Zwrot podatku z Holandii – Wodzisław Śląski

Rozliczenie i Zwrot podatku z Holandii - Wodzisław Śląski

Holandia, a faktycznie Królestwo Niderlandów, jest urokliwym i innowacyjnym państwem - od dawna budził zainteresowanie wśród naszych ziomków. Niskie bezrobocie i wysoka płaca minimalna to wystarczające powody by każdego roku zachęcać więcej niż 100 tysięcy pracowników z Polski.

To warto wiedzieć przed rozliczeniem z podatku z Holandii

"Festina lente" oznacza wprost śpiesz się powoli", czyli "śpiesz się powoli" - przypomina stare powiedzenie, przed dokonaniem rozliczenia poszukaj, dowiedz się więcej - gdyż znajomość przepisów sprawi, że lepiej na tym wyjdziesz. Dla Twojej wygody opracowaliśmy zbiór nowinek w regulacjach podatkowych, z których pomocą nie zaskoczy Cię modyfikacja prawna.

Wybierz właściwe biuro ponieważ to się zawsze opłaca!

Jeśli uzyskiwałeś dochód w Holandii, to składając zgłoszenie do Belastingdienst, prawie za każdym razem możesz uzyskać Zwrot Podatku z Holandii w Wodzisławiu Sląskim. Pamiętaj jednak, że są wyjątki, wobec tego opłaca się zdecydować się na fachowe biuro księgowe.

Fachowy specjalista podatkowy wie, że warto poznać swojego Klienta, ponieważ tylko w takiej sytuacji rozliczenie podatkowe z Holandii będzie prawidłowe, a w konsekwencji Klient będzie zadowolony z usługi.

Zwrot podatku z Holandii - Wodzisław Śląski - w czym jesteśmy lepsi od innych?

Naszą przewagą jest to, że operujemy na europejskim rynku rozliczeń podatkowych nieprzerwanie od 2005 roku, a to właśnie wtenczas oficjalnie rozpoczęliśmy działalność pierwszego biura podatkowego w w Kraju Tulipanów, niedługo później zorganizowaliśmy filię w w województwie śląskim.

Otrzymaliśmy BECON, który jest potwierdzeniem, że pracujemy zgodnie z prawem. Stworzyliśmy własne autorskie oprogramowanie, dzięki czemu możesz być przekonany, że dobrze znamy przepisy fiskalne, a Twoje zeznanie zostanie opracowane na najwyższym poziomie.

Zwrot podatku z Holandii - Wodzisław Śląski - pewnie przyznasz, że sprawy najefektywniej omawia się twarzą w twarz, dlatego najwygodniej zrealizujesz rozliczenie w naszym biurze podatkowym w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 33. Oczekujemy Ciebie z niecierpliwością.
Jeśli nie jesteś z Wodzisławia Śląskiego, a potrzebujesz wsparcia w uzyskaniu zwrotu z dochodów z Holandii, mamy rozwiązanie również dla Ciebie – obsługę zdalną, na Twoje życzenie dokumentację przekażemy Ci drogą pocztową.

  • captcha

Belastingdienst - zwrot podatku z Holandii

Przeważnie zadawane pytania nawiązujące do Zwrotu Podatku z Holandii w Wodzisławiu Śląskim.

Skomponowaliśmy zbiór 27 przypadków, w wyniku których zdobędziecie wiedzę o procedurach i zwrocie podatku z Holandii.  Uporządkowaliśmy kwestie, na które często dostarczają odpowiedzi nasi doradcy.

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

Reguła 90% plus Deklaracja dochodu spoza Holandii - dlaczego są tak ważne?

W roku 2015 wprowadzono niemałe poprawki w regulacjach podatkowych dotyczących cudzoziemców, zwłaszcza rodaków niemających meldunku w Holandii lub zameldowanych ale jedynie przez część roku rozliczeniowego. Zastosowane modyfikacje w znacznym stopniu utrudniają rozliczanie się za ostatnie 5 lat, mimo tego działanie to jest w dalszym ciągu wykonalne a ponadto korzystne finansowo.

Reguła 90% - czyli przynajmniej 90% całego osobistego dochodu musi pochodzić z Kraju Tulipanów.

W oparciu o tę zasadę ustanawia się, czy podatnik jest:

  • podatnikiem zagranicznym (osoba taka nie ma dostępu do ulg podatkowych oraz odliczeń od dochodu, zazwyczaj więc nie otrzyma standardowego zwrotu) lub będzie on niezadowalający.
  • kwalifikowanym podatnikiem zagranicznym (osoba taka ma możliwość skorzystania z ulg podatkowych, odliczeń od dochodu i, w związku z tym, prawo do uzyskania niecałkowitego zwrotu).

Kwalifikowany Podatnik Zagraniczny a Rozliczenie i Zwrot podatku z Holandii - Wodzisław Śląski

KPZ to osoba będąca obywatelem któregoś z krajów UE/EOG albo Szwajcarii, poświadczająca co najmniej 90% środków zarobionych w Królestwie Niderlandów. Dokumentem będącym potwierdzeniem osiągnięcia powyższego stanu rzeczy jest zaświadczenie o osiągniętym dochodzie w Polsce.

Zaświadczenie o dochodach a Rozliczenie i Zwrot podatku z Holandii - Wodzisław Śląski

To kolejna zmiana wprowadzona przez holenderskie Ministerstwo Finansów. „Zaświadczenie" jest dokumentem potwierdzającym wysokość dochodów, które uzyskałeś w Polsce i jest konieczne, by uzyskać status Kwalifikowanego Podatnika Zagranicznego.

W celu zdobycia zaświadczenia o dochodach, powinniśmy rozliczyć się z holenderskich zarobków w Polsce w lokalnym Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik posiadający ośrodek interesów życiowych w naszym kraju podlega totalnemu obowiązkowi podatkowemu, czyli jest zobowiązany do rozliczeń w Polsce. Klientom zalegającym z rozliczeniem wobec Urzędu Skarbowego, zalecamy realizację wniosku PIT36ZG wraz z oświadczeniem o popełnieniu czynu zabronionego (nazywanym "czynnym żalem".

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

Zbiór dokumentów do rozliczenia prosimy dostarczyć w pliku PDF na e-mail: [email protected] czy też poczta tradycyjną na adres:

Biuro Borsuk
44-100 Gliwice
Zwycięstwa 33/III