Zależność pomiędzy Zorgtoeslag 2014 a rozliczeniem podatkowym 2014

Wychodziła dopłata więc się nie rozliczyłeś? Bardzo możliwe że nie dostaniesz dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego...

Dotychczas nie było problemu z wypłatą dofinansowania do ubezpieczenia, jednak od pewnego momentu daje się zauważyć pewna prawidłowość... wnioski o zorgtoeslag 2014 rozpatrywane są w nieskończoność lub wydawane decyzje są na 0€.

Dlaczego tak się dzieje? Prawdy na pewno nie poznamy, ale domyślać się można. Urzędnicy z Belastingdienst twierdza, że opóźnienia spowodowane są wnikliwością przy rozpatrywaniu wniosków...
Mam trochę inne wrażenie, szczególnie w przypadkach kindgebonden budget 2015. Wypłacane kwoty (nawet po 345€ miesiecznie) w żaden sposób nie wskazują na "wnikliwość" i dokładność organów skarbowych.  System działa "kulawo" i nie zanosi się aby działał lepiej.

Prywatnie dowiedziałem się, że bardziej chodzi o "przymuszenie" do rozliczenia się z podatku za rok 2014 także w przypadku osób, u których wychodzi dopłata... Summa summarum wyjdzie i tak "in plus" zakładając, że Belastingdienst wypłaci jednak dofinansowanie.

Czy warto się rozliczyć z dofinansowania? Osobiści myślę, że tak o ile spełnia się warunki.

Więcej w tej kategorii: BLOG
powrót na górę