Serviceberichten Aanslag – Cyfrowa Decyzja Podatkowa

logius service bericht

Serviceberichten Aanslag? Co z tym zrobić? Czy to coś ważnego? Czy trzeba to odsyłać?

Od kilku miesięcy otrzymujemy wiele zapytań od osób pracujących w Holandii dotyczących tajemniczych listów w niebieskich kopertach.

Tajemnicza przesyłka zawiera w sobie trzy niepozorne zadrukowane kartki. Nadawcą przesyłki jest holenderski Logius.

 

SBE Serviceberichten aanslag - elektroniczna decyzja podatkowa SBE Serviceberichten aanslag cyfrowa decyzja podatkowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serviceberichten Aanslag jest to specjalna usługa, którą Logius kieruje wyłącznie dla doradców podatkowych zarejestrowanych na terenie Holandii.

Serviceberichten Aanslag umożliwia  doradcy podatkowemu pobranie cyfrowej decyzji podatkowej wydanej przez Belastigndienst. Transfer decyzji odbywa się szyfrowanym kanałem i trafia wyłącznie do upoważnionego doradcy.

Na korzystanie z Serviceberichten Aanslag mogą sobie pozwolić wyłącznie leganie działające firmy posiadające numer BECON  wraz z odpowiednim certyfikatem.

Co daje Serviceberichten Aanslag?

Pobieranie decyzji w formie online to ogromne ułatwienie nie tylko dla doradcy ale i Klienta. Papierowa decyzja podatkowa nie zawsze dociera na adres podatnika. Elektroniczna Decyzja Podatkowa zawsze trafi do skrzynki doradcy podatkowego. Brak papierowej decyzji powoduje często niemożliwość złożenia odwołania, w przypadku Elektroniczna Decyzja Podatkowa takie zagrożenie w ogóle nie występuje.

W lutego 2020 w porozumieniu  z doradcami z Belasting Aangifte B.V wprowadziliśmy usługę Serviceberichten Aanslag. Dzięki temu na bieżąco możemy kontrolować prawidłowość wydanej decyzji podatkowej.

 

SBE Serviceberichten aanslag - cyfrowa decyzja podatkowa

 

Otrzymałeś Serviceberichten Aanslag z Holandii - jaki kolejny krok?

Jeżeli otrzymałeś list "Aanvrag activeren machtigingregistratie Servicebericht Aanslag" nie musisz podejmować żadnego działania. Taki list to informacja, że złożyliśmy wniosek o rejestrację  w systemie Servicebericht Aanslag aby pobierać Twoje Elektroniczne Decyzje Podatkowe.

List zawiera: dane pełnomocnika,  datę wniosku oraz rok podatkowy, za który został złożony wniosek.

Po mniej więcej 6 tygodniach od otrzymania pisma Twoje dane zostaną aktywowane i uzyskamy możliwość pobrania Twoich decyzji podatkowych.

Uwaga! Nie musisz reagować na to pismo jeśli dane są prawidłowe. Dokument  dotyczy wyłącznie rocznego rozliczenia podatkowego (podatek osoby fizycznej dla konkretnego roku podatkowego).

 

Servicebericht Toeslagen 

W przypadku gdy starasz się o jeden z dodatków Toeslagen np. dofinansowanie do ubezpieczenia (zorgtoeslag) lub czynszu, wówczas otrzymasz osobne pismo.

W tym piśmie Logius prosi o przekazanie  kodu  Doradcy Podatkowego.  Jeśli otrzymałeś taki dokument to prosimy o niezwłoczne przekazanie kodu aktywacyjnego (poprzez sms, e-mail, telefon) abyśmy mogli pobrać decyzję Toeslagen online.

powrót na górę