Ile kosztuje pomoc doradcy podatkowego w Niemczech?

Ile kosztuje pomoc doradcy podatkowego w Niemczech?

Aktualizacja wpisu: grudzień, 2023

Pomoc doradcy podatkowego może okazać się niezbędna podczas załatwiania wszelkich formalności z urzędem skarbowym. Zwłaszcza jeżeli pracujemy lub prowadzimy firmę w kraju, którego przepisów i języka nie znamy. Jakie są koszty doradcy podatkowego w Niemczech? W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Doradca podatkowy Niemcy – czy warto skorzystać z jego usług?

Rozliczenia podatkowe to stały element życia zarówno osób zatrudnionych na etapie, jak i prowadzących własną działalność gospodarczą. Niestety wiążą się one z koniecznością załatwienia mnóstwa czasochłonnych formalności i zgromadzenia niezbędnych dokumentów. Należy także zadbać o zgodność z obowiązującymi przepisami, co może być szczególnie trudne zwłaszcza za granicą, gdy nie znamy dokładnie systemu podatkowego danego kraju. Błędne wypełnienie formularza lub niedotrzymanie obowiązujących terminów może prowadzić do komplikacji i niepotrzebnych problemów.

Wszystko to sprawia, że rozliczenie podatkowe w Niemczech nie należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych czynności. Warto więc zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, którzy mają z tym do czynienia nieustannie i doskonale znają się na swojej pracy. Mowa tu oczywiście o doradcach podatkowych oferujących kompleksowe usługi związane ze złożeniem zeznania podatkowego.

Doradca podatkowy w Niemczech dla firm – nieoceniona pomoc

Szczególnie jeśli prowadzimy działalność gospodarczą za naszą zachodnią granicą, możemy potrzebować wsparcia. Dobra kancelaria podatkowa w Niemczech zajmie się rozliczaniem Twoich podatków, przygotowywaniem opinii oraz różnego rodzaju dokumentacji i umów związanych z prawem podatkowym. Posiadając takie doradztwo podatkowe jako przedsiębiorca, możesz spać spokojnie, wiedząc, że wszystkie Twoje formalności z urzędem skarbowym zostaną załatwione na czas. Wiedząc już, jaki wsparcie możesz uzyskać, zastanawiasz się zapewne – ile to wszystko będzie kosztować?

Ile kosztuje doradca podatkowy w Niemczech?

Ciężko jednoznacznie określić, jakie są koszty doradcy podatkowego w Niemczech, ponieważ zależy to od wielu różnych czynników. W Niemczech od 2012 roku obowiązuje jednak specjalne rozporządzenie (StBVV) dotyczące wynagrodzeń doradców podatkowych, dzięki któremu możemy zorientować się mniej więcej jakich opłat możemy się spodziewać. Jest bowiem sprecyzowana minimalna oraz maksymalna stawka za usługę w zależności od oferowanej usługi, co oznacza, że doradca podatkowy nie może pobierać wyższych lub niższych stawek określonych przez wspomniane rozporządzenie.

Wciąż jednak koszty doradcy podatkowego będą ustalane indywidualnie w zależności od zakresu działań oraz trudności tematu. Z oczywistych względów innych opłat musimy spodziewać się w przypadku standardowego odzyskania zwrotu podatku osoby fizycznej a znacznie wyższych stawek dla dużej firmy.

Zgodnie z przepisami StBVV w Niemczech obowiązuje pojęcie średniej opłaty – jest to suma minimalnej, oraz maksymalnej stawka za usługę, podzielona przez 2. To dzięki niej biura rachunkowe ustalają ostateczny koszt za dane działania.

Jaki będzie koszt rocznego rozliczenia podatkowego w Niemczech?

Najwyższa pora przejść do konkretów i przedstawić, jakie konkretnie stawki przewiduje rozporządzenie w sprawie wynagrodzeń doradców podatkowych. Opłata maksymalna zależna jest od rocznego dochodu lub obrotu podatnika i wyrażana jest jako 10/10.

Musimy pamiętać, że powyższe kwoty mogą być wyższe – może to wynikać z dodatkowych opłat przewidzianych przez danego doradcę podatkowego związanych z pokryciem kosztów poniesionych podczas wykonywania swoich obowiązków (wydatki na dojazdy, ksero, rozmowy telefoniczne itp.).

Poniżej przedstawiamy przewidywane koszty za poszczególne popularne usługi oferowane przez doradców podatkowych, które potocznie nazywa się dziesięciną. StBVV ustanowiło następujące przedziały służące do ustalenia kosztów doradztwa podatkowego:

  • uzyskanie zwrotu podatku dochodowego – od 1/10 do 6/10,
  • złożenie deklaracji podatkowej dla działalności gospodarczej – od 1/10 do 6/10,
  • złożenie deklaracji VAT za dany rok kalendarzowy – od 1/10 do 8/10,
  • zwrot podatku od prezentów – od 2/10 do 10/10,
  • sporządzenie deklaracji podatkowej od spadków – od 2/10 do 10/10.

Koszty doradztwa podatkowego w Niemczech w formie ryczałtu

Przepisy podatkowe w Niemczech przewidują także możliwość rozliczania się z doradcą podatkowym w formie ryczałtu. W tym celu trzeba złożyć odpowiednie pismo – można starać się o takie opodatkowanie na okres co najmniej jednego roku dla konkretnych działań takich jak prowadzenie księgowości czy stałe doradztwo podatkowe.

Rozliczenie podatku z Niemiec – skorzystaj z usług biura podatkowego Holandia.org

Jeżeli szukasz pomocy w rozliczeniu podatku z Niemiec, możesz skorzystać z usług naszego biura podatkowego – kompleksowo rozwiążemy Twoje zobowiązania względem Finanzamt i odzyskamy dla Ciebie korzystny zwrot. Posiadamy ogromne doświadczenie w załatwianiu formalności związanych z dochodami z zagranicy, a przy tym oferujemy atrakcyjne ceny – indywidualne rozliczenie podatkowe z Niemiec wynosi 400 zł (€950), a za wspólne złożenie wniosku ze współmałżonkiem zapłacisz tylko 500 zł (€125). Ceny dotyczące rozliczenia firm zaczynają się już od 600 zł – oferujemy korzystne warunki, sprawne działanie i skuteczność. Skontaktuj się z nami już dziś i powierz nam swoje rozliczenie podatku z Niemiec.