STIPP-BPL-Flexsecurity

Odkryj możliwość odzyskania wpłaconych składek do funduszu emerytalnego StiPP! Dowiedz się, jak możesz uzyskać dostęp do zgromadzonych środków i skorzystaj z opcji wcześniejszego wycofania swoich oszczędności. Zgłoś się do nas i odzyskaj wpłacone składki STIPP, BPL czy Flexsecurity Pensioen!

Jeżeli pracowałeś w Holandii przez co najmniej rok u tego samego pracodawcy, to Twój pracodawca był zobowiązany do odkładania dodatkowych składek tytułem prywatnego ubezpieczenia emerytalnego (tzw. Mały Fundusz Emerytalny). Interesuje Cię wykup emerytury z Holandii? Zastanawiasz się, jak odzyskać składki emerytalne z Holandii? Nie szukaj dalej. Odezwij się do nas, a my zajmiemy się resztą.

Wypełnij wniosek i odzyskaj składki z Małego Funduszu Emerytalnego.

  • captcha

   

  StiPP Holandia – czy można wypłacić składki emerytalne w Holandii?

  Mały Fundusz Emerytalny obejmuje: StiPP, BPL, Flexsecurity Pensioen i Nationale Nederlanden. Wszystkie fundusze emerytalne z Holandii, które wchodzą w jego skład, podlegają wypłacie. Mówią o tym obecne przepisy: wszystkie składki gromadzone na tych funduszach, mogą być wypłacone.

  Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami i dowiesz się więcej o Małym Funduszu Emerytalnym.

  Składki StiPP – emerytura dla pracowników tymczasowych

  Emerytura StiPP jest przeznaczona dla osób pracujących w charakterze pracowników tymczasowych lub delegowanych, na przykład dla tych zatrudnionych przez agencje pracy tymczasowej. Wysokość emerytury StiPP zależy od Twojej sytuacji osobistej, na przykład liczby godzin przepracowanych jako pracownik tymczasowy lub oddelegowany

  Sprawdzenie zgromadzonych składek emerytalnych w Holandii jest proste – istnieją dwa sposoby na uzyskanie informacji o stanach zgromadzonych środków na indywidualnym koncie. Po pierwsze, raz w roku fundusz emerytalny StiPP (Stichting Pensioenfonds voor Personeelsdiensten) przesyła szczegółowe zestawienie emerytalne.

  Szczegółowe informacje o zgromadzonych środkach można znaleźć na stronie internetowej mijnpensioenoverzicht.nl, w sekcji „Mijn StiPP Pensioen”. Strona ta oferuje aktualizowane kilka razy w roku dane, co jest wygodne dla osób, które chcą na bieżąco śledzić stan swojego konta emerytalnego.

  STIPP-BPL-Flexsecurity

  Składki StiPP zwrot pieniędzy – kiedy jest możliwy?

  Comiesięczne wpłacanie składek do dodatkowego funduszu emerytalnego, który tworzy na Twoim indywidualnym koncie tzw. kapitał emerytalny w ramach StiPP, ma na celu akumulację środków na emeryturę. Zgromadzone w ten sposób środki są następnie inwestowane, a suma składek wraz z wygenerowanym zyskiem stanowi całkowity kapitał emerytalny, który po osiągnięciu 67 roku życia zostaje przekształcony w emeryturę wypłacaną do końca życia.

  Istnieje możliwość wcześniejszego uzyskania dostępu do zgromadzonych w StiPP środków, ale tylko pod dwoma warunkami:

  • roczna wartość składek emerytalnych nie może przekroczyć kwoty 503,24 euro brutto,
  • musi minąć co najmniej 5 lat od zakończenia ostatniej umowy o pracę z pracodawcą w Holandii.

  Środki StiPP wypłata – jak to zrobić?

  Proces ubiegania się o zwrot składek emerytalnych z Holandii może się różnić w zależności od Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli mieszkasz poza Holandią, na przykład w Polsce, konieczne będzie złożenie specjalnego wniosku o wcześniejszą wypłatę zgromadzonych środków emerytalnych. Natomiast osoby zamieszkujące w Holandii mogą liczyć na inicjatywę ze strony STiPP, który samodzielnie zaproponuje im opcję wcześniejszego otrzymania składek.

  Składki emerytalne z Holandii można wykupić na dwa sposoby:

  • jako jednorazowa wypłata – jeżeli od momentu zakończenia pracy minęło co najmniej 5 lat; w takim wypadku wypłacona kwota będzie pomniejszona o należny podatek dochodowy,
  • jako comiesięczny, dożywotni dodatek – ta opcja dostępna jest dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny (67 lat).

  Pamiętaj, że otrzymasz Jaaropgaave ze STIPP-BPL a dochód należy wykazać w Polsce na PIT36ZG!

  Wciąż masz wątpliwości, jak uzyskać zwrot emerytury z Holandii? Skorzystaj z naszej pomocy, a my wyręczymy Cię w całym procesie ubiegania się o wypłatę środków. Aby skorzystać z procedury zwrotu StiPP, będziesz musiał dostarczyć nam dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość, historię zatrudnienia w Holandii oraz informacje dotyczące składek emerytalnych odprowadzonych na Twoje konto.

  STIPP Holandia

  Zwrot składek emerytalnych z Holandii – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

  Mamy świadomość, że StiPP w Holandii może budzić przerażenie i wątpliwości u wielu osób. Dlatego też polecamy skontaktować się z nami i powierzyć swoje sprawy naszemu zespołowi. Nie czekaj. Wypełnij wniosek i odzyskaj składki z Małego Funduszu Emerytalnego z pomocą doświadczonych specjalistów już dziś.

  Ile kosztuje wykupienie emerytury w Holandii? Z nami to naprawdę korzystne!

  Interesuje Cię zwrot składki emerytalnej z Holandii? Odezwij się do nas. Nie martw się o formalności i skorzystaj z naszej oferty. Koszt wykupienia składek z małej emerytury jest zgodny z cennikiem. Wypłata składek emerytalnych z Holandii nigdy nie była taka prosta i korzystna cenowo – zapraszamy do kontaktu.