Zorgtoeslag – dodatek do ubezpieczenia

Obniż wydatki za obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne!

Dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii to idealny sposób na obniżenie wydatków za obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Jak można je uzyskać? Najlepiej zostawiając to w rękach profesjonalistów. Dzięki nam dowiesz się, czym dokładnie jest Zorgtoeslag oraz komu przysługuje dodatek do ubezpieczenia z Holandii. Pomożemy Ci również w kwestiach formalnych na każdym etapie składania wniosku – zapraszamy.

Cena usługi:
Cena usługi jest zgodna z cennikiem.

Niezbędne dokumenty:
Wypełnij formularz i zamów dokumenty i ciesz się pieniędzmi!
⬇️⬇️⬇️

  • captcha

   

  Zorgtoeslag – co to?

  Każda osoba, która jest legalnie zatrudniona w kraju tulipanów, musi mieć wykupiony podstawowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego. Jest on wykupowany przez pracodawców, a koszty związane ze składkami są potrącane z pensji pracownika. Dlatego też w ramach rekompensaty tych kosztów na wniosek pracownika Belastingdienst (holenderski urząd skarbowy) może przyznać Zorgtoeslag

  Jest to dodatek zdrowotny w Holandii, który wypłacany jest osobom o niskich dochodach. Co ważne – nie jest to zwrot ubezpieczenia z Holandii, z czym często jest mylony dodatek Zorgtoeslag.

  W przeciwieństwie do holenderskiego zwrotu za ubezpieczenie Zorgtoeslag należny jest pracownikom nawet wtedy, gdy korzystali z usług lekarskich w Holandii.

  Dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii – komu przysługuje?

  Podstawowym warunkiem do otrzymania zasiłku jest posiadanie holenderskiego ubezpieczenia. Nie ma znaczenia czy jest to ubezpieczenie prywatne, czy grupowe. Polskie ubezpieczenie zdrowotne nie jest akceptowane.

  Co ważne jednak nie jest to jedyny warunek do tego, aby otrzymać dodatek do ubezpieczenia. Holandia jasno nakreśla również pozostałe wymogi, do których zaliczają się:

  • wiek – Zorgtoeslag w Holandii przysługuje osobom, które skończyły 18 lat,
  • limit osiąganych dochodów – w 2023 roku wynosi on 38 520 € (dla osób samotnych) oraz 48 224 € (z partnerem zasiłkowym),
  • limit posiadanego kapitału – w 2023 roku aktywa nie mogą przekraczać 127 582 € (bez partnera) oraz 161 329 € (z partnerem); co ważne, stan ten musi obowiązywać na 1 stycznia 2023 roku,
  • obywatelstwo holenderskie lub holenderska umowa o pracę.

  Zwrot Zorgtoeslag 2023 – ile może wynieść?

  Ile wynosi zwrot ubezpieczenia zdrowotnego z Holandii? Warto wiedzieć, że wysokość dofinansowania Zorgtoeslag uzależniona jest od osiągniętego przychodu. Dofinansowanie ubezpieczenia w Holandii co roku ulega zmianom. Jaka jest wysokość dodatku zdrowotnego w Holandii w 2023 roku? Jeżeli nasze roczne zarobki nie będą wyższe niż 25 000 €, to możemy uzyskiwać nawet 154 € miesięcznie dodatku na ubezpieczenie.

  Co ważne – do dochodu wliczają się dochody polskie.

  Dofinansowanie do ubezpieczenia NL – ile czasu na złożenie wniosku?

  Warto wiedzieć, że aby móc ubiegać się o dodatek do ubezpieczenia w Holandii, należy pilnować określonych terminów. W przeciwnym razie urząd pozostanie nieugięty. Jeżeli pracowałeś na terenie Holandii w 2022 roku, masz czas na złożenie wniosku do maksymalnie 31 sierpnia 2023 roku.

  Wybierając naszą ofertę, nie musisz martwić się o terminy. Nasi specjaliści zajmą się formalnościami i przypomną Ci o zbliżającej się dacie składania wniosku.

  Dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii – co potrzebne?

  Jak rozliczyć się z ubezpieczenia z Holandii? W przypadku, gdy posiada się dostęp do osobistego kodu DIGID, a miejscem meldunku jest Holandia, o dofinansowanie można starać się przez swój profil (na stronie urzędu).

  Jak wygląda sprawa w przypadku Zorgtoeslag bez meldunku? W takim wypadku wniosek można złożyć na dwa sposoby:

  • w formie papierowego wniosku,
  • w formie elektronicznej (za pomocą komercyjnego programu).

  Nie wiesz, jak wypełnić wniosek? Skorzystaj z naszej oferty już dziś i miej z głowy kwestie formalne.

  Dodatek do ubezpieczenia z Holandii – kiedy wypłacają?

  Do kiedy wypłacany jest zwrot dodatku ubezpieczenia z Holandii? Każda osoba, której przysługuje Zorgtoeslag, może oczekiwać wpłaty około 20. dnia każdego miesiąca.

  Ile się czeka na decyzję o dofinansowaniu do ubezpieczenia z Holandii? Średni czas oczekiwania na wydanie oświadczenia to 6-8 tygodni. 

  Potrzebujesz pomocy ze złożeniem wniosku? Masz pytania odnośnie do dodatku ubezpieczeniowego w Holandii? Skontaktuj się z nami. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i zajmiemy się wszystkimi formalnościami.