Zwrot podatku za rok 2013 prawdopodobnie po „staremu”.

„Zwroty podatkowe ” z Holandii  za rok 2013 dla wielu okazały się sporym rozczarowaniem, dotyczy to szczególnie tych których rozliczono na podstawie zadeklarowanego okresu zatrudnienia. W wielu przypadkach wychodziły spore dopłaty, najbardziej poszkodowaną grupą okazali się „sezonowcy”.

Na początku stycznia informowaliśmy Państwa, że nadpłaty podatkowe mogą być niższe niż w latach poprzednich z powodu zmian w holenderskich przepisach podatkowych. Zmiany  polegały na tym iż „Algemene heffingskorting” (ogólna ulga podatkowa) naliczana miała być proporcjonalnie do okresu pracy w Holandii.
Kilka dni temu otrzymaliśmy zestawienie zarobków naszego Klienta za rok 2013. Dokument został wygenerowany z bazy Belastingdienst.
2013
Z zestawienia jasno wynika, że wyliczenie proporcjonalne nie będzie możliwe, ponieważ Belastingdienst nie ma odpowiednich danych aby skontrolować to rozliczenie. W każdym przypadku urzędnik musiałby kontaktować się bezpośrednio z pracodawcą i ustalać okres faktycznego zatrudniania, jest to mało prawdopodobne lecz możliwe.
Osobiście uważam, że jeszcze za wcześnie na „świętowanie”, ale są pozytywne sygnały. Ocenę sytuacji pozostawiam Państwu.
Zapraszam do udostepnienia tekstu na Państwa profilach oraz komentowania artykułu.

Więcej w tej kategorii: BLOG
powrót na górę