Holenderski ING dla opornych

Holenderski ING to najpopularniejszy bank wśród lokalnej Polonii. Pomimo swojej popularności oraz prostoty...

zdarzają się drobne problemy. Większość problemów można rozwiązać samemu, z niektórymi trzeba będzie odwiedzić osobiście oddział banku w Holandii. Polskie oddziały ING Bank Śląskie nie udzielają pomocy posiadaczom kont w holenderskim ING!

Podstawowe problemy oraz sposób ich rozwiązania:

  • Blokada karty ( błędny PIN)

Jeżeli wprowadzisz trzykrotnie błędny PIN, karta zostanie tymczasowo zablokowana. Nalezy odczekać 24h i spróbować ponowie.

  • Blokada TAN code

Wystepuje najcześciej w przypadku korzystania z VPN lub logowania się na konto z krajów podwyższonego ryzyka tupu Turcja, Maroko. ING wdrożył procedury bezpieczeństwa w zasadzie uniemożliwiające podszycie sie pod prawowitego użytkownika.
System ING "uczy sie" zachowań Klientów, jeżeli Klient używa karty wyłącznie na terenie Holandii i nagle zacznie jej używać w Afryce uruchamia się alarm. Karta jest tymczasowo blokowana. Należy skontaktować się z ING Fraude Afdeling +31(0)202288888. Pracownik zada nam kilka pytań np. o ostatnią transakcję, kwotę bądź ulubiony supermarket i odblokuje kartę i/lub konto. Taka sama sytuacja dotyczy bankowości elektronicznej #InternetBankieren, każde podejrzane logowanie jest wychwytywane i blokowane.

  • Zagubiona karta sim

Podczas zakładania konta w ING należy podać holenderski numer telefonu. Na podany otrzymujemy kody TAN, niezbędne do autoryzowania transakcji przez internet. Ważne jest aby zarejestrować posiadany numer u operatora, ponieważ w razie zagubienia karty sim bardzo łatwo odzyskamy stary numer i unikniemy niepotrzebnego zamieszania. W przypadku karty niezarejestrowanej mamy dwie opcje:
- Wizyta w banku w Holandii i zmiana numeru telefonu
- Zalogowanie sie na https://mijn.ing.nl/internetbankieren/SesamLoginServlet i zmiana numeru telefonu, w tym przypadku zmiana trwa dość długo; ING wymaga dodatkowej weryfikacji za pomocą wysłanego kodu. Kod otrzymujemy tradycyjną pocztą.

  • Zapomniane hasło do internet bankieren

Jeżeli zapomniałes hasla do swojego konta możesz je odzyskać za pomocą https://inlogcodes.mijn.ing.nl/particulier/zelf-regelen/instellen/inlogcodes/index.jsp; do tego także niezbędny jest zarejestrowany numer telefonu.

  • Zamykanie konta w ING

Najprostsza droga to skorzystanie z serwisu https://www.ing.nl/particulier/betalen/betaalrekening-opzeggen/index.html; niezbedne jest posiadanie dostepu do Internet Bankieren. Jeżeli nie posiadasz dostepu przez internet to zostaje droga listowna, możemy Ci w tym pomóc. Wystarczy się z nami skontaktować.

  • Tip

Twój oryginalny login wyglada np. juthdgt4 a może wyglądać np. tak j.kowalski - aby zmienić login wystarczy zalogować sie na swoje konto w ING i odnaleźć "Inlogcodes wijzigen" (pierwsza kolumna od prawej) lub skorzystać z tego linku: https://bankieren.mijn.ing.nl/particulier/mijn-gegevens-en-instellingen/beveiliging/inlogcodes-wijzigen/index

powrót na górę