Kindgebonden budget

Kindgebonden Budget jest jednym z dwóch świadczeń holenderskich, które powstały z myślą o zmniejszeniu kosztów związanych z wychowywaniem dzieci. Jego wysokość zależy od ilości posiadanych pociech. Potrzebujesz pomocy ze zgromadzeniem dokumentów i wypełnieniem wniosku? Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się dodatkiem pieniężnym w krótkim czasie.

Opłata za złożenie wniosku jest zgodna z cennikiem.

Wypełnij wniosek i ciesz się dodatkowymi pieniędzmi!

⬇️⬇️⬇️

  • captcha

 

Kindgebonden budget – co to jest?

Kindgebonden Budget to dodatek pieniężny do otrzymywanego zasiłku rodzinnego z Holandii. Świadczenie to w porównaniu do Kinderbijslag nie jest wypłacane przez Kasę Ubezpieczeń Społecznych, a przez holenderski urząd skarbowy – Belastingdienst. Kindgebonden Budget to comiesięczny dodatek, który uzależniony od dochodów oraz wieku posiadanego dziecka (maksymalnie do 18 lat).

Warunki przyznania Kindgebonden Budget

Aby móc pobierać świadczenie Kindgebonden Budget w Holandii, należy spełnić kilka warunków:

  • posiadać jedno lub więcej dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia,
  • pobierać zasiłek Kinderbijslag z SVB (Banku Ubezpieczeń Społecznych),
  • posiadać holenderskie obywatelstwo lub przebywasz legalnie na terenie Holandii,
  • dochody i aktywa nie są zbyt wysokie.

Nie wiesz, czy kwalifikujesz się do pobierania świadczenia? Odezwij się do nas, przeanalizujemy Twoją sytuację, wyliczymy, czy nie przekraczasz wyznaczonego progu (aktywa i dochód) i pomożemy Ci uzyskać prawo do korzystania z zasiłku.

Kindgebonden budget 2022 – ile wynosi?

Ile wynosi Kinder Budget z Holandii w 2021 roku? W tym sektorze weszły w życie zmiany w porównaniu z poprzednim rokiem. Szczególnie wysokie budżety są przewidziane dla rodziców dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia.

W takim wypadku Kindgebonden Budget to nawet 4056 € rocznie dla rodziców wspólnie wychowujących czwórkę dzieci. Dla osób samotnych przewidziany jest dodatek w wysokości 3240 € rocznie. 

Kindgebonden Budget – warunki przyznania

Kindgebonden budget najczęściej przyznawany jest automatycznie. Oznacza to, że zasiłek rodzinny z SVB powiększony jest o dodatek do rodzinnego. Warunkiem złożenia wniosku oraz wypłaty świadczenia jest pozytywna decyzja przyznająca holenderski zasiłek rodzinny Kinderbijslag (AKW).

Wypełnij wniosek i ciesz się dodatkowymi pieniędzmi! Zaufaj specjalistom i oszczędź sobie formalności. Pomożemy Ci uzyskać wysoki Kindgebonden Budget z Holandii – zachęcamy do kontaktu.