Czy można jeździć na polskich tablicach w Holandii? Można!

podatek drogowy Holandia

Holenderskie autostrady

Jeżeli chcesz jeżdzić w Holandii na polskich tablicach to niestety musisz za to płacić i to bardzo wiele, taka jest naczelna zasada... Można także nic nie robić licząc, że jakoś to bedzie.

"Nic nie-robienie" i narzekanie jest najlatwiejsze, jadnak profitów nie przyniesie to żadnych. Jak się to może skończyć przedstawia poniższy filmik, nakręcony wczoraj w Lelystad. Dodać trzeba, że czarne kombi "prewencyjnie" skanowało wszystkie tablice rejestracyjne porównując z bazą Belastingdienst / Politie.

Swoboda wiadczenia usług jest jedną z naczelnych zasad EU, dzięki tej zasadzie holenderskie uciążliwe przepisy zostaną tylko na papierze.

Wikipedia mówi nam wszystko co trzeba wiedzieć: "Swoboda świadczenia usług oznacza prawo świadczenia usług przez podmiot, który ma swoją siedzibę w jednym z krajów Unii Europejskiej, na rzecz podmiotów z innych krajów członkowskich, bez potrzeby posiadania w tych krajach jakiegokolwiek stałego zakładu pracy/filii/przedstawicielstwa. Usługa w rozumieniu Traktatu o WE to samodzielna działalność zarobkowa, dla wykonywania, której konieczny jest czasowy pobyt świadczącego na terytorium obcego państwa członkowskiego."

⭐ Zgodnie z powyższą zasadą osoby zwolnione od płacenia podatku drogowego to:

1. Pracownik rodzinnej firmy
- wystarczy, że ktoś z rodziny prowadzi działalność gospodarczą i zatrudni nas na 1/8 etatu, dodatkowo nasze auto musi zostać "wprowadzone" w rejestr i być oficjalnie autem firmowym,
- działalność firmy, w której jestesmy zatrudnieni powinno obejmować przewóz przesyłek, paczek, usługi kurierskie bądź okazjonalny przewóz osób (transport zagraniczny), jeżeli nie obejmuje wystarczy zaktualizować CEIDG,
- wystapić o zwolnienie z podatku drogowego do Belastingdienst
...i można jeździć bez strachu po Holandii

2. Właściciel działalności gospodarczej
- rejestrujesz działalność gospodarczą w sektorze transport, spedycja, przewóz osób,
- wprowadzasz auto do rejestru srodków firmy,
- składasz wniosek o zwolnienie z podatku drogowego
...i można jeździć

Złożenie wniosku o zwolnienie z podatku jest konieczne aby w pełni legalnie korzystać z auta.

Jeżeli mają Państwo pytania do powyższego tekstu to zapraszam do biura w Lelystad (nie odpowiadam mailowo ani telefonicznie na zagadnienia dotyczące powyższego tematu), dodam że z tego rozwiązania korzystam z powodzeniem od kilku lat.
Życzę powodzenia i proszę o udostępnienie tekstu na Waszych profilach FB, niech pomoże jak największej liczbie Rodaków.

powrót na górę