Uzyskaj zwrot podatku z Norwegii!

Zjawiskowa przyroda, spokój i wysoki standard życia. Nic dziwnego, że wielu Polaków decyduje się podjąć pracę w Norwegii. Jeżeli otrzymywałeś dochód w tym kraju, musisz złożyć deklarację podatkową w tamtejszym urzędzie. Liczne ulgi powodują jednak, że rozliczenie podatku z Norwegii bardzo często przynosi spore korzyści finansowe

Nie zwlekaj! Postaraj się o zwrot podatku z Norwegii z naszą pomocą i odzyskaj swoje pieniądze.

Zainteresowany? Zadzwoń do nas!
+48 786 001 203 lub wypełnij formularz kontaktowy

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

    Zwrot podatku Norwegia – komu przysługuje?

    Każdy Polak legalnie pracujący w Norwegii, może uzyskać zwrot podatku z tego kraju. Działanie to jest nie tyle przywilejem, ile obowiązkiem naszych rodaków zatrudnionych w tym kraju. Jeśli nie dopilnujemy formalności, rozliczenie to wykona za nas norweski urząd skarbowy. Opcja ta jednak tylko z pozoru wygląda korzystnie. Skandynawska skarbówka nie będzie się bowiem zastanawiać jakie ulgi i zwolnienia nam przysługują. W efekcie możemy zapomnieć o dużym zwrocie podatku z Norwegii. W skrajnych przypadkach zamiast przelewu na konto będziemy musieli jeszcze dopłacić norweskiemu państwu za wykonaną tam pracę.

    Norweskie rozliczenie podatkowe – jakie dokumenty należy przygotować?

    Poprawne rozliczenie podatku z Norwegii wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów, które są wymagane przez Urząd. Aby liczyć na zwrot podatku z Norwegii w 2023 roku, powinieneś zgromadzić parę druków.

    • Selvangivelse – formularz zeznania podatkowego, który otrzymasz od norweskiego Urzędu (na połowie marca/kwietnia). Selvangivelse jest podzielony na 7 części. W nich z kolei są zawarte różne informacje jak klasa podatkowa, wysokość osiąganego dochodu w Norwegii za dany rok podatkowy czy składek odprowadzanych na poczet podatku. Przymierzasz się do rozliczenia podatkowego? W takim wypadku jesteś zobowiązany do samodzielnego obliczenia kwot wynikających z ulg, a także uzupełnienia wniosku i wysłania go do urzędu skarbowego. Pamiętaj, że w takim wypadku ciąży na Tobie odpowiedzialność za wprowadzane dane. Urząd podatkowy w Norwegii w razie wykrycia nieprawidłowości może nałożyć na Ciebie karę finansową w postaci karnego podatku. Masz wątpliwości co do samodzielnego rozliczenia podatkowego z Norwegii? Nie wiesz, czy dobrze wypełniłeś Selvangivelse? Odezwij się do nas – sprawdzimy poprawność danych i pomożemy Ci przesłać dokumenty do urzędu skarbowego w Norwegii.
    • Kody MiniID lub PIN – kody PIN i MiniID umożliwiają dostęp do elektronicznego systemu Altinn.
    • Informacje z Folketrygden – są to dane z norweskiego systemu opieki zdrowotnej. Dokumenty te zawierają informacje o odprowadzanych składkach w Norwegii.
    • Lønns- og trekkoppgave – roczne zestawienie wynagrodzeń oraz zapłaconych podatków. Dokument ten jest odpowiednikiem polskiego PIT-11. LTO jest również potwierdzeniem dla urzędu skarbowego w Norwegii tego, w jakim okresie pracowałeś w tym kraju, a także jaki faktycznie osiągałeś dochód. druk ten powinieneś otrzymać od swojego pracodawcy na przełomie stycznia i lutego,
    • Årsoppgave i Årsoppgave fra NAV – druk, w którym znajdują się informacje o stanie konta podatnika na dzień 31 grudnia. Dokument ten wysyłany jest pocztą przez bank. Możesz go znaleźć również w Internecie na swoim koncie bankowym. Årsoppgave fra NAV z kolei to dokument, który jest rocznym wykazem pobieranych zasiłków za dany rok podatkowy w Norwegii.
    • Skattemelding – wstępne zeznanie podatkowe z Norwegii.
    • Odcinek z wypłaty – jest to dokument, który również powinien być dostarczony przez Twojego pracodawcę w Norwegii. Posiadanie tych dokumentów jest bardzo ważne – są one wymagane do tego, aby móc ubiegać się o różnego rodzaju świadczenia/ulgi w Norwegii.
    • Kopia dowodu osobistego – dokument tożsamości, który również przydaje się podczas rozliczenia podatku z Norwegii.

    Zwrot podatku Norwegia 2024 – terminy wypłat

    Norweski system podatkowy przewiduje kilka tur wypłacania zwrotu podatku dla osób, które uzyskały dochód z tytułu pracy w tym kraju. Obecnie zwrot podatku z Norwegii wypłacany jest w kilku terminach:

    • 20 czerwca – pierwsza tura,
    • 15 sierpnia – druga tura,
    • 23 października – trzecia, ostatnia tura wypłacania zwrotu podatku z Norwegii.

    Rozliczenie podatku z Norwegii 2024 – terminy składania deklaracji

    Aby móc liczyć na zwrot podatku z Norwegii, należy wcześniej dostarczyć do urzędu odpowiednie dokumenty potwierdzające uzyskanie dochodów na terenie tego kraju. Jeśli pracowałeś/pracowałaś w Norwegii w minionym roku na przełomie marca i kwietnia otrzymasz pocztą swoją norweską deklarację podatkową (Selvangivelse/Tax Return). Poniżej terminy, które przydadzą się do rozliczania, a co za tym idzie – do otrzymania zwrotu podatku w Norwegii:

    • 4 kwietnia – do tego dnia powinieneś otrzymać wstępne rozliczenie podatku (decyzję podatkową),
    • 30 kwietnia – ostatni dzień, w którym możesz złożyć zeznanie podatkowe w Norwegii i rozliczyć się z norweskim urzędem skarbowym,
    • 31 maja – jeśli do tego czasu nie dostarczysz deklaracji do urzędu w Norwegii, nie będziesz miał możliwości rozliczenia podatku w tym kraju.

    Jak widać po opisanych terminach, wspomnianą wcześniej deklarację Skattemelding Tax Return należy odesłać do Norwegii, do końca kwietnia lub do końca maja, jeśli posiada się kody PIN i chce się rozliczyć elektronicznie z norweskim urzędem skarbowym. To właśnie w tym okresie warto skontaktować się z naszymi ekspertami, by mogli oni przygotować dla Ciebie najlepsze spersonalizowane rozliczenie podatku z Norwegii w Polsce, uwzględniające wszystkie przysługujące Ci ulgi.

    Warto z tego skorzystać, ponieważ te pieniądze się po prostu Tobie należą. Nie czekaj i zaufaj profesjonalistom – rozliczanie podatku z Norwegii nigdy nie było tak proste. Daj sobie pomóc złożyć zeznanie podatkowe i ciesz się z należnego zwrotu podatku z Norwegii.

    Zwrot podatku Norwegia 2023 – najważniejsze daty w norweskim Urzędzie Skarbowym

    Przymierzając się do rozliczenia podatkowego z Norwegii w 2023 roku, warto poznać, w jaki sposób funkcjonuje norweski Urząd Skarbowy. Poniżej rozpisane zostały najważniejsze daty, które będą obowiązywać na przestrzeni obecnego roku.

    • 1 stycznia – 30 kwietnia 2024 – jest to czas, w którym istnieje możliwość przełożenia terminu dostarczenia zeznania podatkowego za miniony rok (rozliczenie podatku Norwegia 2023). Można to wykonać drogą elektroniczną (kody MinID, Altinn lub BankID). Termin złożenia dokumentów może być maksymalnie wydłużony do 31 maja 2024 roku.
    • 16 marca 2024 – pierwszy dzień, w którym można otrzymać zeznanie podatkowe w Norwegii za poprzedni rok. Dokumenty przesyłane są elektronicznie (za pomocą portalu Altinn). Co ważne, nie każdy podatnik może otrzymać dokumenty tego dnia. Urząd Skarbowy może dosłać je najpóźniej do 7 kwietnia 2024.
    • 31 marca 2024 – jest to data ważna dla każdego, kto nie posiada kodów Altinn lub MinID. Jest to dzień, w którym Urząd Skarbowy wysyła zeznania podatkowe w formie papierowej.
    • 30 marca 2024 – 31 października 2024 – terminy, w których dokonywane są końcowe rozliczenia podatkowe w Norwegii. Po otrzymaniu takiego dokumentu należy sprawdzić, czy wszystkie informacje się zgadzają. W przypadku napotkania błędu należy zgłosić ten fakt poprzez skargę do Urzędu.
    • 31 maja 2024 – ostatni termin na złożenie zeznania podatkowego dla podatników, którzy wcześniej przesunęli termin dostarczenia dokumentów oraz dla przedsiębiorców. Co ważne, Altinn (portal do wysyłki zeznań) nie zostaje tego dnia zamknięty, co oznacza, że zeznania drogą elektroniczną można wciąż wysyłać (do końca czerwca 2024). W przypadku, gdy przedsiębiorcy spóźnią się z wysłaniem druku (po 31 maja), muszą liczyć się z karą (domiar podatkowy). Nie dotyczy to z kolei osób zatrudnionych na umowę o pracę.

    Rozliczenie podatku z Norwegii w Polsce 2024 – przegapiłeś rozliczenie? Nic straconego!

    Jeśli zaś z jakichś przyczyn zapomniałeś rozliczyć się w terminie i zrobił to za ciebie norweski urząd skarbowy nic straconego. Tamtejsze prawo pozwala na odwołanie od decyzji aż do 10 lat wstecz. Jeśli więc w ciągu ostatniej dekady pracowałeś w Norwegii i zapomniałeś się rozliczyć lub uważasz, iż zaniżono Twój zwrot podatku, zgłoś się do nas.

    Sprawdzimy dokumenty, a jeśli faktycznie coś zostało pominięte na Twoją niekorzyść, przygotujemy dla Ciebie odwołanie.

    Zwrot podatku z Norwegii to nawet 50 tysięcy złotych!

    Mówiąc o norweskim zwrocie podatku, warto wspomnieć, że podatkowe rozliczenie z Norwegii często niesie ze sobą spore korzyści finansowe. Wysokość nadpłaconego podatku sięga niejednokrotnie nawet 50. tysięcy złotych. Wpływ na łączną kwotę mają różne czynniki, do których zaliczyć można m.in. dany rok podatkowy, klasa podatkowa, status podatnika czy specjalne ulgi, dzięki którym zwrot podatku Norwegia jest zdecydowanie wyższy.

    Norweskie ulgi podatkowe – odzyskaj jeszcze większy podatek z Norwegii

    Ulgi podatkowe w Norwegii są czymś, na co liczy spora liczba podatników. Fakt ten nie może dziwić – jak napisaliśmy wyżej, to właśnie m.in. dzięki nim można możesz liczyć na wyższy zwrot podatku z Norwegii. Z jakich ulg z Norwegii możesz skorzystać? To zależy od Twojej sytuacji. Najpopularniejsze ulgi obecnie to status pendler oraz ulga 10%. To jednak nie wszystko. Poniżej poznasz pozostałe ulgi, jakie są przewidziane w norweskim systemie podatkowym.

    Status pendler – norweski podatek od rozłąki

    Status pendler to rodzaj ulgi, która przewidziana jest dla osób pracujących na terenie Norwegii, mających jednak stały meldunek w innym kraju np. w Polsce. Ulga ta nazywana jest często "podatkiem od rozłąki". Komu się należy status pendler? Posiadanie rodziny w Polsce to tylko jeden z warunków. Musisz wiedzieć, że z ulgi status pendler skorzystać mogą również osoby samotne. Ulga przewidziana jest też dla tych, którzy pozostają w związku nieformalnym. Jakie wymogi musisz spełnić, aby liczyć na status pendler? Do takich należy m.in.:

    • legalne zatrudnienie (ulga przewidziana zarówno dla pracowników, jak i samozatrudnionych),
    • rodzina w Polsce, która mieszka pod tym samym adresem co ubiegający się o przyznanie ulgi podatnik,
    • bycie w Polsce co najmniej 3 razy w jednym roku.

    Ulga 10% – ulga dla nowych i dorywczych pracowników

    Ulga 10% przewidziana jest dla osób, które pracują w Norwegii nie dłużej niż dwa lata bądź przyjeżdżają do tego kraju w celu podjęcia pracy dorywczej. Ulga 10% powstała po to, aby obniżyć podatek z Norwegii (w zasadzie kwotę podlegającą opodatkowaniu) o 10% dochodów, które zostały uzyskane w tym kraju. Jest to ulga, która przysługuje każdemu z racji zatrudnienia w Norwegii. Możesz z niej skorzystać wtedy, gdy uzyskasz status rezydenta podatkowego.

    Co warto wiedzieć – norweski urząd podatkowy dopuszcza sytuację, w której o tę ulgę można się starać co roku. W tym wypadku istnieją pewne warunki – taką sytuację mogą wykorzystać osoby, które pracują w Norwegii krócej niż 3 miesiące, a w ciągu jednego roku nie przebywają tam krócej niż 6 miesięcy.

    O czym jeszcze warto pamiętać? Z ulgi 10% skorzystasz wtedy, gdy przyjeżdżasz do pracy w Norwegii w formie pracownika. Bonifikata nie jest przeznaczona dla właścicieli przedsiębiorstw. Co więcej, dla partnerów deklaracja urzędu w przypadku tej ulgi podatkowej jest jasna – jeśli jeden z małżonków z niej korzysta, drugi nie może tego zrobić w następnym roku.

    Druga klasa podatkowa (Skatteklasse 2)

    Ulga dotycząca klasy podatkowej przeznaczona jest dla osób, których współmałżonek osiągnął w danym roku podatkowym niski dochód. Z drugiej klasy podatkowej możesz skorzystać, mając przyznany status pendler oraz ulgę 10%.

    UWAGA! Druga klasa podatkowa od 2018 przestała istnieć. Wciąż posiadamy o niej informacje z racji dużego zainteresowania. Warto jednak wiedzieć, że nie możesz z niej już skorzystać.

    Z jakiej jeszcze ulgi podatkowej w Norwegii możesz skorzystać?

    Norweski urząd skarbowy oprócz wyżej wymienionych ulg, przewidział również inne formy zapomogi, do których zaliczają się ulgi związane z:

    • kosztami leczenia,
    • kosztami kształcenia,
    • dojazdami do pracy,
    • kosztami opieki nad dzieckiem/dziećmi.

    Rozliczenie podatku Norwegia – duże pieniądze w kilka minut dzięki profesjonalistom

    Jak widać, zwrot podatku w Norwegii może być bardzo wysoki. Ważne jest jednak to, aby do sprawy podejść rzeczowo, aby przez pomyłkę nie obejść się smakiem. Warto więc poświęcić chwilę, by uzyskać dużo wyższy zwrot podatku z Norwegii. W tym celu nie musisz znać się na tamtejszych przepisach skarbowych. By uzyskać zwrot podatku w Norwegii 2023/2024, wystarczy wypełnić nasz formularz.

    Po wypełnieniu krótkiej ankiety w ciągu 48 godzin zadzwoni do Ciebie nasz konsultant. Odpowie on nie tylko na każde Twoje pytanie związane z rozliczaniem pracy w Norwegii. Dodatkowo przygotuje dla Ciebie najlepiej dopasowane, spersonalizowane rozliczenie, tak byś cieszył najwyższym możliwym zwrotem podatku

    Rozliczenie podatku w Norwegii i Polsce 2023, 2022, 2021, 2020, 2019 – zaufaj doświadczonym specjalistom

    Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza zdobyta na szkoleniach gwarantuje, że zawsze otrzymasz fachowe porady oraz informacje bazujące na aktualnych przepisach. Twoje rozliczenie będzie wolne od błędów i zoptymalizowane pod kątem najwyższego zwrotu. Z nami rozliczysz podatek dochodowy w szybki, łatwy i bezpieczny sposób.

    Nasz konsultant przegotuje również dla Ciebie specjalną kalkulację finansową, tak byś już od początku wiedział/wiedziała, jaką kwotę zwrotu podatku z Norwegii otrzymasz.

    Nie czekaj, skontaktuj się z nami i ciesz się dużym zwrotem podatku z Norwegii!

    Zwrot podatku z Norwegii – FAQ

    Jak obliczyć zwrot podatku z Norwegii?

    Zwrot podatku z Norwegii możesz obliczyć za pomocą specjalnego kalkulatora. Najpewniejszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z usług naszego profesjonalnego biura, w którym od lat zajmujemy się rozliczaniem i obliczaniem wysokości zwrotu podatku z Norwegii oraz innych państw.

    Jak sprawdzić, kiedy dostanę zwrot podatku z Norwegii?

    Niestety sprawdzenie konkretnej daty zwrotu podatku z Norwegii nie jest możliwe. W tym wypadku zaleca się posiłkowanie jedynie terminami wypłat (20 czerwca, 15 sierpnia, 23 października).

    Ile się czeka na zwrot podatku z Norwegii?

    Ile trzeba czekać na nadpłatę od czasu złożenia zeznania podatkowego? Zwrot podatku z Norwegii wypłacany jest najczęściej w ciągu trzech tygodni od daty, która znajduje się w dokumencie.

    Ile kosztuje rozliczenie podatku z Norwegii?

    Z naszym biurem jest to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo. Wszystkie informacje dotyczące ceny za rozliczenie podatku z Norwegii są zawarte w naszym cenniku.

    ? Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
    Pola oznaczone * są obowiązkowe!

      Pobierz ankietą osobową. Wypełnij pismem drukowanym. Wydrukuj i podpisz. Na koniec zeskanuj lub zrób zdjęcie i załącz do formularza. Pobierz ankietę

      • Dodaj plik

      • Dodaj plik

      • captcha

      Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności