Zwrot Podatku z Holandii

Starasz się o zwrot podatku z Holandii? A może nie wiesz, jak wygląda cała procedura rozliczeniowa z urzędem i potrzebujesz pomocy? Jeżeli tak to jesteś w dobrym miejscu. Nasi specjaliści pomogą skompletować wszystkie potrzebne do rozliczenia dokumenty, a także uzyskać wysoki zwrot podatku z Holandii bez obawy o formalności. Sprawdź, jak wygląda rozliczenie podatku z Holandii i skorzystaj z naszych usług – zapraszamy!

📞 Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
Pola oznaczone * są obowiązkowe!
 • Informacje dodatkowe:
 • captcha
 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

  Rozliczenie podatku z Holandii w Polsce – czy jest obowiązkowe?

  Rozliczenie podatkowe z Holandii jest obowiązkowe dla każdej osoby, która podejmowała lub podejmuje legalną pracę na terenie tego kraju. Holenderski system podatkowy przewiduje natomiast kary dla tych, którzy spóźnią się lub całkowicie zapomną o złożeniu deklaracji. W skrajnych przypadkach niedostarczenie dokumentów do rozliczenia może skończyć się nawet na drodze sądowej.

  Zwrot podatku z Holandii na polskie konto nawet w 3 miesiące!

  Wnioskując o Zwrot Podatku z Holandii, z pewnością warto postawić na sprawdzonego Partnera, jakim jest nasze biuro. Jeśli pracowałeś legalnie na terenie tego kraju, możesz bez problemów ubiegać się o zwrot podatku z Holandii.

  Pracując w Królestwie Niderlandów, prawie zawsze masz prawo do odzyskania nadpłaty podatkowej, w związku z tym warto o nią wystąpić. Nawet jeśli pracowałeś za granicą jedynie kilka miesięcy, należy Ci się zwrot podatku z Holandii. Ze względu na przepisy bardzo często można odzyskać 100% zwrot nadpłaconego podatku!

  Dlaczego należy się zwrot podatku z Holandii?

  Dlatego, że każdy holenderski pracodawca zobowiązany jest do odprowadzania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy. Ponieważ pobrane zaliczki są zbyt duże, dlatego należy się zwrot podatku. W Holandii obowiązują cztery stawki podatkowe, podczas gdy w Polsce tylko dwie. Ze względu na osiągane dochody większość Polaków mieści się w pierwszym i drugim progu podatkowym.

  Zwrot podatku z Holandii 2021 – terminy wypłat

  W przypadku osób niezameldowanych w Holandii należy złożyć zeznanie podatkowe do 1 lipca roku, który następuje po roku przepracowanym, lub do 1 maja, jeżeli posiada się meldunek w Holandii . Jeżeli chodzi o konkretne terminy holenderskiego zwrotu podatku – nie są one ustalone. W tym wypadku można sugerować się jednak pewną analogią, która powtarza się każdego roku. Dotyczy to dwóch sytuacji: złożenia wniosku w ustalonym terminie lub po jego przekroczeniu. Więc jak podatek w Holandii jest wypłacany?

  • W sytuacji, gdy podatnik złoży wniosek do holenderskiego urzędu w terminie do ostatniego dnia marca, może spodziewać się wpłaty na konto do ostatniego dnia czerwca tego samego roku,
  • Zwrot podatku z Holandii na polskie konto może się wydłużyć wtedy, gdy podatnik spóźni się z dostarczeniem deklaracji do urzędu. W takim wypadku wniosek może być rozpatrywany od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Najczęściej jednak podatek w Holandii wypłacany jest zdecydowanie szybciej (3-4 miesiące).

  Rozliczony podatek Holandia – formularze

  Ubiegając się o zwrot podatku, składamy jeden z czterech formualrzy.

  • Zeznanie podatkowe Aangifte "C" – przeznaczone jest dla nierezydentów (niezameldowanych w NL).
  • Zeznanie podatkowe Aangifte "P" – jest ono dla tych osób, które są zameldowane cały rok w NL.
  • W związku z emigracją należy wypełnić druk "M".
  • Podczas gdy dla osób zmarłych prawidłowy formularz to "F".

  Przede wszystkim trzeba pamiętać, że tylko wybór prawidłowego formularza skutkować będzie zwrotem podatku z Holandii.

  Rozliczając się, warto pamiętać, że niektóre dochody, np. wynajem, działalność gospodarcza mają istotnie wpływ na status kwalifikowanego podatnika zagranicznego.

   

  Niezbędne dokumenty do uzyskania zwrotu podatku z Holandii

  POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

   

  🌟 ET Kosten, Extra Zwrot Podatku – jeszcze bardziej, jeszcze więcej!

  Jako nieliczni odzyskujemy pieniądze z ET Kosten oraz uzyskujemy Extra Zwrot na Dziecko. W przeciwieństwie do 95% biur oferujących zwrot podatku z NL zeznania wykonujemy samodzielnie. Naszym atutem jest uwzględnienie ulgi ET Kosten aby Twój zwrot był jeszcze bardziej okazały.

  Na uwagę zasługuje zwłaszcza Extra Zwrot Podatku, może on istotnie zwiększyć Twój zwrot. Blisko 25% naszych klientów uzyskuje dodatkowo nawet €10000 za ostatnie 5 lat!

  Rozliczenie PIT z Holandii w Polsce – niezbędne dokumenty do uzyskania zwrotu podatku z Holandii

  Podatkowe rozliczenie z Holandii wymaga dostarczenia dokumentów potwierdzających podejmowanie pracy zarobkowej na terenie kraju, potrącanie składek na poczet podatku, a także tożsamość płatnika. W związku ze zwrotem podatku z Holandii należy na pewno przygotować:

  ✅ ankieta osobowa,

  oświadczenie o okresie pracy,

  ✅ skany jaroopgave (karty podatkowej,

  ✅ kopię dokumentu tożsamości (wzór anonimizacji dokumentu),

  ✅ oświadczenie RODO

  ❗ Poza tym potrzebne będzie zaświadczenie o dochodzie uzyskanym w Polsce za rok 2016, 2017, 2018, 2019 lub 2020 (wybierz zaświadczenie tylko za rozliczany rok).

  Podatkowe rozliczenie Holandia – co w przypadku braku dokumentów?

  Jak już wspominaliśmy wcześniej – podatkowe rozliczenie z Holandii wymaga złożenia dokumentów. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie posiadasz karty podatkowej Jaaropgave, to nic straconego! Nasi specjaliści zajmą się tym – wystarczy, że podasz nam kilka informacji takich jak:

  • Sofinummer (unikalny numer, który służy do identyfikacji osób żyjących i pracujących w Holandii),
  • dane pracodawcy (imię i nazwisko, nazwę i adres firmy, numer telefonu).

  Nie stresuj się formalnościami i resztę zostaw nam.

  Wyższy zwrot podatku Holandia – ulgi

  Pracując w Holandii, można liczyć na różnego rodzaju ulgi, które w ogólnym rozrachunku mogą podnieść łączną kwotę wypłacanego zwrotu podatku. Do najpopularniejszych należą:

  • rozłąkowe (dodatkowe dochody dla partnera fiskalnego)
  • ulga na dziecko.

  Rozliczenie podatku z Holandii w Polsce krok po kroku – tylko z naszym biurem

  Podatkowe rozliczenie z Holandii nigdy nie było takie proste. Wszystko to dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi, który od lat zajmuje się szeroko pojętą pomocą w zwrotach podatku z Holandii, a także innych państw. Oferujemy kompleksowe usługi, przeprowadzając każdego klienta krok po kroku – od skompletowania dokumentów, przez samo rozliczenie z podatku z Holandii, aż do otrzymania nadpłaty na konto. Podatkowe rozliczenie z Holandii w Polsce i nie tylko – to od Ciebie zależy, w jaki sposób razem odzyskamy należne Ci pieniądze.

  POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

  Rozliczenie podatku z Holandii 2021, 2020, 2019, 2018, 2017 bez wychodzenia z domu

  Rozliczenie podatkowe z Holandii można wykonać oczywiście samodzielnie, jednak my proponujemy wykonanie na jeden z dwóch sposobów. Pierwszym z nich jest tradycyjne wysłanie maila z załącznikami. Niewątpliwie jednak warto rozważyć drugą opcję – sprawdzenie naszego systemu do samodzielnych rozliczeń. Dzięki niemu rozliczenie podatku Holandia nie sprawia żadnego problemu – nawet osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o zwrot podatku w Holandii.

  Masz wątpliwości? Jeżeli tak to serdecznie zapraszamy do kontaktu każdego zainteresowanego. Nasze biuro chętnie odpowie na wszystkie pytania – łatwy i wysoki zwrot podatku Holandia.

  Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii?

  Do wyboru są dwie opcje: kalkulator zwrotu podatku z Holandii lub skorzystanie z pomocy naszych konsultantów.

  Jak sprawdzić, kiedy dostanę zwrot podatku z Holandii?

  Najlepszą metodą jest stała obserwacja swojego konta.

  Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii?

  Podatek wypłacany jest z reguły w ciągu paru miesięcy od złożenia deklaracji.

  Ile kosztuje rozliczenie podatku z Holandii?

  Pobieramy stałą opłatę za rozliczenie podatkowe, a w przeciwieństwie do innych firm nie mamy ukrytych kosztów. W przypadku ET Kosten lub Extra Zwrotu Podatku cenę za usługę ustalamy indywidualnie, są to usługi dodatkowo płatne. Cennik znajduje się tutaj.