Rozliczenie z Czech 2021 – podstawowe zasady

Stawka podatku dochodowego w Czechach wynosi jedynie 15%, a obowiązek rozliczenia dotyczy jedynie osób, których przychód przekroczy 15000 CZK. Pozostałe osoby zwolnione są z tego obowiązku, jednak warto pamiętać, że podatki pobierane są także od dochodów poniżej 15000 CZK. Rozliczenie podatku z Czech jest naprawdę opłacalne. Niskie podatki, przyzwoite zarobki a na dodatek nawet 20000 CZK zwrotu podatku, czyli ok. 3500 zł – dlatego też warto sięgnąć po zwrot podatku z Czech.

Rozliczenie podatku Czechy 2021 – niezbędne dokumenty

Rozliczenie podatkowe w Czechach wymaga skompletowania, a także złożenia odpowiednich dokumentów potwierdzających uzyskane dochody oraz tożsamość podatnika. Aby móc liczyć na zwrot podatku z Czech, musisz dostarczyć do urzędu takie druki jak:

Zwrot podatku Czechy 2021 – terminy

Chcąc uzyskać zwrot podatku, w szczególności musimy terminowo rozliczyć się z czeskim fiskusem. Najlepiej zrobić to przed 30 marca, jednakże można rozliczyć się do 3 lat wstecz!

Termin upływa 30 marca kolejnego roku po roku, w którym uzyskaliśmy dochody. W przypadku rozliczenia nieterminowego czeski urząd skarbowy może nałożyć na podatnika karę.

Ulgi podatkowe, czyli jak uzyskać wysoki zwrot podatku z Czech

Czeski zwrot podatku może być jeszcze wyższy ze względu na przewidziane benefity. Przyjazny system podatkowy pozwala zastosować szereg ulg podatkowych podnoszących łączną kwotą nadpłaty. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się:

  • ulgę dla studentów – do 4 000 CZK odliczenia.
  • partnera fiskalnego – ponad 24 000 CZK odliczenia,
  • ulgę na dzieci – ponad 11 000 CZK,
  • odsetki od kredytu hipotecznego.

Zwrot podatku z Czech

Jak obliczyć zwrot podatku z Czech?

Zwrot podatku z Czech można obliczyć samemu – za pomocą specjalnego kalkulatora lub z pomocą profesjonalistów z naszego biura rozliczeń zagranicznych. Druga opcja jest zdecydowanie bezpieczniejsza – nasi specjaliści wezmą pod uwagę wszystkie okoliczności, co pozwoli dokładnie obliczyć realną kwotę podatku z Czech.

Jak sprawdzić, kiedy dostanę zwrot podatku z Czech?

Tego się nie da sprawdzić, można natomiast sugerować się średnim czasem oczekiwania od momentu złożenia deklaracji.

Jak wysoki zwrot mogę uzyskać?

Twój zwrot może wynieść nawet 17000 – 20 000 Koron.

Ile się czeka na zwrot podatku z Czech?

Średni czas oczekiwania na czeski zwrot podatkowy to 6 miesięcy.

Ile kosztuje rozliczenie podatku z Czech? Cena usługi i procedura

Koszt rozliczenia czeskiego jest  zgodny z naszym cennikiem. Aby się rozliczyć, należy przesłać komplet dokumentów w formacie PDF na e-mail: [email protected] lub poczta tradycyjną na adres:

Biuro Borsuk

Zwycięstwa 33/III

44-100 Gliwice

Skontaktuj się z nami i odbierz swój Zwrot Podatku z Czech!

Jeśli pracowałeś na terenie naszych południowych sąsiadów i interesuje Cię czeskie rozliczenie, serdecznie zapraszamy do kontaktu się z nami!

 

 

Cena usługi i procedura

Koszt rozliczenia czeskiego jest  zgodny z naszym cennikiem. Aby się rozliczyć należy przesłać komplet dokumentów w formacie PDF na e-mail: [email protected] lub poczta tradycyjną na adres:

Biuro Borsuk / holandia.org Sp. zo.o.
Zwycięstwa 33/III
44-100 Gliwice

📞 Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
Pola oznaczone * są obowiązkowe!
    • Dodaj plik
    • captcha

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności