Voorlopige aanslag 2012

Tradycyjnie już na początku maja Belastingdienst zaczyna wydawać decyzje podatkowe za miniony rok; znaczna część osób które rozliczyły się zimą tj. do końca marca 2013 ma szansę na otrzymanie decyzji wstępnej.

W maju rozpoczęła się już "hurtowa" wysyłka decyzji, w miesiącu marcu i kwietniu decyzje otrzymał mały odsetek naszych Klientów, dlatgeo też szeroko o tym fakcie nie informowaliśmy na łamach holandia.org.

Decyzja wstepna, charakteryzuje się tym, że w ciagu 5 lat od jej wydania może zostać zmieniona. Belastingdienst wydał ją bazując na przedłożonych przez nas dokumentach a nie stwierdzonym stanie faktycznym!

Istotne cechy wstepnej decyzji podatkowej:

  • kwota zwrotu "Te ontvangen" - nie powinna znacząco różnić się od wyliczonej przez biuro
  • data wydania decyzji - "Dagtekening np. 14 mei 2013" - ponieważ od tej daty biegnie czas na złożenie odwołania (termin 6 tygodniowy)
  • konto bankowe - jeżeli zostało podane znjaduje się na różowym polu
  • "verrekening" - jeżeli mieli Państwo długi w Belastingdienst, zostaną one pokryte w pierwszej kolejności z Państwa nadpłaty podatkowej
  • "Rekeningnummer onbekend" - oznacza to, że Państwa konto nie jest znane dla holenderskiego orzedu skarbowego, dlatego też wkrótce otrzymają Państwo stosowny formularz (wzór wypełnienia poniżej)

https://holandia.org/kbh/konto-nowe.1.pdf
https://holandia.org/kbh/konto-nowe.2.pdf

Jeżeli zamiast "Voorlopige aanslag 2012" otrzymali Państwo "Geen voorlopige aanslag" zobacza to, że trzeba czekać aż Belastingdienst dokona sprawdzenia rozliczenia.

VA2012 1

Więcej w tej kategorii: BLOG
powrót na górę