Zwrot podatku z Holandii – Racibórz

Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii - Racibórz

Holandia, a de facto Królestwo Niderlandów, jest urokliwym i innowacyjnym państwem - z dawien dawna jest chętnie wybieranym miejscem wśród Polaków. Niewielki poziom bezrobocia i bardzo zadowalająca płaca minimalna to wystarczające powody by co roku ściągać do siebie więcej niż 100 tysięcy Polaków.

Musisz to wiedzieć zanim przystapisz do rozliczenia z podatku z Holandii

"Festina lente" oznacza śpiesz się powoli, czyli "śpiesz się powoli" - przywołuje tradycyjna maksyma, zanim się rozliczysz dobrze rozeznaj się w faktach - bo lepsza znajomość informacji oznacza większy zysk. Dla Twojej wygody opracowaliśmy zestawienie informacji, dzięki którym unikniesz przykrych niespodzianek.

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego to gwarancja zysku!

Jeżeli zarabiałeś w Królestwie Niderlandów, to składając zeznanie podatkowe, niemal każdorazowo możesz uzyskać Zwrot Podatku z Holandii. Jednak „prawie” robi różnicę, dlatego należałoby starannie wybrać odpowiednie biuro rachunkowe.

Doświadczony doradca podatkowy ma powinność poznać swojego zleceniodawcę, ponieważ tylko w takich warunkach wniosek o zwrot podatku z Holandii będzie bezbłędnie przygotowany, a w konsekwencji Klient będzie usatysfakcjonowany.

Zwrot podatku z Holandii - Racibórz - dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Naszą przewagą jest to, że funkcjonujemy nieprzerwanie od 2005 roku, a to właśnie wtedy oficjalnie rozpoczęliśmy działalność pierwszego biura podatkowego w w Kraju Tulipanów, a następnie w krótkim odstępie czasu zorganizowaliśmy oddział w na południu Polski.

Otrzymaliśmy numer BECON, który potwierdza, że funkcjonujemy legalnie. Stworzyliśmy własne autorskie oprogramowanie, dlatego zlecasz zadanie specjalistom, a Twoje zeznanie jest w rękach prawdziwych „artystów”.

Rozliczenie i Zwrot podatku z Holandii - Racibórz - pewnie przyznasz, że sprawy najlepiej załatwia się na miejscu, zatem rozliczenia dokonasz w naszym biurze podatkowym w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 33. Oczekujemy cię z niecierpliwością.
Jeśli Racibórz nie jest Ci po drodze, a chciałbyś się rozliczyć z dochodów z Królestwa Niderlandów, mamy rozwiązanie również dla Ciebie – obsługę zdalną, na Twoje życzenie dokumenty wyślemy drogą pocztową.

  • captcha

Belastingdienst - zwrot podatku z Holandii

Na ogół artykułowane pytania nawiązujące do Zwrotu Podatku z Holandii w Raciborzu.

Ułożyliśmy zbiór 27 problemów, w wyniku których zdobędziecie solidne podstawy o procedurach i zwrocie podatku z Holandii.  Wybraliśmy zagadnienia, na które często dostarczają odpowiedzi nasi fachowcy.

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

Reguła 90% i dodatkowo Zaświadczenie o Dochodzie - czy to aż tak skomplikowane?

Rok 2015 przyniósł niemałe zmiany w regulacjach podatkowych odnośnie obcokrajowców, zwłaszcza pracowników którzy nie są zameldowani w Holandii lub zameldowanych , ale przez niepełny rok podatkowy. Poczynione zmiany mocno gmatwają rozliczenie za ostatnie 5 lat, ale uzyskanie zwrotu jest w dalszym ciągu wykonalne a ponadto korzystne finansowo.

Reguła 90% - czyli co najmniej 90% całkowitego dochodu musi pochodzić z Królestwa Niderlandów.

Na podstawie tej reguły określamy, czy pracownik jest:

  • podatnikiem zagranicznym (wówczas nie ma dostępu do ulg podatkowych oraz odliczeń od dochodu, w większości wniosków nie uzyska standardowego zwrotu) lub będzie on niezbyt wysoki.
  • kwalifikowanym podatnikiem zagranicznym (wówczas ma prawo do ulg podatkowych, odliczeń od dochodu i, dzięki temu, prawo do uzyskania częściowego zwrotu podatku).

Kwalifikowany Podatnik Zagraniczny do Rozliczenia i Zwrotu Podatku z Holandii - Racibórz

KPZ to osoba która jest obywatelem któregoś z krajów UE/EOG lub Szwajcarii, uzyskująca przynajmniej 90% dochodów w Kraju Tulipanów. Sposobem na poświadczenie uzyskania wymaganego stanu rzeczy jest zaświadczenie o osiągniętym dochodzie wydane przez polski Urząd Skarbowy.

Zaświadczenie o dochodach do Rozliczenia i Zwrotu Podatku z Holandii - Racibórz

To jeszcze jedna zmiana zatwierdzona przez Ministerstwo Finansów w Holandii. „Zaświadczenie" jest dokumentem potwierdzającym wysokość dochodów, które uzyskałeś w naszym państwie i jest bezwzględnie potrzebne, aby zdobyć status Kwalifikowanego Podatnika Zagranicznego.

W celu zdobycia zaświadczenia o dochodach, najpierw rozliczamy się z holenderskich dochodów w RP w lokalnym Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik wskazujący na ośrodek interesów życiowych w naszym kraju podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, czyli powinien rozliczać się w Polsce. Jeżeli nie są Państwo rozliczeni względem US, doradzamy złożenie deklaracji PIT36ZG wraz z oświadczeniem o popełnieniu czynu zabronionego (nazywanym "czynnym żalem".

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

Zestawienie materiałów do złożenia wniosku prosimy nadesłać w pliku PDF na e-mail: [email protected] lub poczta tradycyjną na adres:

Biuro Borsuk
44-100 Gliwice
Zwycięstwa 33/III