Jak znaleźć pracę w Holandii?

Najłatwiejszym sposobem jest znaleźć biuro pracy, to po prostu firma pośredniczącą między Tobą potencjalny pracownikiem, a firmą do której Państwo zostaną oddelegowani.

Leasing pracowniczy to najczęściej spotykana forma zatrudniania pracowników tymczasowych, jest wygodna dla pracodawcy, bo nie martwi się personelem, dostaje tylko "czysta" fakture i reszta go nie interesuje.

Polecam odwiedzić ten portal, zawiera wiekszość legalnie działających firm pośrednictwa pracy w Holandii.
Jeżeli nie ma w nim firmy któej szukasz, nie ma jej także w rejestrze handlowym oraz w googlach... to radzę odpuścić. Z doświadczenia wiem, ze lepiej poczekać miesiąc lub dwa, a pojechać w sprawdzone miejsce.

Biuro pracy najczęściej zapewnia zakwaterowanie tzw. domek, płatny od 50 do 80 euro tygodniowo oraz ubezpieczenie grupowe tzw. kolektywne w cenie ok. 18 euro/tydz.
Nie należy spodziewać się luksusowego wyposażenia, jednakże należy walczyć o godziwe warunki zakwaterowania!

Minusem pracy przez "uitzendbureau" jest niezbyt wysoka stawka oscyluje wokół 8-9 euro brutto. Aktualne stawki sprawdzicie Państwo na "Minimum Loon"

Bardzo często wliczono już w tą kwotę tzw. pieniądze wakacyjne i urlopowe, co często fałszuje prawdziwą stawke, zaniżoną i niezgodną z prawem, w takim przypadku należy zgłosić ten fakt do Inspekcji Pracy lub SNCU.

Wakacyjne to pieniądze, które pracodawca odkłada na specjalnym koncie (vakantie geld).
Wakacyjne wypłacane jest 2 razy w roku, najczęściej czerwiec oraz grudzień (sprawdź zapis w swoim kontrakcie). Pieniądze przed wypłaceniem są opodatkowane! (prawie 46%).
Dodatkowym "świadczeniem" są pieniądze urlopowe; za każdy przepracowany miesiąc (średnio 168h) otrzymujemy dwa dni (16h) płatnego urlopu na koszt pracodawcy, czyli rocznie jest to min. 24 dni płatnego urlopu, urlopowe opodatkowane jest stawką 42% lub 33,50%.
Całkowite kwoty brutto wakacyjnego i urlopowego znajdą Państwo na swoich solarisach, pozycja "cumulative" vkgld & vkdgn.

Bardzo "modne" są ostatnio wszelkie potrącenia tzw. overige kosten etc. w kwocie 2-3 euro... Nie należy odpuszczać i być dociekliwym, grzeczny lecz stanowczym. Pamiętajcie że wszystkich nie zwolnią, to Wy jesteście siłą firmy.

Rozmawiasz płynnie po angielsku / niemiecku / francusku? Sprawdź proszę ponizsze linki, lista może jest krótka, ale wiele możliwości interesującej pracy...
1.gowerk.nl
2. undutchables
3. kelly services
4. unique multilinqual services
5. adams multilingual recruitment
6. blue lynx employment bv
7. projob international
8. english languages jobs
9. culture works
10. job express

Więcej w tej kategorii: BLOG
powrót na górę