Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii?
Podejrzewasz, że otrzymasz zwrot podatku z Holandii, lecz nie wiesz, w jakiej wysokości będzie to kwota? Nie martw się! Podpowiadamy, jak obliczyć zwrot podatku z Jarografu oraz jakie dokumenty będą ci do tego potrzebne.
- Rozliczenie podatku z Holandii – kalkulator
- Jakie informacje należy podać w kalkulatorze podatkowym z Holandii?
- Jak dokonać rozliczenia podatkowego z Holandii, mieszkając w Polsce?
Rozliczenie podatku z Holandii – kalkulator
Jak wyliczyć zwrot podatku z Holandii? To wcale nie jest trudne, wystarczy skorzystać z narzędzia dostępnego na naszej stronie – to kalkulator podatkowy z Holandii. Po uzupełnieniu podstawowych danych automatycznie dowiesz się, ile powinna wynosić nadpłata. Musisz jednak wiedzieć, że wartości podane przez kalkulator są szacunkowe, mogą różnić się od tego, ile faktycznie uzyskasz.
Dlatego mamy drugi sposób na to, jak obliczyć zwrot podatku z Holandii – nasi specjaliści przeprowadzają bezpłatną kalkulację, dzięki której uzyskasz sprawdzone informacje. Sprawdź kalkulator zwrotu podatku z Holandii, który to umożliwia. Jak już zaznaczaliśmy, taka kalkulacja jest darmowa, ponadto nie musisz korzystać z naszych usług, aby dowiedzieć się, jaki jest jej wynik.
A jakie informacje, dokumenty będą potrzebne, aby obliczyć wysokość zwrotu?
Jakie informacje należy podać w kalkulatorze podatkowym z Holandii?
Bez względu na to, czy samodzielnie korzystasz z kalkulatora podatkowego, czy prosisz o bezpłatną kalkulację, konieczne będzie przygotowanie wielu danych. Zaczniemy od tego, gdzie je znajdziesz. Aby obliczyć zwrot podatku z Holandii potrzebujesz:
- kart podatkowych Jaaropgaaf/Jaaropgave (powinieneś otrzymać je od pracodawcy na koniec roku podatkowego lub po ustaniu stosunku pracy; jeśli w danym roku rozliczeniowym pracowałeś w kilku miejscach, od każdego przedsiębiorcy otrzymasz kartę podatkową; w przypadku pobierania dodatkowych świadczeń, np. chorobowych, macierzyńskich, o wydanie tego dokumentu zgłoś się do urzędu, który przyznał ci te środki);
- zaświadczenie o kwocie dochodu uzyskanego w innym kraju poza Holandią (dotyczy to sytuacji, w której w danym roku rozliczeniowym pracowałeś w innym kraju, np. w Polsce);
- daty urodzenia twoich dzieci (jeśli dotyczy).
Jeśli masz wszystkie te dokumenty, możesz przystąpić do wypełniania danych w kalkulatorze zwrotu podatku z Holandii. Niezbędne informacje to:
- rok rozliczenia (pamiętaj, że o zwrot podatku z Holandii możesz starać się do pięciu lat wstecz);
- miejsce zameldowania (czy była to Holandia);
- Loon – holenderski dochód brutto;
- Ingehouden loonbelasting/Loonheffing – zaliczka pobrana na podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne;
- Arbeidskorting/Verrekende arbeidskorting – wysokość ulgi pracowniczej;
- okres zatrudnienia w Holandii;
- kwota dochodu uzyskanego poza Holandią podana w walucie, w jakiej otrzymywałeś wynagrodzenie.
Jak dokonać rozliczenia podatkowego z Holandii, mieszkając w Polsce?
Na koniec mamy jeszcze jedną informację – jeśli pracowałeś lub otrzymywałeś jakiekolwiek świadczenia w Holandii, konieczne będzie jeszcze dokonanie rozliczenia dochodów w polskim urzędzie skarbowym. W tym celu musisz złożyć:
- deklarację podatkową PIT 36;
- załącznik do formularza PIT ZG.
I w tym wypadku formalności nie musisz wypełniać samodzielnie, możesz pozostawić to nam.