Zwrot podatku z Niemiec – jesteśmy profesjonalistami

Wybierając biuro rozliczeniowe zajmujące się procedurą odzyskania podatku z Niemiec, należy zwrócić uwagę na to, aby miejsce to było wiarygodne i sprawdzone, a jego pracownicy — kompetentni, wykształceni i umiejący stanąć na wysokości zadania. Dlaczego możesz nam zaufać i całkowicie powierzyć coroczne podatkowe rozliczenie z Niemiec?

 • W codziennej pracy przy rozliczeniu z podatku niemieckiego wykorzystujemy nowatorską platformę informatyczną (pełna wymiana danych z Finanzamt).
 • Zeznania podatkowe dotyczące rozliczenia podatku (Niemcy) wysyłamy — w przeciwieństwie do innych firm — w wersji elektronicznej. To skuteczna, bezpieczna i szybka metoda pozwalająca na jeszcze szybsze odzyskanie nadpłaconego zobowiązania podatkowego.
 • Dokument EU-EWR wysyłamy w postaci załącznika w formacie PDF.
 • Decyzje związane z rozliczeniem podatkowym (Niemcy) wysyłane są do nas w formie elektronicznej — w związku z tym czas przetwarzania całej procedury rozliczenia podatku z Niemiec w Polsce jest znacznie krótszy.
 • Dzięki temu, że decydujemy się wysyłać rozliczenia podatkowe drogą elektroniczną, to niemiecki Finanzamt rozpatruje je automatycznie.
 • Nasze rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce jest w 100% wiarygodne, ponieważ nadzorowane jest przez współpracującego z nami, dyplomowanego Steuerberatera (doradcę podatkowego z Niemiec).

Zwrot podatku Niemcy – kto może się ubiegać?

"Zwrot podatku z Niemiec – komu przysługuje?" – to jedno z pytań, które każdego roku ląduje w wyszukiwarce internetowej. Fakt ten nie może dziwić – w końcu wielu naszych rodaków wyjeżdża tam w celach zarobkowych. O zwrot podatku za pracę w Niemczech mogą się ubiegać wszystkie osoby, które pracowały legalnie w tym kraju, a ich podatek od wynagrodzenia (zaliczki na podatek), czyli tzw. Lohnsteuer, który odprowadzany był w ciągu danego roku podatkowego, był wyższy niż prognozował urząd skarbowy w Niemczech.

Warto wiedzieć, że niemiecki rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym (1 stycznia-31 grudnia), a rozliczenia z niemieckiego podatku można dokonać nawet do 4 lat wstecz. To oznacza, że w 2022 roku można ubiegać się o zwrot podatku niemieckiego za lata: 2021, 2020, 2019 oraz 2018. Kto dokładnie ma obowiązek rozliczania podatku z Niemiec za dany rok podatkowy?

 • Podatnicy, którzy pracowali legalnie w Niemczech i uzyskali dochód przekraczający 10 700 euro, a w ich karcie podatkowej wpisane są kwoty w pozycjach 17. lub 20.
 • Osoby mające na terytorium Niemiec więcej niż jednego pracodawcę w ciągu roku podatkowego, a co za tym idzie — kilka różnych kart podatkowych.
 • Z niemieckim urzędem skarbowym muszą rozliczyć się również emeryci i renciści.

Zwrot podatku z Niemiec

W przypadku wątpliwości, czy obowiązuje Cię rozliczenie PIT-u niemieckiego, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi doradcami podatkowymi, którzy z pewnością udzielą wyczerpującej odpowiedzi na Twoje wątpliwości.

Łatwo odzyskaj podatek z Niemiec – masz wątpliwości, czy powinieneś się rozliczyć? Zadzwoń do nas, nasi wyszkoleni pracownicy odpowiedzą na każde Twoje pytanie, aby łatwo rozliczyć dochody uzyskane w czasie pobytu w Niemczech i odzyskać podatek z Niemiec. W przeciwieństwie do studentów bądź pracowników sezonowych osoby wymienione powyżej zobowiązane są do rozliczania się z niemieckim fiskusem. Muszą to zrobić pod groźbą kary grzywny.

Zeznanie podatkowe w Niemczech – dwa rodzaje rozliczeń

Mówiąc o deklaracji podatkowej, warto wspomnieć o bardzo istotnej kwestii związanej z rozliczaniem podatku za pracę. W obecnym systemie obowiązują dwa typy rozliczenia: ograniczone i nieograniczone.

Rozliczenie podatku ograniczone

Obowiązek rozliczenia w sposób ograniczony jest kierowany do osób, które były legalnie zatrudnione w Niemczech krócej niż 183 dni, a suma opodatkowanych przychodów nie przekraczała równowartości 90% całkowitych dochodów w ciągu roku podatkowego.

Co warto wiedzieć przed złożeniem zeznania podatkowego w tej formie? Przede wszystkim to, że ograniczony obowiązek jest mniej korzystny niż nieograniczony. Jest to spowodowane tym, że w tym wypadku nie można liczyć na żadne ulgi z urzędu. Co więcej, ograniczony obowiązek uniemożliwia wspólne rozliczanie się ze współmałżonkiem.

Rozliczenie nieograniczone

Jeśli pracowwałeś dłużej niż 183 dni na terenie Niemiec, podlegasz pod obowiązek rozliczania się w sposób nieograniczony. W takim wypadku można liczyć na większe pieniądze związane z nadpłatą podatkową. Wszystko to za sprawą możliwości przyznania ulg w niemieckim urzędzie, które podnoszą ogólny zwrot o nawet parę tysięcy euro. Mogą być to różne bonifikaty takie jak np. odliczenia związane z kosztami utrzymania czy dojazdami do pracy. Aby liczyć na przyznanie ulg, należy przedstawić w urzędzie skarbowym potwierdzenia ponoszonych kosztów – mogą to być np. paragony czy faktury.

Rozliczenie PIT niemieckiego – najważniejszy jest termin

Wszystkie wnioski i dokumenty do rozliczenia z niemieckim urzędem skarbowym musisz złożyć do 31 lipca bieżącego roku podatkowego. Jeżeli nie zdążysz rozliczyć się w terminie, to niemiecki urząd skarbowy wyśle pisemne przypomnienie wraz z wyznaczonym nowym terminem składania dokumentów do rozliczenia. Tego wezwania nie wolno ignorować, ponieważ skutkiem nierozliczenia się z podatku w terminie jest wysoka kara pieniężna. Właśnie dlatego, aby uniknąć tego typu nieprzyjemnej sytuacji, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Zadbamy o to, aby Twoje rozliczenie podatku dochodowego z Niemiec nastąpiło w terminie, a pieniądze ze zwrotu podatku (Niemcy) jak najszybciej znalazły się na koncie bankowym.

Rozliczenie z Niemiec — jakie dokumenty należy przygotować?

Zwrot podatku z Niemiec

Aby móc rozpocząć procedurę corocznego rozliczenia, trzeba zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty i wnioski. Jeśli masz problem i nie wiesz, jakie dokumenty są potrzebne lub jak poprawnie je wypełnić, to jesteśmy do Twojej dyspozycji. Proszę do nas zadzwonić, napisać maila lub zgłosić się z pytaniem poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie. Gwarantujemy, że doradca podatkowy odpowie najszybciej, jak tylko będzie to możliwe.

Oprócz pomocy przy dokumentach do rozliczenia podatkowego (Niemcy) podpowiemy także, czy Twoja sytuacja rodzinna i materialna pozwala na otrzymanie dodatkowych ulg, dzięki którym całkowita kwota zwrotu podatku z Niemiec może być znacznie wyższa.

Jakie dokumenty zatem należy zgromadzić, aby starać się o zwrot podatku?

Podatek niemiecki – czym jest Lohnsteuerbescheinigung

Lohnsteuerbescheinigung (lub Lohnsteuerkarte) to nazwa niemieckiej karty podatkowej, w której znaleźć można informację na temat zarobków wystawianych przez jednego pracodawcę. Jeśli nie masz możliwości otrzymania tej karty lub z jej otrzymaniem są jakiekolwiek problemy, można ją zastąpić dokumentem Abrechnung, czyli miesięcznym odcinkiem z wypłaty za ostatni miesiąc pracy w danym roku podatkowym.

Rozliczenie podatku Niemcy – jak długo czeka się na decyzję? Jaki jest czas oczekiwania na zwrot?

Kiedy możesz spodziewać się wpłaty nadpłaconego podatku? Czas oczekiwania na swój zwrot jest różny. W przypadku rozliczenia PIT (Niemcy) na decyzję z urzędu skarbowego czeka się z reguły od 3 do 6 miesięcy, licząc od dnia złożenia dokumentów do zwrotu niemieckiego podatku. W tym kraju nie ma bowiem ustawowo określonego terminu, którego nie można przekraczać przy ubieganiu się o zwrot podatku z zagranicy z Niemiec.

