Zwrot Podatku z Belgii

Zwrot podatku z Belgii prostszy niż myślisz!

Rozliczenie belgijskie - podstawowe informacje

Postaw na sprawdzonego partnera i uzyskaj zwrotu nadpłaconego podatku z Belgii zanim nastąpi przedawnienie! Jeśli pracowałeś w Belgii legalnie, możesz bez problemów ubiegać się o zwrot podatku z Belgii. Do uzyskania zwrotu niezbędna będzie karta podatkowa Fiche 281.10 oraz zaświadczenie EU-EWR. Kartę podatkową możesz otrzymać od swojego pracodawcy. Nawet, jeśli pracowałeś za granicą jedynie kilka miesięcy, należy Ci się zwrot podatku z Belgii.

Zwrot podatku z Belgii bez wychodzenia z domu

Aby uzyskać zwrot podatku z Belgii, nie musisz wyjeżdżać z Polski. Ba, nie musisz nawet wychodzić z domu! Dzięki kompleksowej obsłudze Klientów możemy pomóc Ci w odzyskaniu pieniędzy z Belgii. Wystarczy, jeśli skontaktujesz się z nami za pomocą formularza kontaktowego, który znajduje się w pasku po prawej stronie. Możesz również wypełnić formularz “Kalkulator”. Po otrzymaniu zgłoszenia zadzwonimy do Ciebie w ciągu 48 godzin.

Zwrot podatku z BelgiiPodstawowe informacje o zwrocie podatku z Belgii

Każda osoba, pracująca legalnie w Belgii ma obowiązek rozliczenia się z podatku z danym urzędem skarbowym nawet wówczas, gdy była to praca chwilowa. Osoby niezamieszkujące na stałe w Belgii muszą złożyć deklaracje podatkowe do 22.11.2019 roku. Warto jednak wiedzieć, że możliwe jest rozliczanie podatku do trzech lat wstecz.

W Belgii obowiązuje pięć stawek podatkowych, które uzależnione są od uzyskanego dochodu w ciągu roku. Wynoszą one 25%, 30%, 40%, 45% i 50%. Warto pamiętać, że niektóre dochody, np. dywidendy, podlegają opodatkowaniu na podstawie innych przepisów.

Kiedy uzyskam zwrot podatku z Belgii?

Termin uzyskania zwrotu podatku z Belgii zależy od daty złożenia naszego zeznania podatkowego oraz prawidłowego wypełnienia dokumentów. Osoby, które złożyły zeznanie podatkowe do 22.11.2019, mogą spodziewać się zwrotu podatku z Belgii od 90 dni od daty wpływu zeznania podatkowego. Czasem jednak zdarza się tak, urząd skarbowy ma do nas dodatkowe pytania. W takich wypadkach czas oczekiwania na zwrot podatku z Belgii wydłuża się.

Rozliczenie wykonujemy w formie elektronicznej (Tax Worx Box), dzięki temu Twoje zeznanie jest od razu w belgijskim urzędzie skarbowym, dlatego decyzja podatkowa wydawana jest bardzo szybko.

Niezbędne dokumenty do uzyskania zwrotu podatku z Belgii:

Przygotuj ankietę osobową, odpowiednio przygotowaną kopię dokumentu tożsamości oraz poza tym kartę podatkową Fiche 281.10.
Kolejnym dokumentem niezbędnym  do rozliczenia jest druk EU-EWR, zawiera  informacje o naszych dochodach w innych krajach, np. Polsce. W celu usprawnienia procedury wymagamy także pełnomocnictwa, dzięki niemu zeznanie składamy w systemie Tax-on-Web. Pełnomocnictwo do rozliczenia elektronicznego (tylko podpis po lewej stronie, w przypadku rozliczenia wspólnego podpisy obu Partnerów).

Cena usługi i procedura otrzymania zwrotu podatku z Belgii

Koszt rozliczenia belgijskiego jest  zgodny z naszym cennikiem. Aby się rozliczyć należy przesłać komplet dokumentów w formacie PDF na e-mail: [email protected] lub poczta tradycyjną na adres:

Biuro Borsuk / holandia.org Sp. zo.o.
Zwycięstwa 33/III
44-100 Gliwice

Aby zamówić dokumenty wypełnij poniższy formularz:

  • Dodaj plik
  • captcha

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności