontaktowy


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

  Zwrot podatku Belgia — profesjonalna pomoc i potrzebne wsparcie

  Nasze usługi podatkowe związane z rozliczeniem podatku z Belgii skierowane są przede wszystkim do tych osób, które pracują legalnie na terenie tego państwa i są zobowiązane do corocznego składania deklaracji podatkowych. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat działań naszej firmy, zapytać o kwestie związane ze zwrotem podatku z Belgii lub otrzymać pomoc przy rozliczaniu podatku z tego kraju, prosimy o kontakt. Jesteśmy dla Państwa dostępni pod numerem telefonu oraz adresem e-mail podanymi w zakładce „Kontakt”. Można także skorzystać z formularza kontaktowego.

  Zwrot podatku z Belgii

  Rozliczenie podatku Belgia — ulgi podatkowe

  Przy corocznym rozliczaniu podatku z Belgii możliwe jest ubieganie się o różnego rodzaju finansowe zniżki, ulgi i dodatki. Radzimy Państwu nie zwlekać z decyzją o rozliczeniu PIT z Belgii w Polsce. Proponujemy zaufać naszym specjalistom, dzięki którym szybko i bez zbędnych formalności otrzymają Państwo pozytywne rozpatrzenie wniosku o zwrot podatku z Belgii, a co za tym idzie — konkretną kwotę pieniężną.

  Podatek Belgia rozliczenie — na jakie ulgi można liczyć

  Przy rozliczeniu podatku w Belgii możliwe jest ubieganie się o różnego rodzaju ulgi podatkowe. Aby urząd skarbowy uwzględnił składane przez Państwa deklaracje z ich tytułu, konieczne jest spełnienie następującego warunku: dochody w Belgii muszą stanowić minimum 75% wszystkich łącznych dochodów. Informację o tym, czy spełniają Państwo ten warunek, znaleźć można na zaświadczeniu EU/EWR. Jakie ulgi można otrzymać przy belgijskim rozliczeniu podatku?

  • Ulga na żonę niepracującą lub mało zarabiającą.
  • Ulga na niepełnoletnie dziecko/dzieci.
  • Ulga na niepełnosprawną żonę.
  • Ulga niepełnosprawne dziecko/dzieci.

  Zwroty podatkowe Belgia — wspólne rozliczenie

  Przy rozliczaniu PIT w Belgii bardzo korzystne, ale też obowiązkowe jest rozliczanie się wspólnie z współmałżonkiem. Rozliczenie wspólne pozwala wnioskować o znacznie wyższą kwotę zwrotu nadpłaconego podatku z Belgii niż przy rozliczeniu samodzielnym. Taka forma będzie opłacalna szczególnie wtedy, gdy współmałżonek nie pracuje lub otrzymuje niskie wynagrodzenie.

  Zwrot podatku z Belgii — stawki podatkowe

  Stawką podatkową nazywa się procentowy wskaźnik pomagający przy obliczaniu całościowej kwoty podatku dochodowego, który przysługuje podatnikowi. W Belgii obowiązuje pięć stawek podatkowych. Określa się je w procentach i są to kolejno: 25, 30, 40, 45 i 50 %. Wybór stawki podatkowej w Belgii zależny jest od wysokości dochodów podatnika uzyskanych w ciągu całego roku podatkowego. Warto pamiętać, że niektóre dochody (na przykład dywidendy) podlegają opodatkowaniu na podstawie innych przepisów.

   

  Rozliczanie podatku z Belgii — FAQ

  Jak rozliczyć podatek z Belgii w Polsce

  Zwrot podatku (Belgia) przysługuje w momencie, gdy byli Państwo (lub są nadal) legalnie zatrudnionymi pracownikami tego kraju, a pracodawca odprowadzał za Państwa określoną kwotę podatku w każdym miesiącu.

  Jak odzyskać podatek z Belgii

  Odzyskanie podatku z Belgii związane jest z corocznym rozliczeniem podatkowym, złożeniem poprawnie wypełnionych dokumentów i oczekiwaniem na (najczęściej pozytywne) rozpatrzenie sprawy przez urząd skarbowy.

  Kwota wolna od podatku w Belgii

  Prawo podatkowe w Belgii zakłada podstawową kwotę wolną od podatku. W 2023 roku wynosi ona ponad 8 tysięcy euro. Ulega ona jednak zmianie w zależności od sytuacji życiowej.

  Kiedy jest wypłacany zwrot podatku w Belgii

  Na kwotę ze zwrotu podatku w Belgii czeka się około pół roku. Nie należy się martwić, gdy cała procedura ulegnie przedłużeniu. Wynika to z faktu, że belgijski urząd skarbowy bierze pod uwagę różne czynniki — wysokość zarobków, miejsce pracy, sytuację rodzinną czy ewentualne ulgi. Nasze rozliczenia wykonujemy w formie elektronicznej (Tax Worx Box) — dzięki czemu Państwa zeznania od razu wysyłane są do belgijskiego urzędu skarbowego. Właśnie dlatego decyzja podatkowa wydawana jest tak szybko.

  Do kiedy trzeba się rozliczyć w Belgii

  W Belgii rozliczać się można do 3 lat wstecz, licząc od końca grudnia danego roku podatkowego. Co to oznacza? Do końca 2023 roku istnieje możliwość rozliczenia PIT za lata 2022, 2021 oraz 2020.

  Jakie dokumenty — zwrot podatku z Belgii

  Aby móc ubiegać się o zwrot podatku (Belgia), do urzędu skarbowego należy zanieść następujące dokumenty: belgijską kartę podatkową Fiche 281.10 oraz zaświadczenie EU/EWR zawierające informacje o dochodach w innych krajach. Poza tym przyda się również ankieta osobowa oraz odpowiednio przygotowana kopię dokumentu tożsamości. W celu usprawnienia procedury zwrotu podatku z Belgii wymagamy także pełnomocnictwa — dzięki niemu zeznanie zostanie złożone w systemie Tax-on-Web. Pełnomocnictwo do rozliczenia elektronicznego znajdą Państwo tutaj (tylko podpis po lewej stronie, w przypadku rozliczenia wspólnego — podpisy obu partnerów).

   

  Rozliczenie belgijskie — cena usługi i procedura otrzymania

  Koszt rozliczenia belgijskiego jest zgodny z naszym cennikiem. Jeśli chcą się Państwo rozliczyć z naszym biurem rachunkowym, to prosimy o przesłanie kompletu dokumentów w formacie PDF na adres e-mail: [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres: Biuro Borsuk/holandia.org Sp. z o.o., ul. Zwycięstwa 33/III, 44-100 Gliwice.

  📞 Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych.
  Pola oznaczone * są obowiązkowe!

   • Dodaj plik

   • captcha

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności