Zwrot Podatku z Danii

Choć Królestwo Danii słynie z wysokich podatków, wielu Polaków wybiera ten kraj, by podjąć legalną pracę. Skuszeni atrakcyjnymi świadczeniami socjalnymi podpisujemy umowy z duńskimi pracodawcami i odprowadzamy podatki. W Danii, jak w każdym kraju, przysługuje nam zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Jak wygląda rozliczenie podatku z Danii? Ile się czeka na zwrot podatku z Danii? Jak odzyskać swoje pieniądze? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części. Sprawdź, czy przysługuje ci zwrot podatku z Danii.

📞 Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
Pola oznaczone * są obowiązkowe!
 • captcha

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

Zwrot podatku z Danii – kto musi rozliczyć się z urzędem?

Aby uzyskać zwrot podatku z Danii, należy złożyć zeznanie podatkowe w duńskim urzędzie (SKAT). Obowiązek rozliczenia ma każdy, kto podejmuje legalną pracę w Danii. Deklarację należy złożyć nie później niż do 1 maja.

Rozliczenie podatku z Danii w Polsce – co w przypadku niezłożenia zeznania?

Osoby, które nie złożyły zeznania, mogą zostać rozliczone automatycznie na podstawie informacji, pochodzących od pracodawcy i banku. W takim przypadku nieuwzględniane są żadne ulgi ani dodatkowe świadczenia. Za brak dopełnienia formalności duński urząd może nałożyć na nas dotkliwą karę finansową, nawet do 5 000 DKK.

Wsteczne rozliczenie podatku Dania 2020, 2019, 2018

Duński system podatkowy przewiduje możliwość wstecznego rozliczania. Co to oznacza w praktyce? W Danii możemy dokonywać korekty zeznań podatkowych nawet do trzech lat wstecz. Istnieje możliwość rozliczenia zaległego podatku po zakończeniu pracy u duńskiego pracodawcy. Jeśli od dwóch lat nie jesteś zatrudniony, wciąż możesz odzyskać swój zwrot podatku z Danii. Deklarację można bowiem składać do 3 lat wstecz od momentu zakończenia pracy.

Rozliczenie podatku z Danii – niezbędne dokumenty

Chcąc złożyć deklarację podatkową w duńskim urzędzie skarbowym, musisz przygotować komplet dokumentów. Przy samodzielnym rozliczeniu będziesz potrzebował:

 • dokumentu od pracodawcy Oplysingsseddel (dokument podsumowujący zarobki, który powinien otrzymać każdy pracownik po zakończeniu pracy) lub Lonseddel/Lonslip (tzw. odcinek wypłaty),
 • kopii dowodu osobistego lub paszportu,
 • Arsopgorelse – wstępnego rozliczenia, wysyłanego przez duński urząd,
 • formularza na konto Foregin Nemkonto,
 • kodów TASTSELV lub hasła dostępu do systemu,
 • dokładnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

W przypadku rozliczenia z małżonkiem również potrzebujesz kompletu wyżej wymienionych dokumentów oraz:

 • aktu małżeństwa na formularzu unijnym lub przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na język duński bądź angielski,
 • zaświadczenia o wspólnym zameldowaniu z małżonkiem (przetłumaczony na język duński lub angielski),
 • zaświadczenia o dochodach UE/EOG.

Zwrot podatku Dania 2021 – jakie są ulgi?

Ubiegając się o zwrot podatku z Danii, warto pamiętać o przysługujących nam ulgach. Polacy, podejmujący legalną pracę za granicą mają prawo do odliczenia od podatku:

 • kosztów podróży pomiędzy Polską a Danią, 
 • kosztów zakwaterowania w Danii,
 • kosztów wyżywienia.

Co więcej, rozliczenie podatkowe w Danii przewiduje również inne ulgi, do których zaliczyć można m.in. bonifikaty przeznaczone dla niepełnosprawnych czy alimenty na dzieci.

Ubiegając się o ulgi, nie musisz przedstawiać w urzędzie żadnych rachunków ani faktur. Duński urząd skarbowy może jednak sprawdzić, czy podane koszty były faktycznie poniesione. Prawo to obowiązuje przez 7 lat od momentu złożenia zeznania podatkowego, a zatem w tym czasie należy przechowywać wszystkie dokumenty, świadczące o poniesionych kosztach.

Zwrot podatku z Danii w Polsce – kiedy i ile pieniędzy dostanę?

Średni zwrot podatku z Danii  to 1200 euro, jednak wszystko zależy od czasu pracy, naszych zarobków oraz wysokości odprowadzanych składek. Pieniądze przelewane są na tzw. NemKonto, czyli rachunek, który podaliśmy, składając zeznanie podatkowe. Może być to zarówno konto duńskie, jak i polskie, jednak nie może być ono kontem walutowym. Podczas rozliczenia nie ma możliwości zmiany numeru konta.

Procedura zwrotu podatku z Danii trwa około 6 miesięcy. Deklaracje, złożone do 1 maja zaczynają być rozpatrywane po 2 lipca tego samego roku.

Zwrot podatku z Danii na polskie konto – postaw na usługi rzetelnego biura rozliczeń zagranicznych

Zwrot podatku z Danii to pieniądze, których uzyskanie wymaga zgromadzenia wielu dokumentów. Istnieje możliwość złożenia deklaracji tradycyjną pocztą, a także online. W drugim przypadku niezbędny jest aktualny TastSelv-kode, czyli hasło, niezbędne do zalogowania do systemu. Dla wielu osób procedura ta może wydawać się niezwykle skomplikowana. Aby oszczędzić sobie stresu, warto powierzyć swoje rozliczenie w ręce specjalistów. Z nami rozliczenie podatku z Danii w Polsce jest bardzo proste. Zaufaj doświadczonym profesjonalistom, którzy pomogą odzyskać korzystny zwrot podatku z Danii.

Wypełnij nasz formularz kontaktowy, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 48h!

 

Jak obliczyć zwrot podatku z Danii?

Zwrot podatku z Danii może być obliczony za pomocą specjalnego kalkulatora. Bezpieczniejszą i wygodniejszą opcją jest jednak skorzystanie z usług profesjonalnego biura rozliczeń zagranicznych. Jeżeli potrzebujesz dowiedzieć się, na jaką kwotę możesz liczyć, odezwij się do nas. Nasi specjaliści dokładnie wyliczą Twoją nadpłatę.

Jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z Danii?

Niestety nie jest to możliwe.

Ile się czeka na zwrot podatku z Danii?

Zwrot podatku z Danii najczęściej wypłacany jest w czasie 6 miesięcy od złożenia deklaracji.

Ile kosztuje rozliczenie podatku z Danii?

Wszystkie informacje o cenie za rozliczanie podatku z Danii z naszym biurem zawarte są w cenniku.