Zasiłek rodzinny z Belgii

Dla Rodaków pracujących w Belgii, wprowadziliśmy usługę zasiłku rodzinnego z Belgii.

Kinderbijslag to zasiłek rodzinny w Belgii (rodzinne z Belgii), który jest przyznawany rodzinom posiadającym dzieci. Komu należy się ta zapomoga? Ile wynosi rodzinne w Belgii? Co jeszcze warto wiedzieć o tym zasiłku? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stale rosnącej rzeszy naszych rodaków pracujących w Belgii, postanowiliśmy wprowadzić usługę zasiłku rodzinnego z Belgii (gezienbijslag). Z nami dowiesz się najważniejszych rzeczy o belgijskim dodatku dla rodzin. Pomożemy Ci również w jego otrzymaniu i zajmiemy się wszystkim za Ciebie.

Formularz zgłoszeniowy

  • captcha

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności

   

  Zasiłek rodzinny Belgia – Kinderbijslag

  Zasiłki rodzinne w Belgii przeznaczone są dla rodzin wychowujących dzieci. Kinderbijslag powstał w celu wsparcia finansowego rodziców, dzięki czemu mogą oni przeznaczać dodatkowe środki na wychowanie swoich pociech. Zasiłek na dziecko w Belgii ma zapewnić im stabilizację, a także odpowiedni poziom życia.

  Zasiłki rodzinne w Belgii – kto może skorzystać?

  Jak już wspomnieliśmy, zasiłek rodzinny w Belgii Kinderbijslag kierowany jest dla rodzin z dziećmi. Co ważne – nie każdy może z niego skorzystać. Warunkiem pobierania belgijskiego świadczenia rodzinnego jest legalne zatrudnienie w Belgii (umowa o pracę lub własna działalność gospodarcza zarejestrowana w tym kraju).

  Zasiłek rodzinny z Belgii przysługuje również osobom, które uprawnione są do pobierania dodatków socjalnych w Belgii np. bezrobotni, osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi lub ci, u których panuje bardzo zła sytuacja finansowa.

  Nie wiesz, czy się kwalifikujesz do pobierania zasiłku? Daj znać naszym specjalistom, którzy rozwieją Twoje wątpliwości.

  Rodzinne w Belgii dla Polaków – jak wygląda?

  Jak wygląda rodzinne w Belgii dla Polaków? Warto wiedzieć, że nasi rodacy mogą ubiegać się o to świadczenie. Nie jest to jednak proste i wymaga włożenia w to czasu, a także dostarczenia wymaganych dokumentów do urzędu. Aby móc liczyć na świadczenia rodzinne w Belgii, musisz posiadać tzw. loonfiche, które otrzymasz od swojego pracodawcy. Jeżeli nie posiadasz tego dokumentu, w deklaracji możesz zamieścić comiesięczne odcinki z wypłat.

  Dodatkowo do urzędu należy donieść zaświadczenie o zameldowaniu rodziny. Rodzinne w Belgii przeznaczone jest również dla dzieci powyżej 18. roku życia, które wciąż się uczą. W takim wypadku w formularzu (E402) należy wpisać dane o tym, w jakim miejscu pociecha pobiera naukę.

  Jeśli masz problem z wypełnieniem wniosku o przyznanie świadczenia rodzinnego w Belgii, odezwij się do nas. Zajmiemy się całą resztą.

  Rodzinne Belgia – ile wynosi?

  Ile wynosi dodatek rodzinny? To zależy od ilości posiadanych dzieci.

  • Na pierwsze dziecko – 96 €.
  • Na drugie dziecko – 178 €.
  • Na trzecie i każde kolejne dziecko – 260 €.

  Są to kwoty przybliżone, ponieważ w zależności od regionu dodatek rodzinny jest inny. Nie są to jednak wielkie różnice – nie przekraczają 5 €.

  Warto wspomnieć o tym, że zasiłek rodzinny jest podwyższany również o dodatek wiekowy (po ukończeniu 6., 12., i 18. roku życia przez dziecko). Rodzice mogą również liczyć na wsparcie urzędu na początek roku szkolnego (premia szkolna).

  Nie czekaj, odezwij się do nas i nie martw się o formalności. Pomożemy Ci uzyskać świadczenie rodzinne i poprowadzimy przez cały proces składania wniosku.