Rozliczenie podatkowe Niemcy – ulgi podatkowe

Podatkowe rozliczenie w Niemczech dla niektórych podatników okazuje się szczególnie opłacalne. W czasie procedury rozliczenia podatkowego w Niemczech możesz ubiegać się o różnego rodzaju ulgi, jeżeli koszty, które chcesz odliczyć, przekraczają kwotę 1000 euro. Najczęściej odnoszą się one do:

 • współmałżonka,
 • regularnych dojazdów do pracy w Niemczech,
 • odliczenia delegacji, odzieży roboczej oraz przedmiotów kupionych w celach służbowych.

Nasi doradcy podatkowi pomogą złożyć deklarację podatkową, a także chętnie opowiedzą więcej na temat ulgi podatkowych w Niemczech.

Rozliczenie PIT niemieckiego a Kindergeld

Kindergeld, czyli zasiłek na dziecko przyznawany w Niemczech, przysługuje każdego podatnikowi legalnie pracującemu w tym kraju i mającemu dziecko, które:

 • nie ma jeszcze 25 lat,
 • w dalszym ciągu uczy się,
 • nie wykonuje na co dzień żadnej pracy zarobkowej.

Dodatkowe pieniądze uzyskane z zasiłku na dziecko w Niemczech są po to, aby pomóc rodzicom lub opiekunom w codziennych wydatkach związanych z wykształceniem i wychowaniem dziecka. Pamiętać należy jednak, że o Kindergeld należy ubiegać się oddzielnie — ten zasiłek rodzinny nie jest bowiem powiązany z niemieckim rozliczeniem podatku z danym rokiem podatkowym.

Podatek Niemcy zwrot – zakończenie pracy w kraju

Bardzo ważną kwestią związaną z zasiłkiem na dziecko Kindergeld jest poinformowanie urzędu skarbowego w Niemczech o tym, że zakończyłeś pracę w tym państwie. Jeśli urząd sprawdzi, że nie jesteś już zatrudnieniony do pracy w Niemczech, a wciąż wydawany jest zasiłek Kindergeld, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo otrzymania kary w postaci wysokiej grzywny.

Rozliczenie z podatku z Niemiec – indywidualne czy wspólne

Rozliczanie podatku w Niemczech indywidualnie (Einzelveranlagung) jest korzystne w momencie, gdy nie posiadasz męża lub żony, jesteś po rozwodzie lub śmierci współmałżonka. Rozliczenie wspólne podatku w Niemczech (Zusammenveranlagung) z kolei to możliwość uwzględnienia dochodów współmałżonka, który – co istotne – nie musi być zameldowany na terenie Niemiec. Warto wiedzieć, że wspólne rozliczanie PIT-u nie dotyczy wyłącznie osób, które zawarły związek małżeński. Tę możliwość mają również niemieccy podatnicy w zarejestrowanych związkach partnerskich po decyzji Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z 2013 roku.

Wspólne rozliczenie z podatku Niemcy – czy warto

Rozliczanie podatku w urzędzie skarbowym ze współmałżonkiem lub partnerem jest bardzo korzystne, ponieważ w takiej sytuacji dwie osoby traktowane są jako jedna. Oznacza to, że w momencie zwrotu podatku dwóch podatników składa jedną deklarację podatkową. Wspólne rozliczenie podatkowe korzystne jest wówczas, gdy zauważalna jest duża różnica w zarobkach małżonków lub osób w związku partnerskim.

Zwrot podatku z Niemiec

Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce – cennik i kontakt

Jeśli zdecydujesz się na wybranie naszej usługi i rozpoczęcie współpracy z naszym biurem podatkowym, to gwarantujemy, że opłata za realizowane usługi związane z rozliczeniem podatku będzie stała i nie ulegnie zmianie. Codziennie wykonywane przez nas zadania w ramach zwrotu z podatku (Niemcy) nie mają żadnych ukrytych opłat procentowych ani niezrozumiałych punktów w umowie. Cena usługi dotyczącej zwrotu podatku z Niemiec jest zgodna z naszym cennikiem.

Jesteś zainteresowany? Nasze usługi stoją na najwyższym poziomie. Pomożemy w zebraniu dokumentów, kontakcie z urzędem (w Niemczech i Polsce), wyliczeniu zwrotu i innych kwestiach związanych z rozliczaniem podatku.

Abyśmy mogli otrzymać od Ciebie dokumenty niezbędne do rozliczania niemieckiego podatku, konieczne jest skorzystanie z formularza i wysłanie ich przez Internet lub dostarczenie w sposób tradycyjny — pocztą, na adres: Biuro Borsuk/holandia.org Sp. z o.o., ul. Zwycięstwa 33/III, 44-100 Gliwice.

📞 Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
Pola oznaczone * są obowiązkowe!
 • captcha

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności