E-301/PDU1
Bez poświadczenia drukiem E-301/PDU1 polski system emerytalny nie zaliczy Ci lat przepracowanych w innym kraju Unii Europejskiej, co wiązać się będzie z niższym świadczeniem. Nie pozwól, aby Twoja praca poszła na marne i zdobądź ten dokument z naszą pomocą!
Całkowity koszt zamówienia formularza E-301/PDU1 jest zgodny z naszym cennikiem.
Wypełnij wniosek i zamów dokumenty – zapraszamy!
Czym jest druk E-301/PDU1?
Jeżeli zakończyłeś pracę w Holandii, Niemczech, Belgii lub Austrii to z pewnością warto zadbać o swoje lata składkowe. Legalna praca w krajach UE to gwarantowane świadczenie emerytalne i rentowe. Posiadany druk E-301 PDU1 umożliwia również uzyskanie zasiłku dla bezrobotnych, w związku z tym warto go uzyskać. Każdy dzień legalnej pracy za granicą wliczany jest do naszego bilansu emerytalnego!
Druk E-301/PDU1 – do czego jest potrzebny?
Europejskim dokumentem poświadczającym przepracowane okresy jest formularz E-301/PDU1. Druk E-301/PDU1 jest niezbędny, aby potwierdzić Twoje holenderskie/niemieckie/belgijskie lata składkowe, ponieważ prawie zawsze wymaga ich ZUS. Będzie to niezbędne w przypadku:
- nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych (w sytuacji, gdy zamierzamy zaliczyć okresy ubezpieczenia / zatrudnienia z innych krajów UE/EOG),
- ubiegania się o rentę lub emeryturę (w sytuacji, gdy zamierzamy zaliczyć okresy ubezpieczenia / zatrudnienia z innych krajów UE/EOG),
- obliczenia podstawy wymiaru urlopu wypoczynkowego.
Poprzez zsumowanie okresów płacenia składek z tytułu zatrudnienia za granicą oraz kraju, w którym staramy się o świadczenie, ustalana jest podstawa do jego obliczenia.
Druk E301 Holandia – koszt usługi i procedura
Aby uzyskać zaświadczenie E301/PDU1 za lata pracy na terenie Holandii, Niemiec, Belgii lub Austrii, niezbędne będzie złożenie specjalnego wniosku do odpowiedniego urzędu. Skorzystaj z usług naszego biura podatkowego, a załatwimy za Ciebie wszystkie niezbędne formalności.
Całkowity koszt zamówienia formularza E-301/PDU1 jest zgodny z naszym cennikiem.
Opłata zawiera: przygotowanie wniosku, wysyłka listem poleconym oraz dwukrotny kontakt telefoniczny z instytucją zagraniczną.