E-301/PDU1

Zawsze nadchodzi czas podsumowań, najlepszym tego potwierdzeniem będzie druk E-301.

Bez poświadczenia drukiem E-301/PDU1 polski system emerytalny nie zaliczy Ci lat przepracowanych w innym kraju Unii Europejskiej, co wiązać się będzie z niższym świadczeniem. Nie pozwól, aby Twoja praca poszła na marne i zdobądź ten dokument z naszą pomocą!

Całkowity koszt zamówienia formularza E-301/PDU1 jest zgodny z naszym cennikiem.

Wypełnij wniosek i zamów dokumenty – zapraszamy!

  • captcha

  Czym jest druk E-301/PDU1?

  Jeżeli zakończyłeś pracę w Holandii, Niemczech, Belgii lub Austrii to z pewnością warto zadbać o swoje lata składkowe. Legalna praca w krajach UE to gwarantowane świadczenie emerytalne i rentowe. Posiadany druk E-301 PDU1 umożliwia również uzyskanie zasiłku dla bezrobotnych, w związku z tym warto go uzyskać. Każdy dzień legalnej pracy za granicą wliczany jest do naszego bilansu emerytalnego!

  Druk E-301/PDU1 – do czego jest potrzebny?

  Europejskim dokumentem poświadczającym przepracowane okresy jest formularz E-301/PDU1. Druk E-301/PDU1 jest niezbędny, aby potwierdzić Twoje holenderskie/niemieckie/belgijskie lata składkowe, ponieważ prawie zawsze wymaga ich ZUS. Będzie to niezbędne w przypadku:

  • nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych (w sytuacji, gdy zamierzamy zaliczyć okresy ubezpieczenia / zatrudnienia z innych krajów UE/EOG),
  • ubiegania się o rentę lub emeryturę (w sytuacji, gdy zamierzamy zaliczyć okresy ubezpieczenia / zatrudnienia z innych krajów UE/EOG),
  • obliczenia podstawy wymiaru urlopu wypoczynkowego.

  Poprzez zsumowanie okresów płacenia składek z tytułu zatrudnienia za granicą oraz kraju, w którym staramy się o świadczenie, ustalana jest podstawa do jego obliczenia.

  Druk E301 Holandia – koszt usługi i procedura

  Aby uzyskać zaświadczenie E301/PDU1 za lata pracy na terenie Holandii, Niemiec, Belgii lub Austrii, niezbędne będzie złożenie specjalnego wniosku do odpowiedniego urzędu. Skorzystaj z usług naszego biura podatkowego, a załatwimy za Ciebie wszystkie niezbędne formalności.

  Całkowity koszt zamówienia formularza E-301/PDU1 jest zgodny z naszym cennikiem.

  Opłata zawiera: przygotowanie wniosku, wysyłka listem poleconym oraz dwukrotny kontakt telefoniczny z instytucją zagraniczną.