Jak samemu rozliczyć się z belastingiem?

Jak samemu rozliczyć się z Belastingiem? - to bardzo częste pytanie zadawane na różnorodnych forach.

Wiele osób szuka odpowiedzi, której prawdopodobnie nigdy nie uzyska, dlatego przygotowaliśmy dla Was poniższy tekst.

Krok po kroku - jak wykonać samodzielnie rozliczenie podatkowe Holandia

Zrób to sam! Z pewnością potrafisz! Jesteśmy pewni, że zrobisz to dobrze.

Nie jest to trudne, ponieważ masz do dyspozycji polskojęzyczne oprogramowanie!

Aby sprawnie wykonać poprawnie rozliczenie  holenderskie i uzyskać zwrot podatku z Holandii należy się najpierw dobrze przygotować.

Specjalnie dla Ciebie przygotowałem krótki przewodnik video!

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA NL

Jakie dokumenty są niezbędne aby samemu rozliczyć się z belastingiem?

  • Jaaropgaave - holenderska karta podatkowa [ Pamiętaj, ze musisz mieć wszystkie karty podatkowe.  Jeżeli w 2 firmach to 2 "jarografy"]
  • Dochody z UWV - jeżeli przebywałeś na zasiłku dla bezrobotnych to otrzymasz jaaropgaave z UWV. [ Jeżeli nie otrzymałeś jaaropgaave skontaktuj się z nami. Załatwimy to! ]
  • Ziektewet UWV - jeżeli przebywałeś na chorobowym to także otrzymasz jaaropgave z UWV. Jaaropgaave z UWV zawiera takie same informacje jak ten z pracy, dlatego możesz je zsumować (jeżeli nie otrzymałeś jaaropgaave skontaktuj się z nami).
  • W rozliczeniu holenderskim należy uwzględnić dochód z Polski. Nasz system automatycznie przeliczy złotówki na € i uwzględni regułę 90%.
  • Prawidłowe okresy pracy. Niewątpliwie jest to jeden z najważniejszych momentów w trakcie rozliczenia. W przypadku dwóch kart podatkowych okresy pracy należy zsumować. Z pomocą przyjdzie kalkulator stażu pracy. Kalkulator znajdziesz tutaj.
  • Numer konta bankowego. Nasz system automatycznie wygeneruje dla Ciebie druk aktualizacji konta bankowego. Wyślij go do Belastingdienst jeżeli chcesz lub musisz zaktualizować swoje konto.
  • Zaświadczenie o dochodzie Inkomensverklaring wypełni dla Ciebie Twój lokalny Urząd Skarbowy. Pamiętaj aby najpierw rozliczyć się ze skarbówką w Polsce!
    Aby to zrobił należy rozliczyć swój holenderski jaaropgaave w Polsce na PIT-36ZG. (Jeżeli masz problem z PIT-36 ZG nasi księgowi wykonają go dla Ciebie).
  • Wypełniony inkomensverklaring wyślij jak najszybciej do holenderskiego Urzędu Skarbowego na adres: Belastingdienst / kantoor Buitenland, Postbus 2577, NL6401DB Heerlen, Holandia

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA NL

Zaświadczenia o dochodzie - inkomensverklaring

Pobierz i wypełnij zaświadczenia o dochodzie. Pamiętaj aby unikać skreśleń i poprawek. Przede wszystkim zwróć uwagę czy wszystkie pola są wypełnione.

Zaświadczenia do pobrania za wszystkie lata znajdziesz tutaj.

powrót na górę