Uzyskaj zwrot podatku ze Szwecji!

Szwecja to kraj z jednymi z najwyższych podatków na świecie. Za wysokimi podatkami idzie również wysoka jakość życia, którą doceniło wielu Polaków podejmując pracę w tym nordyckim kraju. Jak prawidłowo rozliczyć dochód ze Szwecji? Z jakich ulg można skorzystać? Na jaki zwrot podatku można liczyć?

Skontaktuj się z nami a poznasz odpowiedzi na te pytania. Sprawdź, czy przysługuje ci zwrot podatku ze Szwecji!

Zainteresowany? Zadzwoń do nas!
+48 786 001 203 lub wypełnij formularz kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

  Zwrot podatku ze Szwecji 2024 – kto musi rozliczyć się z urzędem?

  Rozliczenie podatkowe ze szwedzkim urzędem skarbowym jest obowiązkowe dla każdej osoby, która osiągnęła dochody na terenie Szwecji. Nie ma znaczenia czy był to wyjazd wakacyjny trwający 4 tygodnie czy 10 miesięcy, Dokonać rozliczenia z podatku musi każdy, kto podjął się legalnej pracy w Szwecji. Aby rozliczyć się ze szwedzkim urzędem skarbowym, należy złożyć zeznanie podatkowe Inkomstendeklaration 1 za poprzedni rok w urzędzie skarbowym Skatteverktet.

  Termin składania rozliczenia podatkowego upływa zazwyczaj z dniem 2 maja. Dokładny termin rozliczenia jest wskazany na wezwaniu do rozliczenia (Inkomstendeklaration 1), którą otrzymujemy ze szwedzkiego urzędu skarbowego drogą pocztową. Inkomstendeklaration 1 jest wysyłane na adres domowy podatnika 15 kwietnia.

  Rozliczenie podatku ze Szwecji w Polsce – co w przypadku niezłożenia zeznania?

  W przypadku braku rozliczenia szwedzkich dochodów w Skatteverktet możemy zostać ukarani grzywną w wysokości o 1250 SEK. Nałożenie kary nie zwalnia podatnika z obowiązku rozliczenia. Zanim Skatteverktet nałoży karę, przesyła ponowne wezwanie do rozliczenia, zignorowanie takiego wezwania prowadzi wprost do nałożenia grzywny.

  Rozliczenie podatku ze Szwecji – jakie dokumenty potrzebuję do rozliczenia?

  Aby poprawnie przygotować deklarację podatkową i dostarczyć ją do szwedzkiego urzędu skarbowego, należy przygotować prawidłowe dokumenty. Przy samodzielnym rozliczeniu będziesz potrzebował:

  • dokumentu od pracodawcy Ku-13 lub druk Ku-10,
  • kopii dowodu osobistego lub paszportu,
  • druku EU-EWR (SE),
  • dokładnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (ankieta osobowa).

  Szwedzkie prawo podatkowe daje Ci możliwość rozliczenia również razem ze współmałżonkiem. W przypadku takiego rozliczenia również potrzebujesz kompletu wyżej wymienionych dokumentów oraz:

  • aktu małżeństwa na formularzu unijnym lub przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na język szwedzki bądź angielski,
  • zaświadczenia o wspólnym zameldowaniu z małżonkiem (przetłumaczony na język szwedzki lub angielski),
  • zaświadczenia o dochodach UE/EOG.

  Zwrot podatku Szwecja 2024 – z jakich ulg mogę skorzystać?

  W przypadku zwrotu podatku z Danii warto pamiętać o przysługujących nam ulgach. Polacy podejmujący legalną pracę za granicą mają prawo do odliczenia od podatku:

  • kosztów podróży na trasie Polska - Szwecja, Szwecja - Polska,
  • kosztów dojazdów do pracy na terenie Szwecji,
  • kosztów podwójnego gospodarstwa domowego,
  • kosztów diet
  • odsetek od kredytu hipotecznego

  Co więcej, rozliczenie podatkowe w Danii przewiduje również inne ulgi, do których zaliczyć można m.in. bonifikaty przeznaczone dla niepełnosprawnych czy alimenty na dzieci.

  Ubiegając się o ulgi, nie musisz przedstawiać w urzędzie żadnych rachunków ani faktur. Duński urząd skarbowy może jednak sprawdzić, czy podane koszty były faktycznie poniesione. Prawo to obowiązuje przez 7 lat od momentu złożenia zeznania podatkowego, a zatem w tym czasie masz obowiązek przechowywać wszystkie dokumenty, świadczące o poniesionych kosztach.

