Uzyskaj zwrot podatku z Danii!

Choć Królestwo Danii słynie z wysokich podatków, wielu Polaków wybiera ten kraj, by podjąć legalną pracę. Skuszeni atrakcyjnymi świadczeniami socjalnymi podpisujemy umowy z duńskimi pracodawcami i odprowadzamy podatki. Jak wygląda rozliczenie podatkowe na terenie tego kraju? Ile się czeka na zwrot podatku z Danii? Jak odzyskać swoje pieniądze?

Skontaktuj się z nami a poznasz odpowiedzi na te pytania. Sprawdź, czy przysługuje ci zwrot podatku z Danii!

Zainteresowany? Zadzwoń do nas!
+48 786 001 203 lub wypełnij formularz kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

  Zwrot podatku z Danii – kto musi rozliczyć się z urzędem?

  Dokonać rozliczenia z podatku musi każdy, kto podejmuje się legalnej pracy w Danii. Aby rozliczyć się z duńskim urzędem skarbowym, należy złożyć zeznanie podatkowe za poprzedni rok w urzędzie skarbowym SKAT.

  Termin składania rozliczenia podatkowego upływa z dniem 1 maja lub 1 lipca. O dokładnym terminie informowani jesteśmy na wstępnej deklaracji podatkowej Årsopgørelse, którą otrzymujemy z duńskiego urzędu skarbowego.

  Rozliczenie podatku z Danii w Polsce – co w przypadku niezłożenia zeznania?

  Osoby, które nie złożyły zeznania, mogą zostać rozliczone automatycznie na podstawie informacji, pochodzących od pracodawcy i banku. W takim przypadku nieuwzględniane są żadne ulgi ani dodatkowe świadczenia. Za brak dopełnienia formalności duński urząd może nałożyć na podatnika dotkliwą karę finansową, nawet do 5 000 DKK.

  Wsteczne rozliczenie podatku Dania 2023, 2022, 2021

  Duński system podatkowy przewiduje możliwość wstecznego rozliczania. Co to oznacza w praktyce? W Danii możesz dokonywać korekty zeznań podatkowych nawet do trzech lat wstecz. Istnieje możliwość rozliczenia zaległego podatku po zakończeniu pracy u duńskiego pracodawcy. Jeśli od dwóch lat nie jesteś zatrudniony, wciąż możesz ubiegać się o zwrot podatku. Deklarację można bowiem składać do 3 lat wstecz od momentu zakończenia pracy.

  Rozliczenie podatku z Danii – jakie dokumenty potrzebuję do rozliczenia?

  Chcąc złożyć deklarację podatkową w duńskim urzędzie skarbowym, musisz przygotować komplet dokumentów. Przy samodzielnym rozliczeniu będziesz potrzebował:

  • dokumentu od pracodawcy Oplysingsseddel (dokument podsumowujący zarobki, który powinien otrzymać każdy pracownik po zakończeniu pracy) lub Lonseddel/Lonslip (tzw. odcinek wypłaty),
  • kopii dowodu osobistego lub paszportu,
  • Arsopgorelse – wstępnego rozliczenia, wysyłanego przez duński urząd,
  • formularza na konto Foregin Nemkonto,
  • kodów TASTSELV lub hasła dostępu do systemu,
  • druku EU-EWR (DK),
  • dokładnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

  Duńskie prawo podatkowe daje Ci możliwość rozliczenia również razem ze współmałżonkiem. W przypadku takiego rozliczenia również potrzebujesz kompletu wyżej wymienionych dokumentów oraz:

  • aktu małżeństwa na formularzu unijnym lub przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na język duński bądź angielski,
  • zaświadczenia o wspólnym zameldowaniu z małżonkiem (przetłumaczony na język duński lub angielski),
  • zaświadczenia o dochodach UE/EOG.

  Zwrot podatku Dania 2024 – z jakich ulg mogę skorzystać?

  W przypadku zwrotu podatku z Danii warto pamiętać o przysługujących nam ulgach. Polacy podejmujący legalną pracę za granicą mają prawo do odliczenia od podatku:

  • kosztów podróży na trasie Polska a Dania, 
  • kosztów zakwaterowania w Danii,
  • kosztów wyżywienia.

  Co więcej, rozliczenie podatkowe w Danii przewiduje również inne ulgi, do których zaliczyć można m.in. bonifikaty przeznaczone dla niepełnosprawnych czy alimenty na dzieci.

  Ubiegając się o ulgi, nie musisz przedstawiać w urzędzie żadnych rachunków ani faktur. Duński urząd skarbowy może jednak sprawdzić, czy podane koszty były faktycznie poniesione. Prawo to obowiązuje przez 7 lat od momentu złożenia zeznania podatkowego, a zatem w tym czasie masz obowiązek przechowywać wszystkie dokumenty, świadczące o poniesionych kosztach.

  Zwrot podatku z Danii w Polsce – kiedy i ile pieniędzy dostanę?

  Średnia suma zwrotu podatku z Danii to 1200 euro, jednak wszystko zależy od czasu pracy, naszych zarobków oraz wysokości odprowadzanych składek. Pieniądze przelewane są na tzw. NemKonto, czyli rachunek, który podaliśmy, składając zeznanie podatkowe. Może być to zarówno konto w Danii, jak i w założone w Polsce, jednak nie może być ono kontem walutowym. Podczas rozliczenia nie ma możliwości zmiany numeru konta. Trzeba pamiętać, że należy podać aktualne konto tak, aby ewentualny podatek do nas trafił.

  Rozliczenie z duńskim urzędem skarbowym – ile czeka się na pieniądze?

  Rozliczenie z duńskim urzędem skarbowym złożone w terminie do 1 maja zaczyna być rozpatrywane po 1 lipca tego samego roku. Najczęściej pieniądze wypłacane są w czasie 6 miesięcy od złożenia deklaracji.

  Jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z Danii?

  Niestety nie jest to możliwe. Duński urząd skarbowy nie podaje nam aktualnego statusu naszego zeznania podatkowego, dlatego nie mamy pewnych informacji kiedy możemy spodziewać się zwrotu podatku i należy uzbroić się w cierpliwość. Nie jesteśmy też w stanie wpłynąć na przyspieszenie decyzji duńskiego urzędu skarbowego. Ważny będzie termin złożenia rozliczenia, im szybciej złożyliśmy formularz, tym szybciej możemy spodziewać się zwrotu podatku.

  Ile kosztuje rozliczenie deklaracji podatkowej z Danii?

  Wszystkie informacje o cenie za rozliczanie podatku z Danii z naszym biurem zawarte są w cenniku. Nasze usługi kierujemy do wszystkich osób, które poszukują rzetelnych informacji o systemie podatkowym obowiązującym na terenie Danii. Pomożemy rozliczyć Twój podatek, tak jak należy i w korzystnej cenie.

  Podatek z Danii na polskie konto – masz prawo odebrać podatek w Polsce

  Zwrot podatku z Danii to pieniądze, których uzyskanie wymaga zgromadzenia wielu dokumentów. Duński urząd skarbowy przewiduje możliwość złożenia deklaracji tradycyjną pocztą, a także online. W drugim przypadku niezbędny jest aktualny TastSelv-kode, czyli hasło, niezbędne do zalogowania do systemu. Kiedy już skutecznie założysz konto, niezbędne będzie podpięcie aktualnego rachunku bankowego. SKAT wyśle pieniądze na konto wskazane przez podatnika niezależnie czy będzie to konto duńskie, czy polskie.

  Jak obliczyć zwrot podatku z Danii? – postaw na usługi rzetelnego biura rozliczeń zagranicznych

  Dla wielu osób procedura ta może wydawać się niezwykle skomplikowana. Aby oszczędzić sobie stresu, warto powierzyć swoje rozliczenie w ręce specjalistów. Z nami rozliczenie  jest bardzo proste. Zaufaj doświadczonym profesjonalistom, którzy pomogą odzyskać korzystny zwrot podatku z Danii.

  Zwrot podatku z Danii może być obliczony za pomocą specjalnego kalkulatora. Bezpieczniejszą i wygodniejszą opcją jest jednak skorzystanie z usług profesjonalnego biura rozliczeń zagranicznych. Jeżeli potrzebujesz dowiedzieć się, na jaką kwotę możesz liczyć, możesz się do nas odezwać. Nasi specjaliści dokładnie wyliczą Twoją nadpłatę. Pobierz dokumenty z naszej strony, wypełnij formularz kontaktowy, wybierz kraj, który Cię interesuje, a my zajmiemy się resztą.

  Wypełnij formularz kontaktowy, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 48h!

  ? Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
  Pola oznaczone * są obowiązkowe!

   • Dodaj plik

   • captcha

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności