Zwrot Podatku z Niemiec

Wieloletnie doświadczenie, wykorzystywanie nowoczesnych technologii w codziennej pracy, ogrom wiedzy, którą każdego dnia staramy się poszerzać — to tylko kilka wybranych cech, które charakteryzują nasze biuro rozliczeniowe zajmujące się między innymi rozliczaniem niemieckiego PIT-u. Z nami odzyskają Państwo zwrot z podatku z Niemiec nawet w 6 tygodni.

📞 Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
Pola oznaczone * są obowiązkowe!
 • captcha

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

Zwrot podatku z Niemiec — jesteśmy profesjonalistami

Wybierając biuro rozliczeniowe zajmujące się procedurą odzyskania podatku z Niemiec, należy zwrócić uwagę na to, aby miejsce to było wiarygodne i sprawdzone, a jego pracownicy — kompetentni, wykształceni i umiejący stanąć na wysokości zadania. Dlaczego mogą nam Państwo zaufać i całkowicie powierzyć coroczne podatkowe rozliczenie z Niemiec?

 • W codziennej pracy przy rozliczeniu z podatku niemieckiego wykorzystujemy nowatorską platformę informatyczną (pełna wymiana danych z Finanzamt).
 • Zeznania podatkowe dotyczące rozliczenia podatku (Niemcy) wysyłamy — w przeciwieństwie do innych firm — w wersji elektronicznej. To skuteczna, bezpieczna i szybka metoda pozwalająca na jeszcze szybsze odzyskanie zwrotu podatku z Niemiec.
 • Dokument EU-EWR wysyłamy w postaci załącznika w formacie PDF.
 • Decyzje związane z rozliczeniem podatkowym (Niemcy) wysyłane są do nas w formie elektronicznej — w związku z tym czas przetwarzania całej procedury rozliczenia podatku z Niemiec w Polsce jest znacznie krótszy.
 • Dzięki temu, że decydujemy się wysyłać Państwu rozliczenia podatkowe (Niemcy) drogą elektroniczną, to niemiecki Finanzamt rozpatruje je automatycznie.
 • Nasze rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce jest w 100% wiarygodne, ponieważ nadzorowane jest przez współpracującego z nami, dyplomowanego Steuerberatera (doradcę podatkowego z Niemiec).

Zwrot podatku Niemcy — kto może się ubiegać

O zwrot podatku za pracę w Niemczech mogą się ubiegać wszystkie osoby, które pracowały legalnie w tym kraju, a ich podatek od wynagrodzenia (Lohnsteuer), który odprowadzany był w ciągu danego roku podatkowego, był wyższy niż prognozował urząd skarbowy w Niemczech. Warto wiedzieć, że niemiecki rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, a rozliczenia z niemieckiego podatku można dokonać nawet do 4 lat wstecz. To oznacza, że w 2021 roku można ubiegać się o zwrot podatku niemieckiego za lata: 2020, 2019, 2018 oraz 2017. Kto dokładnie ma obowiązek rozliczania podatku (Niemcy) za dany rok podatkowy?

 • Podatnicy, którzy uzyskali dochód przekraczający 10 700 €, a w ich karcie podatkowej wpisane są kwoty w pozycjach 17. lub 20.
 • Osoby mające więcej niż jednego pracodawcę w ciągu roku podatkowego, a co za tym idzie — kilka różnych kart podatkowych.
 • Emeryci i renciści.

Zwrot podatku z Niemiec

 

W przypadku wątpliwości, czy obowiązuje Państwa rozliczenie PIT-u niemieckiego, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi doradcami podatkowymi, którzy z pewnością udzielą wyczerpującej odpowiedzi na Państwa wątpliwości.

Łatwo odzyskaj podatek z Niemiec - masz wątpliwości czy powinieneś się rozliczyć? Zadzwoń do nas, nasi wyszkoleni pracownicy odpowiedzą na  każde Twoje pytanie aby łatwo odzyskać podatek z Niemiec.

W przeciwieństwie do studentów bądź pracowników sezonowych osoby wymienione powyżej zobowiązane są do rozliczenia z niemieckim fiskusem. Muszą to zrobić pod groźbą kary grzywny.

 

Rozliczenie PIT niemieckiego — najważniejszy jest termin

Wszystkie wnioski i dokumenty do rozliczenia z niemieckim urzędem skarbowym muszą Państwo złożyć do 31 maja bieżącego roku podatkowego. Jeżeli nie zdążą Państwo rozliczyć się w terminie, to niemiecki urząd skarbowy wyśle pisemne przypomnienie wraz z wyznaczonym nowym terminem składania dokumentów do rozliczenia podatku w Niemczech. Tego wezwania nie wolno ignorować, ponieważ skutkiem nierozliczenia się z podatku w terminie jest wysoka kara pieniężna. Właśnie dlatego, aby uniknąć tego typu nieprzyjemnej sytuacji, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Zadbamy o to, aby Państwa rozliczenie podatku dochodowego z Niemiec nastąpiło w terminie, a pieniądze ze zwrotu podatku (Niemcy) jak najszybciej znalazły się na koncie bankowym.

Zwrot podatku z Niemiec

Rozliczenie z Niemiec — jakie dokumenty należy przygotować

Aby móc rozpocząć procedurę corocznego rozliczenia podatku w Niemczech, należy zgromadzić wszystkie dokumenty i wnioski. Jeśli mają Państwo problem i nie wiedzą, jakie dokumenty są potrzebne lub jak poprawnie je wypełnić, to jesteśmy do Państwa dyspozycji. Proszę do nas zadzwonić, napisać maila lub zgłosić się z pytaniem poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie. Gwarantujemy, że doradca podatkowy odpowie Państwu najszybciej, jak tylko będzie to możliwe.

Oprócz pomocy przy dokumentach do rozliczenia podatkowego (Niemcy) podpowiemy także, czy Państwa sytuacja rodzinna i materialna pozwala na otrzymanie dodatkowych ulg, dzięki którym całkowita kwota zwrotu podatku z Niemiec może być znacznie wyższa.

Jakie dokumenty zatem należy zgromadzić, aby mieć możliwość rozliczenia PIT (niemieckiego podatku)?

Podatek niemiecki — czym jest Lohnsteuerbescheinigung

Lohnsteuerbescheinigung (lub Lohnsteuerkarte) to nazwa niemieckiej karty podatkowej, w której znaleźć można informację na temat zarobków wystawianych przez jednego pracodawcę. Jeśli nie mają Państwo możliwości otrzymania tej karty lub z jej otrzymaniem są jakiekolwiek problemy, można ją zastąpić dokumentem Abrechnung, czyli miesięcznym odcinkiem z wypłaty za ostatni miesiąc pracy w danym roku podatkowym.

Rozliczenie podatku Niemcy — jak długo czeka się na decyzję

W przypadku rozliczenia PIT (Niemcy) na decyzję z urzędu skarbowego czeka się z reguły od 3 do 6 miesięcy, licząc od dnia złożenia dokumentów do zwrotu podatku z Niemiec. W tym kraju nie ma bowiem jednego ustawowo określonego terminu, którego nie można przekraczać przy ubieganiu się o zwrot podatku z zagranicy z Niemiec.

Rozliczenie podatkowe Niemcy — ulgi podatkowe

W czasie procedury rozliczenia podatkowego w Niemczech mogą Państwo ubiegać się o różnego rodzaju ulgi, jeżeli koszty, które chcą Państwo odliczyć, przekraczają kwotę 1000 euro. Najczęściej odnoszą się one do:

 • współmałżonka,
 • regularnych dojazdów do pracy w Niemczech,
 • odliczenia delegacji, odzieży roboczej oraz przedmiotów kupionych w celach służbowych.

Nasi doradcy podatkowi chętnie opowiedzą Państwu więcej na temat ulgi podatkowych w Niemczech.

Rozliczenie PIT niemieckiego a Kindergeld

Kindergeld, czyli zasiłek na dziecko przyznawany w Niemczech, przysługuje każdego podatnikowi legalnie pracującemu w tym kraju i mającemu dziecko, które:

 • nie ma jeszcze 25 lat,
 • w dalszym ciągu uczy się,
 • nie wykonuje na co dzień żadnej pracy zarobkowej.

Dodatkowe pieniądze uzyskane z zasiłku na dziecko w Niemczech są po to, aby pomóc rodzicom lub opiekunom w codziennych wydatkach związanych z wykształceniem i wychowaniem dziecka. Pamiętać należy jednak, że o Kindergeld należy ubiegać się oddzielnie — ten zasiłek nie jest bowiem powiązany z niemieckim rozliczeniem podatku za dany rok podatkowy.

Podatek Niemcy zwrot — zakończenie pracy w kraju

Bardzo ważną kwestią związaną z zasiłkiem na dziecko Kindergeld jest poinformowanie urzędu skarbowego w Niemczech o tym, że zakończyli Państwo pracę w tym państwie. Jeśli urząd sprawdzi, że nie są już Państwo zatrudnieni do pracy w Niemczech, a wciąż wydawany jest Państwu zasiłek Kindergeld, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo otrzymania kary w postaci wysokiej grzywny.

Rozliczenie z podatku z Niemiec — indywidualne czy wspólne

Rozliczanie podatku niemieckiego indywidualnie (Einzelveranlagung) jest korzystne w momencie, gdy nie mają Państwo męża lub żony, są po rozwodzie lub śmierci współmałżonka. Wspólne rozliczenie z podatku w Niemczech (Zusammenveranlagung) z kolei to możliwość uwzględnienia dochodów współmałżonka, który — co istotne — nie musi być zameldowany na terenie Niemiec. Warto wiedzieć, że wspólne rozliczanie PIT-u niemieckiego nie dotyczy wyłącznie osób, które zawarły związek małżeński. Tę możliwość mają również niemieccy podatnicy w zarejestrowanych związkach partnerskich po decyzji Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z 2013 roku.

Wspólne rozliczenie z podatku Niemcy — czy warto

Rozliczanie podatku w Niemczech z współmałżonkiem lub partnerem jest bardzo korzystne, ponieważ w takiej sytuacji dwie osoby traktowane są jako jedna. Oznacza to, że w momencie niemieckiego zwrotu podatku dwóch podatników składa jedną deklarację podatkową. Wspólne rozliczenie podatkowe (Niemcy) korzystne jest wówczas, gdy zauważalna jest duża różnica w zarobkach małżonków lub osób w związku partnerskim.

Zwrot podatku z Niemiec

Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce — cennik i kontakt

Jeśli zdecydują się Państwo na rozpoczęcie współpracy z naszym biurem podatkowym, to gwarantujemy, że opłata za realizowane usługi związane z rozliczeniem podatku z Niemiec będzie stała i nie ulegnie zmianie. Codziennie wykonywane przez nas zadania w ramach zwrotu z podatku (Niemcy) nie mają żadnych ukrytych opłat procentowych ani niezrozumiałych punktów w umowie. Cena usługi dotyczącej zwrotu podatku z Niemiec jest zgodna z naszym cennikiem.

Abyśmy mogli otrzymać od Państwa dokumenty niezbędne do rozliczania podatku z Niemiec, konieczne jest skorzystanie z formularza i wysłanie ich przez Internet lub dostarczenie w sposób tradycyjny — pocztą, na adres: Biuro Borsuk/holandia.org Sp. z o.o., ul. Zwycięstwa 33/III, 44-100 Gliwice.