Odzyskaj Lohnsteuerbescheinigung

Brak Lohnsteuerbescheinigung? Nie musi być to problemem! Ekspresowo odzyskamy dla Ciebie niemiecki Lohnsteuerbescheinigung – wystarczy kilka dni, a komplet dokumentów do rozliczenia będzie w Twoim posiadaniu. Lohnsteuerbescheinigung – co to jest? Niemiecki Lohnsteuerbescheinigung to podstawowy dokument pracowniczy, który jest odpowiednikiem polskiego PIT-11. Wysyłany jest przez Twojego niemieckiego pracodawcę mailem lub listem po zakończeniu roku podatkowego…

Brak Lohnsteuerbescheinigung? Nie musi być to problemem! Ekspresowo odzyskamy dla Ciebie niemiecki Lohnsteuerbescheinigung – wystarczy kilka dni, a komplet dokumentów do rozliczenia będzie w Twoim posiadaniu.

  • 2017201820192020

  • captcha

  Lohnsteuerbescheinigung – co to jest?

  Niemiecki Lohnsteuerbescheinigung to podstawowy dokument pracowniczy, który jest odpowiednikiem polskiego PIT-11. Wysyłany jest przez Twojego niemieckiego pracodawcę mailem lub listem po zakończeniu roku podatkowego – ma na to czas do końca lutego. Możesz otrzymać go także w postaci Elektronicznej w wersji Ausdruk der Elektronischen Lohnsteuerbescheinigung.

  Lohnsteuerbescheinigung jest niezwykle ważny, ponieważ umożliwia rozliczenie się z podatku niemieckiego w Polsce oraz zwrot z podatku z Niemiec. Znajdziesz na nim wszystkie dane dotyczące Twoich rocznych dochodów, zapłaconych zaliczki na podatki oraz składki na ubezpieczenia.

  W dokumencie tym oprócz wspomnianych wyżej informacji znajdziesz także swoje dane osobowe niezbędne do załatwiania spraw podatkowych z Finanzamt: przynależność do klasy podatkowej, numer identyfikacji podatkowej, adres i numer pracodawcy oraz przyznane zasiłki rodzinne.

  Lohnsteuerbescheinigung po polsku

  Na niemieckiej karcie podatkowej znajdziemy bardzo wiele różnych informacji i wszystkie mogą być potrzebne i okazać się w konkretnych przypadkach bardzo potrzebne. Poniżej prezentujemy jednak tłumaczenie kilku najważniejszych pozycji ważnych podczas rozliczania podatku z Niemiec.

  Lohnsteuerbescheinigung tłumaczenie dokumentu

  Pozycja 1 (Bescheinigungszeitraum) prezentuje daty zatrudnienia na terenie Niemiec i ilość przepracowanych łącznie dni. W przypadku pracowników z Polski ma to ogromne znaczenie w ustalaniu obowiązku podatkowego, który wpływa na rozliczenia – możliwość skorzystania z ulg podatkowych i składania deklaracji wspólnie z małżonkiem.

  Wszystkie informacje o naszym dochodzie brutto znajdują się natomiast w kolumnie 3 (Bruttoarbeitslohn). Jest to pełne wynagrodzenie osiągnięte u danego pracodawcy w przeciągu całego roku podatkowego.

  W pozycjach 4, 5, 6 znajdziemy natomiast informacje o podatkach zapłaconych w Niemczech – podatek dochodowy, dodatek solidarnościowy oraz podatek kościelny (Lohnsteuer, Solidaritätszuschlag, Kirchensteuer). Pole nr 6 będzie puste, jeżeli podatnik nie należy do żadnego wyznania.

  Lohnsteuerbescheinigung jak rozliczyć?

  Lohnsteuerbescheinigung zawiera informacje o naszych dochodach i składkach, jakie zapłaciliśmy na podatek dochodowy. Przenosząc dane na odpowiedni formularz, jesteśmy w stanie obliczyć kwotę ewentualnego zwrotu lub dopłaty. Nie znajdziemy tego bezpośrednio na karcie Lohnsteuerbescheinigung, ponieważ będzie trzeba wziąć pod uwagę wiele dodatkowych czynników takich jak ulgi, czy odliczenia.

  Do rozliczenia podatku z Niemiec potrzebne Ci będzie jednak znacznie więcej dokumentów – dokładne informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

  Lohnsteuerbescheinigung jak otrzymać?

  Może być wiele powodów, dla których możesz mieć problem z uzyskaniem od pracodawcy karty podatkowej Lohnsteuerbescheinigung. Mimo że pracodawca ma obowiązek wysłania takiego dokumentu każdej zatrudnionej osobie, występują sytuacje, w których nie wywiąże się on z tego zadania. Możesz również zgubić dokument, a wtedy nie jest łatwo uzyskać go ponownie. Prowadzi to oczywiście do komplikacji, nie oznacza jednak, że nie będziesz w stanie rozliczyć podatku z Niemiec.

  Karta podatkowa w Niemczech może być zastąpiona miesięcznymi „paskami z wypłaty” Lohnabrechnung – na ich podstawie także będziemy w stanie złożyć deklarację podatkową do urzędu.

  Jeżeli jednak bardzo zależy Ci na Swojej karcie podatkowej, a nie otrzymałeś lub zgubiłeś Lohnsteuerbescheinigung – odzyskamy go dla Ciebie! Skorzystaj z naszych usług, a wykorzystamy naszą wiedzę i doświadczenie, aby jak najszybciej dostarczyć Ci ten dokument. Sprawdź nasz cennik i przekonaj się, że oferujemy niezwykle przystępne ceny. Skontaktuj się z nami już dziś – Holandia.org.