Ile kosztuje rozliczenie PIT-u niemieckiego?

Ile kosztuje rozliczenie PIT-u niemieckiego?

Jeżeli pracowałeś na terenie Niemiec, prawdopodobnie prędzej czy później będziesz rozliczać podatek dochodowy z tego kraju. Możesz tego dokonać sam, gromadząc wszystkie potrzebne dokumenty i osobiście załatwiając wymagane formalności. Pomimo że procedura jest bardzo podobna jak w Polsce, występuje wiele drobnych różnic wynikających z przepisów prawa podatkowego. Bardzo często błędne wypełnienie formularza może prowadzić do komplikacji i niepotrzebnych problemów. Niemiecki urząd skarbowy nie wie, jakie były przyczyny pomyłki i może się to wiązać z niepotrzebnym oczekiwaniem, a nawet karami finansowymi. Z wielu zapytań wiemy również, że dużą przeszkodę stanowi także bariera językowa – często nie rozumiemy po prostu czego Finanzamt od nas oczekuje.

Jest proste rozwiązanie tej sytuacji. Jeżeli musisz złożyć zeznanie podatkowe lub chcesz starać się o zwrot podatku z Niemiec, zgłoś się do naszego biura podatkowego Holandia.org. Ile kosztuje rozliczenie PIT-u niemieckiego? W poniższym wpisie przedstawimy zakres naszych usług i przedstawimy ich ceny.

Rozliczenie PIT-u niemieckiego – odzyskaj zwrot podatku

Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w rozliczaniu podatku z zagranicy. Możemy pomóc Ci ubiegać się o zwrot podatku dochodowego z Niemiec.

Możesz liczyć na kompleksową usługę – nasz doradca podatkowy dokładnie przeanalizuje Twoje karty podatkowe i pomoże uzyskać jak najwyższą kwotę zwrotu. Będziesz miał wsparcie podczas całego procesu, od złożenia deklaracji, aż po otrzymanie decyzji podatkowej. Warto pamiętać, że z niemieckim urzędem skarbowym możesz rozliczyć się nawet do 4 lat wstecz. Oznacza to, że w roku 2021 masz szansę otrzymania zwrotu dochodów za lata 2020, 2019, 2018 oraz 2017. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś – wciąż możesz odzyskać należne Ci pieniądze. Cena za indywidualne rozliczenie podatkowe z Niemiec wynosi 350 zł (€80), natomiast podczas wspólnego składania wniosku ze współmałżonkiem – 450 zł (€100).

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Niemiec również jesteś zobowiązany jako podatnik do złożenia deklaracji podatkowej tak zwanego Gewerbe. Cena takiej usługi w naszym biurze podatkowym zaczyna się od 600 zł.

Rozliczenie PIT-u niemieckiego w Polsce

Jeżeli pozostajesz Polskim rezydentem podatkowym, masz obowiązek rozliczenia zagranicznych dochodów w polskim fiskusem. Dzieje się tak, nawet gdy osiągasz dochody wyłącznie z zagranicą, ale centrum Twoich interesów życiowych wciąż znajduje się w naszym kraju, czyli masz w Polsce rodzinę lub dom.

Warto zrobić to w pierwszej kolejności, ponieważ Niemiecki urząd skarbowy często wymaga stosownych dokumentów o zarobkach z polski, które uzyskać będziemy mogli jedynie po rozliczeniu dochodów uzyskanych w Niemczech. Standardowa cena za usługę rozliczenia polskiego PIT36 wynosi od 125 do 150 zł, czyli w przeliczeniu na walutę naszych zachodnich sąsiadów od €30 -do €35. Odnosi się to do sytuacji, w której posiadaliśmy maksymalnie trzech pracodawców. W przypadku większej ilości PIT11 ceny prezentują się następująco:

PIT36ZG (max. 5 x PIT 11) – 150 zł –175 zł (€40 – €50*)

PIT36ZG (max. 8 x PIT 11) – 200 zł –250 zł (€55 – €65*)

Wszystkie wymagane dokumenty przekażemy za Ciebie do polskiego urzędu skarbowego i będziemy służyć Ci pomocą przez cały czas oczekiwania na zwrot podatku.

Rozliczenie niemieckiego PIT-u – zaufaj specjalistom

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług – zapewniamy fachową obsługę z zakresu rozliczenia podatku z Niemiec. Przekaż nam swój PIT, a zajmiemy się wszystkimi formalnościami, wykorzystując naszą szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie z zakresu rozliczeń zagranicznych. Zapewnimy Ci doradztwo podatkowe i pomoc na każdym etapie. Zadbamy, aby Twój zwrot podatku z zagranicy był jak najkorzystniejszy, biorąc pod uwagę dostępne ulgi podatkowe i kwotę wolną od podatku. Prowadzimy również inne dodatkowe usługi związane z rozliczeniem dochodów z Niemiec i innych krajów Unii Europejskiej.

Jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu – skorzystaj z formularza i wyślij nam potrzebne dokumenty lub skorzystaj z poczty i dostarcz je na adres: Biuro Borsuk/holandia.org Sp. z o.o. ul. Zwycięstwa 33/III, 44-100 Gliwice. Sprawdź jeszcze raz dokładnie nasz cennik usług i skorzystaj z naszej oferty – zapraszamy.

 

Jesteśmy profesjonalnym zespołem, który od kilkunastu lat pomaga i rozlicza Polakom podatek z zagranicy. Staramy się, aby skomplikowane i trudne do zrozumienia formalności stały się proste, zasadne i logiczne. Wyjaśniamy pojęcia i opisujemy najważniejsze zagadnienia, a także przekazujemy naszą wiedzę w klarowny sposób.