Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Aby otrzymać holenderski zasiłek dla bezrobotnych należy mieć legalnie przepracowane minimum 26 tygodni w ciągu ostatnich 36 tygodni.

 

Minimalny okres zasiłku to 3 miesiące, maksymalny to 38 miesięcy (3 lata i 2 miesiące). Im dłuższy okres przepracowany w Holandii tym dłuższe prawo do zasiłku.
Przyznany zasiłek nigdy nie jest wyższy niż 75% wcześniejszego dziennego uposażenia.
Wniosek składamy za pomocą strony internetowej WERK.nl, wymagany jest kod digid, mogą Państwo zamówic go  tutaj.
Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW) nalezy być w Holandii zameldowanym lub przebywać na terenie kraju przez cały okres jego pobierania.

Przyznane zasiłki są po pewnym czasie weryfikowane, jeżeli świadczenie zostanie przyznane niezgodnie z obowiązującymi przepisami pieniądze należy zwrócić. Jeżeli podczas kontroli okaże się, że osoba pobierająca świadczenie była poza Holandia może zostać nałożona kara w wysokości do 150% pobranego świadczenia.


Zasiłek w Polsce.

Po przepracowaniu 52 tygodni w Holandii nabywają Państwo prawo do polskiego zasiłku dla bezrobotnych. Wypłacany jest on zgodnie z polskimi przepisami, czyli kwotowo nie oszałamia... Warunkiem jest przedłożenie stosownego dokumentu potwierdzającego okres zatrudnienia w Holandii.

Więcej w tej kategorii: BLOG
powrót na górę