Jaaropgaaf – polskie tłumaczenie

Jaaropgaave - holenderska karta podatkowa

Jaaropgaaf, jaaroopgave, jarograf - holenderska karta podatkowa po polsku

Jaaropgaave to odpowiednik polskiego PIT11, tak jak w przypadku polskiego odpowiednika zawiera informację o dochodzie i zapłaconym podatku, ale nie ma w nim informacji o składkach na ubezpieczenie społeczne.

Jaarogaave,  jaaropgaaf, jarograf - informacje podstawowe

Po co mi jaaropgaaf / jaaropgaave?

Każda osoba legalnie zatrudniona w Holandii musi otrzymać jaaropgaaf. Jaaropgaave to dokument potwierdzający przychód oraz odprowadzony podatek. Jaaropgaaf jest niezbędny aby prawidłowo wykonać holenderskie rozliczenia podatkowe.

W zależności od firmy (pracodawcy) karty podatkowe mogą przyjmować różne formy, jednak treść zazwyczaj jest podobna czyli każdy zawiera informacje o przychodzie oraz zapłaconym podatku.

Jaaropgaave a rozliczenie w Polsce - PIT36ZG

Holenderska karta podatkowa - jaaropgaave jest niezbędna do wykonania rozliczenia z polskim urzędem skarbowym. Konwencja MLI wprowadzona w 2019 roku wymaga aby każda* osoba pracująca za granicą wykazała swoje dochody w Polsce. Kwoty zawarte w jaaropgave powinny pokrywać się w ostatnim otrzymanym salarisem (włącznie z dodatkiem wakacyjnym i urlopowym).
W przypadku rozbieżności należy niezwłocznie skontaktować się z pracodawcą, jeżeli to nie pomoże to pozostaje jeszcze Belastingdienst.

Kliknij i rozlicz swój PIT36ZG. Znamy się na rzeczy!

jaaropgaave opis po polsku

Czy Belastingdienst wydaje jaaropgaave?

xZa wydanie holenderskiej karty podatkowej odpowiedzialny jest pracodawca, w przypadku kilku pracodawców otrzymasz kilka kart podatkowych. W sytuacjach awaryjnych np. bankructwo pracodawcy Belastingdienst może wydać druk IB60 lub wydruk z systemu FLG, który zawiera wszelkie dane o dochodach. Z dokumentu FLG można się rozliczyć! Aby uzyskać druk FLG należy osobiście udać się do Belastingdienst. Druk IB60 zawiera zazwyczaj tylko przychód brutto i nie może służyć jako podstawa do rozliczenia podatku z Holandii, nie przyda się także do rozliczenia z polskim fiskusem (PIT36ZG).

Czy można odzyskać utracony jaaropgaave (jarograf,jaaropgaaf)?

Tak, jest to jak najbardziej możliwe!  Nie powinno być problemu aby uzyskać duplikat jarografu w miejsce utraconego, jednak nie zawsze wszystko jest takie proste.

Jeżeli potrzebujesz uzyskać komplet swoich danych finansowych zawierających Loon (przychód), loonheffing (zaliczka na podatek) oraz Verrekende Arbeidskorting (zniżka pracownicza) to skontaktuj się z nami a w krótkim czasie uzyskamy  niezbędne dokumenty finansowe. Dokumenty uzyskujemy za pomocą zabezpieczonej transmisji bezpośrednio z Belastingdienst.
Jeżeli masz komplet dokumentów złóż wniosek o zwrot podatku, przed wysłaniem rozliczenia otrzymasz bezpłatną kalkulację.

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

Extra Zwrot Podatku Holandia

Co zawiera jaaropgaave i co oznaczają pozycje na jaaropgaaf / jaaropgaave

  • Loon  lub fiscaal loon (loon voor loonbelasting / premie volksverzekeringen ) - całkowity dochód brutto.
  • Ingehouden Loonbelasting, loonheffing albo ingehouden looheffing - jest to kwota określająca wysokość pobranego podatku a także maksymalna kwota zwrotu podatkowego.
  • Arbeidskorting, lub verrekende arbeidskorting jest ulgą pracowniczą. Arbeidskorting pomniejsza podatek do zapłaty.
  • Premie ziekenfonds lub ingehouden bijdrage zorgverzekeringswet, to kwota na ubezpieczenie zdrowotne (chorobowe). Odliczenie tej kwoty w rozliczeniu podatkowym jest możliwe tylko w przypadku dochodów mieszczących się w najwyzszym progu podatkowym.
  • Loon zorgverzekeringswet - maksymalny kwota będąca podstawą do wyliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne (chorobowe).
  • Levensloopverlofkorting jest to ulga za staż pracy (wysługę lat).
  • Loonheffingskorting jest ulgą w podatku od wynagrodzenia (loonbelasting). Ulgę loonheffingskorting można zastosować jako: ulga dla pracowników starszych, ulga dla młodzieży niepełnosprawnej, powszechna ulga podatkowa oraz [zwiększona] ulga pracownicza.

ET Kosten - Koszty eksterytorialne - Twój zwrot podatkowy wyższy nawet o 500€!

Kwoty ET Kosten nie znajdziesz na jaaropgaave, jednak dla nas to żaden problem. Rozliczając swój holenderski podatek warto wystąpić o ET Kosten, czyli ulgę dla pracowników tymczasowych. Aby wystąpić o koszty eksterytorialne nie trzeba mieć żadnych dodatków dokumentów. Nasza firma uzyskuje ET Kosten za ostatnie 5 lat, średnia kwota ET waha się od 400 do 700€.

Nie czekaj, pobierz dokumenty i odzyskaj swój zwrot podatku oraz ET Kosten

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

Więcej informacji uzyskasz telefonicznie lub w naszym biurze stacjonarnym.
Tel. 786 001 203 | Biuro Borsuk | 44-100 Gliwice | Zwycięstwa 33/III

Więcej w tej kategorii: BLOG
powrót na górę