Zwrot podatku z Holandii

Uzyskaj zwrot podatku z Holandii!

Zwrot podatku z Holandii mogą otrzymać osoby, które pracowały legalnie w Holandii. Zwrot podatku z Holandii możliwy jest do 5 lat wstecz, czyli za lata 2019-2023. Belastingdienst ma od 3 miesięcy do 3 lat na wydanie decyzji podatkowej.

Starasz się o zwrot podatku? A może nie wiesz, jak wygląda cała procedura rozliczeniowa z urzędem i potrzebujesz pomocy? Jeżeli tak to jesteś w dobrym miejscu. Nasi specjaliści pomogą skompletować wszystkie potrzebne do rozliczenia dokumenty, a także uzyskać wysoki zwrot podatku bez obawy o formalności.

Sprawdź, jak wygląda rozliczenie podatku z Holandii i skorzystaj z naszych usług – zapraszamy! ⭐⭐⭐⭐⭐

 

Zainteresowany? Zadzwoń do nas!
+48 786 001 203 lub wypełnij formularz kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

  Rozliczenie holenderskiego podatku w Polsce – czy jest obowiązkowe?

  "Czy jestem zobowiązany do rozliczenia podatku z Holandii?" Takie pytanie każdego roku zadaje sobie spora część naszych rodaków, którzy wyjeżdżają do pracy w tym kraju. Już na samym początku odpowiedzmy sobie na tę kwestię. Rozliczenie podatkowe z Holandii jest obowiązkowe dla każdej osoby, która podejmowała lub podejmuje legalną pracę na terenie tego kraju. Holenderski system podatkowy przewiduje natomiast kary dla tych, którzy spóźnią się lub całkowicie zapomną o złożeniu deklaracji. W skrajnych przypadkach niedostarczenie dokumentów do rozliczenia może skończyć się nawet na drodze sądowej. Dlatego też nie radzimy "zaczynać" z holenderskim urzędem skarbowym i rozliczyć swój podatek z Holandii w wyznaczonym terminie. Sprawa jest prosta – pracowałeś legalnie w Holandii, rozlicz się na czas z Belastingdienst i oczekuj zwrotu nadpłaty podatku na konto.

  Dochody z Holandii a rozliczenie w Polsce

  Już wiesz, że rozliczenie holenderskiego podatku jest obowiązkowe dla każdej osoby, która legalnie pracowała na terenie Holandii. Ale jak się sprawy mają w przypadku naszego kraju? Musisz wiedzieć, że rozliczenie podatku z Holandii w Polsce tak samo jest obowiązkowe, co wynika bezpośrednio z ustawy o podatku dochodowych od osób fizycznych oraz konwecji zawartej między tymi krajami o unikaniu podwójnego opodatkowania.

  Jak rozliczyć podatek z tytułu pracy na terenie Holandii w Polsce?

  Rozliczanie dochodów osiągniętych w Holandii w Polsce odbywa się za pomocą metody proporcjalnego odliczenia. W praktyce to wygląda w ten sposób, że polskiemu rezydentowi podatkowemu należy się obniżenie podatku dochodowego do zapłaty (w Polsce) o kwotę, którą płaci w Holandii. Co ważne – takie odliczenie nie jest pełne tylko proporcjonalne wzgledem kwot, jakie podatnik zarabia w Polsce i Holandii.

  Obowiązek złożenia deklaracji dla osób niezameldowanych w Holandii – 3 sytuacje

  Jeśli pracowałeś w kraju tulipanów, ale nie masz tam stałego zameldowania, musisz rozliczyć się z podatku w niżej opisanych sytuacjach:

  • w momencie, gdy otrzymasz pismo z urzędu – może się zdarzyć, że Belastingdienst prześle Ci Aangiftebrief (pismo będące wezwaniem do złożeniao deklaracji); urząd wysyła je każdemu, kto musi dopłacić do podatku lub należy mu się nadpłata,
  • jeśli należny zwrot jest większy niż 16 € – jeżeli nadpłata podatkowa jest niższa, niż 16 €, nie musisz martwić się rozliczaniem; w przeciwnym razie musisz przygotować deklarację,
  • jeśli musisz dopłacić urzędowi co najmniej 49 € – dotyczy to sytuacji, w której zaliczki pobierane przez Twojego płatnika na poczet podatku dochodowego były zbyt niskie,

  Zwrot podatku z Holandii na polskie konto nawet w 3 miesiące!

  Wnioskując o zwrot podatku z Holandii, z pewnością warto postawić na sprawdzonego Partnera, jakim jest nasze biuro. Jeśli legalnie pracowałeś w Niderlandach, możesz bez problemów ubiegać się o zwrot podatku z tego kraju.

  Pracując w Królestwie Niderlandów, prawie zawsze masz prawo do odzyskania nadpłaty podatkowej, w związku z tym warto o nią wystąpić. Nawet jeśli pracowałeś za granicą jedynie kilka miesięcy, należy Ci się zwrot podatku z kraju wiatraków i tulipanów. Ze względu na przepisy bardzo często można odzyskać 100% zwrot nadpłaconego podatku!

  Zwrot podatku z Holandii

  Dlaczego należy się zwrot podatku z Holandii?

  Dlatego, że każdy holenderski pracodawca zobowiązany jest do odprowadzania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy. Ponieważ pobrane zaliczki są zbyt duże, dlatego należy się zwrot podatku. W Holandii obowiązują cztery stawki podatkowe, podczas gdy w Polsce tylko dwie. Ze względu na dochody osiągnięte przez większość Polaków mieści się w pierwszym i drugim progu podatkowym.

  Zwrot podatku z Holandii 2023/2024 – terminy wypłat

  Do kiedy należy rozliczyć podatek z Holandii? Obecny system podatkowy w tym kraju przewiduje dwa terminy. W przypadku osób niezameldowanych w Holandii należy złożyć zeznanie podatkowe do 1 lipca roku, który następuje po roku przepracowanym, lub do 1 maja, jeżeli posiada się meldunek w Holandii . Kiedy holenderski urząd skarbowy wypłaci pieniądze za dany rok? Jeżeli chodzi o konkretne terminy holenderskiego zwrotu podatku – nie są one ustalone. W tym wypadku można sugerować się jednak pewną analogią, która powtarza się każdego roku. Dotyczy to dwóch sytuacji: złożenia wniosku w ustalonym terminie lub po jego przekroczeniu. Więc jak podatek w Holandii jest wypłacany?

  • W sytuacji, gdy podatnik złoży wniosek do holenderskiego urzędu w terminie do ostatniego dnia marca, może spodziewać się wpłaty na konto do ostatniego dnia czerwca tego samego roku,
  • Zwrot podatku z Holandii na polskie konto może się wydłużyć wtedy, gdy podatnik spóźni się z dostarczeniem deklaracji do urzędu. W takim wypadku urząd skarbowy może rozpatrywać wniosek od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Najczęściej jednak podatek w Holandii wypłacany jest na konto bankowe zdecydowanie szybciej (czas oczekiwania to 3-4 miesiące).

  Rozliczony podatek Holandia – formularze

  Ubiegając się o zwrot podatku, składamy do urzędu skarbowego jeden z czterech formularzy.

  • Zeznanie podatkowe Aangifte "C" – przeznaczone jest dla nierezydentów (osoby niezameldowane w NL).
  • Zeznanie podatkowe Aangifte "P" – jest ono dla tych osób, które są zameldowane cały rok w NL.
  • W związku z emigracją należy wypełnić druk "M".
  • Podczas gdy dla osób zmarłych prawidłowy formularz to "F".

  Przede wszystkim trzeba pamiętać, że tylko wybór prawidłowego formularza skutkować będzie zwrotem podatku z kraju tulipanów.

  Rozliczając się, warto pamiętać, że niektóre dochody osiągnięte, np. wynajem, działalność gospodarcza mają istotnie wpływ na status kwalifikowanego podatnika zagranicznego.

  POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

  ? ET Kosten, Extra Zwrot Podatku – jeszcze bardziej, jeszcze więcej!

  Jako nieliczni odzyskujemy pieniądze z ET Kosten oraz uzyskujemy Extra Zwrot na Dziecko. W przeciwieństwie do 95% biur oferujących zwrot podatku z NL zeznania wykonujemy samodzielnie. Naszym atutem jest uwzględnienie ulgi ET Kosten aby Twój zwrot był jeszcze bardziej okazały.

  Na uwagę zasługuje zwłaszcza Extra Zwrot Podatku, może on istotnie zwiększyć Twój zwrot. Blisko 25% naszych klientów uzyskuje dodatkowo nawet €10000 za ostatnie 5 lat! Wypełnij formularz lub odezwij się bezpośrednio do nas i ciesz się dodatkowymi pieniędzmi.

  Rozliczenie PIT z Holandii w Polsce – niezbędne dokumenty do uzyskania zwrotu podatku z Holandii

  Podatkowe rozliczenie z Holandii wymaga dostarczenia dokumentów potwierdzających podejmowanie pracy zarobkowej na terenie kraju, potrącanie składek na poczet podatku, a także tożsamość płatnika. W związku ze zwrotem podatku z Holandii należy na pewno przygotować:

  ✅ ankieta osobowa,

  ✅ oświadczenie o okresie pracy,

  ✅ skany jaroopgave (karty podatkowej,

  ✅ kopię dokumentu tożsamości (wzór anonimizacji dokumentu),

  ✅ oświadczenie RODO

  Uwaga: Ankietę osobową możesz wypełnić także na swoim telefonie. Skorzystaj z tego linku

  ❗ Poza tym potrzebne będzie zaświadczenie o dochodzie uzyskanym w Polsce za rok 2016, 2017, 2018, 2019 lub 2020 (wybierz zaświadczenie tylko za rozliczany rok). Jest to formularz UE/WE, który otrzymasz uprzednio dzięki PIT 36 (z załącznikiem ZG) składając go w urzędzie.

  Podatkowe rozliczenie Holandia – co w przypadku braku dokumentów?

  Jak już wspominaliśmy wcześniej – podatkowe rozliczenie z Holandii wymaga złożenia dokumentów. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie posiadasz karty podatkowej Jaaropgave, to nic straconego! Nasi specjaliści zajmą się tym – wystarczy, że podasz nam kilka informacji takich jak:

  • Sofinummer (unikalny numer, który służy do identyfikacji osób żyjących i pracujących w NL),
  • dane pracodawcy (imię i nazwisko, nazwę i adres firmy, numer telefonu).

  Nie stresuj się formalnościami i resztę zostaw nam.

  Wyższy zwrot podatku Holandia – ulgi

  Pracując w Holandii, można liczyć na różnego rodzaju ulgi, które w ogólnym rozrachunku mogą podnieść łączną kwotę wypłacanego zwrotu podatku. Do najpopularniejszych należą:

  • rozłąkowe (dodatkowe dochody dla partnera fiskalnego)
  • ulga na dziecko.

  Rozliczenie podatku z Holandii w Polsce krok po kroku – tylko z naszym biurem

  Podatkowe rozliczenie z Holandii nigdy nie było takie proste. Wszystko to dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi, który od lat zajmuje się szeroko pojętą pomocą w zwrotach podatku z Holandii, a także innych państw. Oferujemy kompleksowe usługi, przeprowadzając każdego klienta krok po kroku – od skompletowania dokumentów, przez samo rozliczenie z podatku z Holandii, aż do otrzymania nadpłaty na konto. Podatkowe rozliczenie z Holandii w Polsce i nie tylko – to od Ciebie zależy, w jaki sposób razem odzyskamy należne Ci pieniądze. Poznaj kwotę zwrotu podatku z zagranicy już na samym początku i przygotuj się na rozliczenie z Belastingdienst razem z nami – zapraszamy!

  POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

  Rozliczenie podatku z Holandii 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019 bez wychodzenia z domu

  Rozliczenie podatkowe z Holandii można wykonać oczywiście samodzielnie, jednak my proponujemy wykonanie na jeden z dwóch sposobów. Pierwszym z nich jest tradycyjne wysłanie maila z załącznikami. Niewątpliwie jednak warto rozważyć drugą opcję – sprawdzenie naszego systemu do samodzielnych rozliczeń. Dzięki niemu rozliczenie podatku Holandia nie sprawia żadnego problemu – nawet osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o zwrot podatku w Holandii. Planujac złożenie zeznania podatkowego do Belastingdienst, musisz wiedzieć, że rozliczenie się z holenderskiego podatku możliwe jest do 5 lat wstecz. Oznacza to, że dostarczajac deklarację do urzędu w 2024 roku, wciąż masz szansę otrzymać zwrot za 2019 rok.

  O zwrot podatku z Holandii mogą ubiegać się wszystkie osoby, które pracowały legalnie w tym kraju. Rozliczenie i uzyskanie zwrotu podatku z Holandii możliwe jest aż do 5 lat wstecz (aktualnie za lata 2019 - 2023). Urząd ma od 3 miesięcy do 3 lat na wydanie decyzji podatkowej.

  Masz wątpliwości? Jeżeli tak to serdecznie zapraszamy do kontaktu każdego zainteresowanego. Nasze biuro chętnie odpowie na wszystkie pytania – łatwy i wysoki zwrot podatku Holandia.

  Rozliczenie i zwrot podatku z Holandii za rok 2023

  Rozliczenie i zwrot podatku z Holandii za rok 2023 to temat, który rozgrzewa i elektryzuje Polaków pracujących w Holandii. Wiemy o tym i z myślą o naszych Klientach przeanalizowaliśmy zmiany w holenderskich przepisach.

  Podwyżka ogólnej ulgi podatkowej 2024

  Ogólna ulga podatkowa (Algemene heffingskorting) przysługuje każdemu, kto jest opodatkowany na terenie Holandii. Jest ona odejmowana od całej kwoty podatku dochodowego jak i składek na ubezpieczenie społeczne, które musi zostać opłacone przez każdego podatnika. Wysokość tej ulgi jest uzależniona od wysokości dochodów oraz ilości dni przepracowanych w Holandii, za które pracodawca odprowadzał odpowiednie składki na ubezpieczenie społeczne. Przez wprowadzone zmiany kwota ulgi wzrasta w 2024 roku do kwoty 3362 euro. Dla porównania w roku 2019 wynosiła 2477 euro.

  Składka Volksverzekeringen 2024 ze zmianami

  Volksverzekeringen premie ma bardzo duży wpływ na rozliczenia i zwrot podatku z Holandii. W roku 2024 zmienila się maksymalna kwota, od której składki zostaną naliczone. W roku 2024 maksymalna kwota to 38 098 €.

  Składka volksverzekeringen składa się z trzech pozycji:

  • AOW - składka emerytalna (17,90%),
  • Anw - składka rentowa na wypadek śmierci ubezpieczonego (0,10%)
  • Wlz - składka rentowa w związku z trwałą niezdolnością do pracy (9,65%)

  Podwyżka ulgi pracowniczej 2024

  Ulga pracownicza (Arbeidskorting), przysługuje osobom podejmującym prace w Holandii. Jej wysokość oblicza się procentowo od wynagrodzenia. Warto tutaj zaznaczyć, że Arbeidskorting zmniejsza podatek dochodowy, co jest równoznaczne z podwyżką samego dochodu. W 2023 roku rząd holenderski przeznaczył kwotę aż 2,15 miliarda euro, dzięki czemu wysokość danej ulgi wzrosła do 5.052 euro – w 2024 roku ma ona być zwiększona o kolejne 115 €. W 2019 maksymalna kwota arbeidskorting wynosiła 3399 euro.

  Obniżenie zasiłku zdrowotnego 2024 – Zorgtoeslag niższy o 412 € w ciągu roku

  Jednorazowa podwyżka zasiłku zdrowotnego w 2023 r. o 412 euro rocznie zostanie cofnięta. W efekcie w 2024 r. ponownie znacząco obniży się zasiłek zdrowotny.

  Co z progami podatkowymi w roku 2024?

  W 2020 roku rząd wprowadził dwa progi podatkowe. Dzięki tej zmianie, obecnie mamy do czynienia z dwoma przedziałami taryfowymi, co skutkuje niższymi stawkami krańcowymi dla dochodów średniej wysokości. Aktualnie próg dla dochodu nieprzekraczającego kwoty 75 624 euro wynosi 36,97%. Dla dochodów przekraczających 75 624 euro jest to próg 49,5%.

  Status rezydenta podatkowego w Holandii... ma znaczenie dla zwrotu podatku z Holandii

  Dla urzędu skarbowego i podatników istotną kwestią jest posiadanie statusu holenderskiego rezydenta. Posiadanie tego statusu jest korzystniejsze, ze względu na fakt, że wpływa on na wysokość ogólnej ulgi podatkowej oraz umożliwia dostęp do dodatkowych ulg, co skutkuje wzrostem kwoty potencjalnego zwrotu.

  Do dokonania rozliczenia na zasadach obowiązujących dla rezydentów, niezbędne jest wykazanie, że minimum 90 % wszystkich zarobków w danym roku uzyskało się na terenie Holandii. Do wykazania tego należy złożyć w holenderskim urzędzie zaświadczenie UE/WE otrzymane z polskiego urzędu skarbowego razem z deklaracją podatkową.

  Z kwalifikacją 90% Twoje holenderskie rozliczenie podatkowe za rok 2023 będzie jeszcze atrakcyjniejsze.

   

  POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

  ET Kosten, Koszty Eksterytorialne – jak je odzyskać?

  Koszty Eksterytorialne to nawet kilkaset euro więcej do Twojego zwrotu podatkowego, dlatego warto się o nie ubiegać. Po otrzymaniu kompletu dokumentów nasi specjaliści sprawdzą jaką kwotę dodatkowo możesz uzyskać. To się zawsze opłaca!

  ? Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
  Pola oznaczone * są obowiązkowe!

  • Informacje dodatkowe:

  • captcha

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności