Voorschotbeschikking, czyli decyzja zaliczkowa z Holandii

"Wij hebben uw toeslag(en) voor 2013 (opnieuw) berekend" od tych słów zaczyna się list dotyczący złożonego wniosku o dofinansowanie do ubezpieczenia, niestety w wielu przypadkach "wyliczone" dofinansowanie wynosi 0€

Voorschotbeschikking toeslagen – co to jest?

Na samym początku warto przybliżyć pojęcie Voorschotbeschikking Toeslagen. Jest to nic innego jak decyzja zaliczkowa, która wydawana jest przez holenderski urząd po otrzymaniu wniosku o dofinansowanie do ubezpieczenia.

Pismo od Belastingdienst a brak ubezpieczenia

Z pisma wysłanego przez Belastingdienst wynika, iż nie byłeś ubezpieczony ("U bent geen verzekerde volgens de Wet ..."), a to oznacza brak prawa do otrzymania dofinansowania do ubezpieczenia. Jeżeli otrzymałeś taką decyzję, w której zawarte są informacje o braku dofinansowania, musisz zgłosić się do ubezpieczyciela. Każda osoba mieszkająca i pracująca na terenie Holandii musi być objęta ubezpieczeniem (więcej poczytasz o tym tutaj: ubezpieczenie zdrowotne w Holandii).

Otrzymałem Voorschotbeschikking z urzędu – co mogę zrobić w takim przypadku?

Otrzymałeś pismo i nie wiesz co zrobić? Po pierwsze najlepiej zgłosić się do nas – im szybciej, tym lepiej. Pomożemy Ci z formalnościami, przez co nie będziesz musiał się stresować. Oprócz tego powinieneś:

  • zareagować jak najszybciej, ponieważ mamy tylko 6 tyg od daty na piśmie na przygotowanie skargi.
  • przygotować skargę.
  • przygotować kopię polisy holenderskiej.
  • przygotować potwierdzenie opłacania ubezpieczenia (mogą być salarisy).

Dokumenty wysłać na adres: Belastingdienst/Toeslagen, Postbus 4510, NLD-6401JA Heerlen; w każdym przypadku możesz liczyć na naszą pomoc.

Potrzebujesz pomocy? Stresujesz się otrzymanym pismem? Zaufaj nam. Zajmiemy się wszystkim, przez co będziesz mógł spać spokojnie. Holandia.orgzwrot podatku z Holandii i nie tylko. Serdecznie zapraszamy!

 

powrót na górę