Zwrot Podatku z Norwegii

Norwegia jest państwem, w którym panuje wysoki standard życia. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków decyduje się podjąć pracę właśnie na terenie tego kraju. Warto wiedzieć jednak, że każda osoba, która jest zatrudniona w Norwegii, musi odprowadzić podatek dochodowy od swojego wynagrodzenia. Takim osobom często przysługuje jednak zwrot podatku, który często jest bardzo wysoki. Zastanawiasz się, jak wygląda rozliczenie podatku z Norwegii? Kiedy możesz liczyć na zwrot podatku z Norwegii? Na naszej stronie dostępne są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące rozliczeń podatkowych z tego kraju – sprawdź sam i miej formalności z głowy.

📞 Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Pobierz ankietą osobową. Wypełnij pismem drukowanym. Wydrukuj i podpisz. Na koniec zeskanuj lub zrób zdjęcie i załącz do formularza. Pobierz ankietę

 • Dodaj plik
 • Dodaj plik
 • captcha

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

Zwrot podatku Norwegia – komu przysługuje?

Każdy Polak legalnie pracujący w Norwegii może uzyskać zwrot podatku z tego kraju. Działanie to jest nie tyle przywilejem, co obowiązkiem naszych rodaków zatrudnionych w tym kraju. Jeśli nie dopilnujemy formalności, rozliczenie to wykona za nas norweski urząd skarbowy. Opcja ta jednak tylko z pozoru wygląda korzystnie. Skandynawska skarbówka nie będzie się bowiem zastanawiać jakie ulgi i zwolnienia nam przysługują. W efekcie możemy zapomnieć o dużym zwrocie podatku z Norwegii. W skrajnych przypadkach zamiast przelewu na konto będziemy musieli jeszcze dopłacić norweskiemu państwu za wykonaną tam pracę.

Norweskie rozliczenie podatkowe – jakie dokumenty należy przygotować?

Poprawne rozliczenie podatku z Norwegii wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów, które są wymagane przez Urząd. Aby liczyć na zwrot podatku z Norwegii w 2021 roku, powinieneś zgromadzić takie druki jak:

 • Selvangivelse – formularz zeznania podatkowego, który otrzymasz od norweskiego Urzędu,
 • Kody MiniID lub PIN – kody umożliwiające dostęp do elektronicznego systemu Altinn,
 • informacje z Folketrygden – są to dane z norweskiego systemu opieki zdrowotnej; w dokumencie zawarte są informacje o odprowadzanych składkach
 • Lønns- og trekkoppgave – roczne zestawienie wynagrodzeń oraz zapłaconych podatków; druk ten powinieneś otrzymać od swojego pracodawcy na przełomie stycznia i lutego,
 • Årsoppgave i Årsoppgave fra NAV – druk, w którym znajdują się informacje o stanie konta podatnika na dzień 31 grudnia; wysyłany jest on pocztą przez bank; możesz go znaleźć również w Internecie na swoim koncie bankowym,
 • Skattemelding – wstępne zeznanie podatkowe,
 • kopia dowodu osobistego.

Zwrot podatku Norwegia 2021 – terminy wypłat

Norweski system podatkowy przewiduje kilka tur wypłacania podatku dla osób, które uzyskały dochód z tytułu pracy w tym kraju. Obecnie zwrot podatku z Norwegii wypłacany jest w kilku terminach:

 • 20 czerwca – pierwsza tura,
 • 15 sierpnia – druga tura,
 • 23 października – trzecia, ostatnia tura wypłacania podatku z Norwegii.

Rozliczenie podatku z Norwegii 2021 – terminy składania deklaracji

Aby móc liczyć na zwrot podatku z Norwegii, należy wcześniej dostarczyć do urzędu odpowiednie dokumenty potwierdzające uzyskanie dochodów na terenie tego kraju. Jeśli pracowałeś/pracowałaś w Norwegii w minionym roku na przełomie marca i kwietnia otrzymasz pocztą swoją norweską deklarację podatkową (Selvangivelse/Tax Return).

Należy odesłać ją do Norwegii, do końca kwietnia lub do końca maja, jeśli posiada się kody PIN i chce się rozliczyć elektronicznie. To właśnie w tym okresie warto skontaktować się z naszymi ekspertami, by mogli oni przygotować dla Ciebie najlepsze spersonalizowane rozliczenie podatku z Norwegii w Polsce, uwzględniające wszystkie przysługujące Ci ulgi.

Warto z tego skorzystać, ponieważ te pieniądze się po prostu Tobie nalezą. Nie czekaj i zaufaj profesjonalistom – rozliczanie podatku z Norwegii nigdy nie było tak proste.

Zwrot podatku Norwegia 2020 – najważniejsze daty w norweskim Urzędzie Skarbowym

Przymierzając się do rozliczenia podatkowego z Norwegii w 2021 roku, warto poznać, w jaki sposób funkcjonuje norweski Urząd Skarbowy. Poniżej rozpisane zostały najważniejsze daty, które będą obowiązywać na przestrzeni obecnego roku.

 • 1 stycznia – 30 kwietnia 2021 – jest to czas, w którym istnieje możliwość przełożenia terminu dostarczenia zeznania podatkowego za miniony rok (rozliczenie podatku Norwegia 2020). Można to wykonać drogą elektroniczną (kody MinID, Altinn lub BankID). Termin złożenia dokumentów może być maksymalnie wydłużony do 31 maja 2021 roku.
 • 16 marca 2021 – pierwszy dzień, w którym można otrzymać zeznanie podatkowe za poprzedni rok. Dokumenty przesyłane są elektronicznie (za pomocą portalu Altinn). Co ważne, nie każdy podatnik może otrzymać dokumenty tego dnia. Urząd Skarbowy może dosłać je najpóźniej do 7 kwietnia 2021.
 •  31 marca 2021 – jest to data ważna dla każdego, kto nie posiada kodów Altinn lub MinID. Jest to dzień, w którym Urząd Skarbowy wysyła zeznania podatkowe w formie papierowej.
 • 30 marca 2021 – 31 października 2021 – terminy, w których dokonywane są końcowe rozliczenia podatkowe. Po otrzymaniu takiego dokumentu należy sprawdzić, czy wszystkie informacje się zgadzają. W przypadku napotkania błędu należy zgłosić ten fakt poprzez skargę do Urzędu.
 • 31 maja 2021 – ostatni termin na złożenie zeznania podatkowego dla podatników, którzy wcześniej przesunęli termin dostarczenia dokumentów oraz dla przedsiębiorców. Co ważne, Altinn (portal do wysyłki zeznań) nie zostaje tego dnia zamknięty, co oznacza, że zeznania drogą elektroniczną można wciąż wysyłać (do końca czerwca 2021). W przypadku, gdy przedsiębiorcy spóźnią się z wysłaniem druku (po 31 maja), muszą liczyć się z karą (domiar podatkowy). Nie dotyczy to z kolei osób zatrudnionych na umowę o pracę.

Rozliczenie podatku z Norwegii w Polsce 2021 – przegapiłeś rozliczenie? Nic straconego!

Jeśli zaś z jakichś przyczyn zapomniałeś rozliczyć się w terminie i zrobił to za ciebie norweski urząd skarbowy nic straconego. Tamtejsze prawo pozwala na odwołanie od decyzji aż do 10 lat wstecz. Jeśli więc w ciągu ostatniej dekady pracowałeś w Norwegii i zapomniałeś się rozliczyć lub uważasz, iż zaniżono Twój zwrot podatku, zgłoś się do nas.

Sprawdzimy dokumenty, a jeśli faktycznie coś zostało pominięte na Twoją niekorzyść, przygotujemy dla Ciebie odwołanie.

Zwrot Podatku z Norwegii to nawet 50 tysięcy złotych!

Mówiąc o norweskim zwrocie podatku, warto wspomnieć, że podatkowe rozliczenie z Norwegii często niesie ze sobą spore korzyści finansowe. Wysokość nadpłaconego podatku sięga niejednokrotnie nawet 50. tysięcy złotych. Wpływ na łączną kwotę mają różne czynniki, do których zaliczyć można m.in. dany rok podatkowy, status podatnika czy specjalne ulgi, dzięki którym zwrot podatku Norwegia jest zdecydowanie wyższy.

Rozliczenie podatku Norwegia – duże pieniądze w kilka minut dzięki profesjonalistom

Jak widać, zwrot podatku w Norwegii może być bardzo wysoki. Ważne jest jednak to, aby do sprawy podejść rzeczowo, aby przez pomyłkę nie obejść się smakiem. Warto więc poświęcić chwilę, by uzyskać dużo wyższy zwrot podatku z Norwegii. W tym celu nie musisz znać się na tamtejszych przepisach skarbowych. By uzyskać zwrot podatku w Norwegii 2020/2021, wystarczy wypełnić nasz formularz.

Po wypełnieniu krótkiej ankiety w ciągu 48 godzin zadzwoni do Ciebie nasz konsultant. Odpowie on nie tylko na każde Twoje pytanie związane z rozliczaniem pracy w Norwegii. Dodatkowo przygotuje dla Ciebie najlepiej dopasowane, spersonalizowane rozliczenie, tak byś cieszył najwyższym możliwym zwrotem podatku.

Rozliczenie podatku w Norwegii i Polsce 2020, 2019, 2018, 2017, 2016 – zaufaj doświadczonym specjalistom

Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza zdobyta na szkoleniach gwarantuje, że zawsze otrzymasz fachowe porady oraz informacje bazujące na aktualnych przepisach. Twoje rozliczenie będzie wolne od błędów i zoptymalizowane pod kątem najwyższego zwrotu.

Nasz konsultant przegotuje również dla Ciebie specjalną kalkulację finansową, tak byś już od początku wiedział/wiedziała, jaką kwotę zwrotu podatku z Norwegii otrzymasz.

 

Nie czekaj, skontaktuj się z nami i ciesz się dużym zwrotem podatku z Norwegii!

 

FAQ

Jak obliczyć zwrot podatku z Norwegii?

Zwrot podatku z Norwegii możesz obliczyć za pomocą specjalnego kalkulatora. Najpewniejszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z usług naszego profesjonalnego biura, w którym od lat zajmujemy się rozliczaniem i obliczaniem wysokości zwrotu podatku z Norwegii oraz innych państw.

Jak sprawdzić, kiedy dostanę zwrot podatku z Norwegii?

Niestety sprawdzenie konkretnej daty zwrotu podatku z Norwegii nie jest możliwe. W tym wypadku zaleca się posiłkowanie jedynie terminami wypłat (20 czerwca, 15 sierpnia, 23 października).

Ile się czeka na zwrot podatku z Norwegii?

Zwrot podatku z Norwegii wypłacany jest najczęściej w ciągu trzech tygodni od daty, która znajduje się w dokumencie.

Ile kosztuje rozliczenie podatku z Norwegii?

Z naszym biurem jest to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo. Wszystkie informacje dotyczące ceny za rozliczenie podatku z Norwegii są zawarte w naszym cenniku.