  Zwrot podatku ze Szwecji w Polsce – kiedy i ile pieniędzy dostanę?

  Średnia suma zwrotu podatku z Szwecji to nawet 15000 SEK, jednak wszystko zależy od czasu pracy, naszych zarobków oraz wysokości odprowadzanych składek. Pieniądze przelewane są na wskazane przez podatnika konto bankowe, czyli rachunek, który podaliśmy, składając zeznanie podatkowe. Może być to zarówno konto w Danii, jak i w założone w Polsce, jednak nie może być ono kontem walutowym. Podczas rozliczenia nie ma możliwości zmiany numeru konta. Trzeba pamiętać, że należy podać aktualne konto tak, aby ewentualny podatek do nas trafił.

  Rozliczenie ze szwedzkim urzędem skarbowym – ile czeka się na pieniądze?

  Rozliczenie ze szwedzkim urzędem skarbowym złożone w terminie do 2 maja zaczyna być rozpatrywane niezwłocznie, po zarejestrowaniu wniosku w Skatteverket.  Nadpłaty podatkowe (zwrot podatku następuje zazwyczaj w ciągu kilku tygodni od wydania decyzji ostatecznej).

  Jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku ze Szwecji?

  Niestety nie jest to możliwe. Szwedzki urząd skarbowy nie podaje nam aktualnego statusu naszego zeznania podatkowego, dlatego nie mamy pewnych informacji kiedy możemy spodziewać się zwrotu podatku i należy uzbroić się w cierpliwość. Nie jesteśmy też w stanie wpłynąć na przyspieszenie decyzji duńskiego urzędu skarbowego. Ważny będzie termin złożenia rozliczenia, im szybciej złożyliśmy formularz, tym szybciej możemy spodziewać się zwrotu podatku.

  Ile kosztuje rozliczenie deklaracji podatkowej ze Szwecji?

  W przypadku rozliczenia ze Szwecji pobierały opłatę ryczałtową, oznacza to, iż bez względu na wysokość zwrotu lub dopłaty zawsze płacisz tę samą cenę. Aby poznać wysokość opłaty, kliknij w cennik. Nasze usługi kierujemy do wszystkich osób, które poszukują rzetelnych informacji o systemie podatkowym obowiązującym na terenie Szwecji. Pomożemy rozliczyć Twój podatek, tak jak należy i w korzystnej cenie.

  Podatek ze Szwecji na polskie konto – masz prawo odebrać podatek w Polsce

  Zwrot podatku ze Szwecji to pieniądze, których uzyskanie wymaga zgromadzenia wielu dokumentów. Szwedzki urząd skarbowy przewiduje możliwość złożenia deklaracji tradycyjną pocztą, a także online. W drugim przypadku niezbędny jest BankID, Freja eID+ lub AB Svenska Pass, czyli hasło oraz login, niezbędny do zalogowania do systemu. Po wydaniu decyzji podatkowej szwedzki urząd skarbowy przeleje pieniądze na wskazane konto bankowe, może być to konto szwedzkie, polskie, a także REVOLUT.

  Jak obliczyć zwrot podatku ze Szwecji? – postaw na usługi rzetelnego biura rozliczeń zagranicznych

  Dla wielu osób procedura ta może wydawać się niezwykle skomplikowana. Aby oszczędzić sobie stresu, warto powierzyć swoje rozliczenie w ręce specjalistów. Z nami rozliczenie  jest bardzo proste. Zaufaj profesjonalistom, którzy pomogą odzyskać korzystny zwrot podatku z Królestwa Szwecji.

  Zwrot podatku ze Szwecji może być obliczony za pomocą specjalnego kalkulatora. Bezpieczniejszą i wygodniejszą opcją jest jednak skorzystanie z usług profesjonalnego biura rozliczeń zagranicznych. Jeżeli potrzebujesz dowiedzieć się, na jaką kwotę możesz liczyć, możesz się do nas odezwać. Nasi specjaliści dokładnie wyliczą Twoją nadpłatę. Pobierz dokumenty z naszej strony, wypełnij formularz kontaktowy, wybierz kraj, który Cię interesuje, a my zajmiemy się resztą.

  Wypełnij formularz kontaktowy, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 48h!

  ? Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
   
  Pola oznaczone * są obowiązkowe!

   • Dodaj plik

   • captcha

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności