Zwrot podatku z Holandii – Gliwice

Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii - Gliwice

Holandia, a właściwie Niderlandy, to bardzo atrakcyjny i postępowy kraj - od dziesiątek lat cieszy się powodzeniem wśród Polaków. Znikomy poziom bezrobocia oraz bardzo zadowalająca płaca minimalna to wystarczające powody żeby co roku ściągać do siebie więcej niż 100 tysięcy polskich pracowników.

To warto wiedzieć zanim rozliczysz się z podatku z Królestwa Holandii

"Festina lente" oznacza wprost śpiesz się powoli", czyli "śpiesz się powoli" - przypomina tradycyjna maksyma, przed rozliczeniem poszukaj, dowiedz się więcej - bo wiedzieć więcej, to dostać więcej. Dla Twojego komfortu przygotowaliśmy zestawienie nowinek w regulacjach podatkowych, z których pomocą unikniesz przykrych niespodzianek.

Zdecyduj się na profesjonalne biuro wszak to zazwyczaj gwarancja zysku!

Jeżeli uzyskiwałeś dochód w Niderlandach, to składając zgłoszenie do Belastingdienst, niemal w każdym przypadku uzyskasz Zwrot Podatku z Holandii. Pamiętaj jednak, że są wyjątki, dlatego warto starannie wybrać odpowiednie biuro rachunkowe. Doświadczony ekspert podatkowy ma za zadanie poznać swojego zleceniodawcę, ponieważ wyłącznie w takiej sytuacji kalkulacja podatkowa z Holandii będzie zrealizowane od A do Z, a w rezultacie Klient będzie zadowolony z usługi.

Rozliczenie i Zwrot podatku z Holandii - Gliwice - czemu opłaca się postawić na naszą firmę?

Naszą przewagą jest to, że operujemy na europejskim rynku rozliczeń podatkowych nieprzerwanie od 2005 roku, ponieważ to wówczas formalnie rozpoczęliśmy działalność pierwszego biura podatkowego w Holandii, niedługo później zorganizowaliśmy oddział w w województwie śląskim.

Otrzymaliśmy numer BECON, który potwierdza, że działamy zgodnie z prawem. Stworzyliśmy własne autorskie oprogramowanie, dlatego dobrze znamy regulacje podatkowe, a Twoje zeznanie zostanie opracowane na najwyższym poziomie.

Rozliczenie i Zwrot podatku z Holandii - Gliwice - to prawda, że sprawy najlepiej załatwia się osobiście, zatem rozliczenia dokonasz w naszym biurze podatkowym w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 33. Oczekujemy Twojej osoby z pozytywnym napięciem.
O ile jednak nie jesteś z Gliwic, a potrzebujesz wsparcia w uzyskaniu zwrotu z dochodów z Niderlandów, mamy rozwiązanie również dla Ciebie – obsługę zdalną, jeśli wolisz sposób pośredni dokumenty możemy wysłać poprzez przesyłkę pocztową.

  • captcha

Belastingdienst - zwrot podatku z Holandii

Zwykle zadawane pytania korespondujące do Rozliczenia i Zwrotu Podatku z Holandii w Gliwicach.

Skomponowaliśmy szereg 27 przypadków, przy użyciu których będziecie wiedzieć więcej o procedurach i zwrocie podatku z Holandii.  Wybraliśmy pytania, na które często odpowiadają nasi fachowcy.

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA NL

Prawo 90% jak i Zaświadczenie o Dochodzie - z czym to się je?

W roku 2015 pojawiły się istotne zmiany w przepisach podatkowych dotyczących cudzoziemców, zwłaszcza w przypadku rodaków niemających meldunku w Holandii lub zameldowanych ale jedynie przez część roku rozliczeniowego. Zastosowane obostrzenia mocno utrudniają rozliczenie za ostatnie 5 lat, ale skuteczne działanie jest nadal realne i korzystne finansowo.

Definicja 90% - czyli nie mniej niż 90% całego osobistego dochodu musi pochodzić z Królestwa Holandii.

  • W oparciu o ten przepis ustanawia się, czy podatnik jest:
    podatnikiem zagranicznym (osoba taka nie ma dostępu do ulg podatkowych oraz odliczeń od dochodu, w większości wniosków nie uzyska standardowego zwrotu) lub będzie on niezadowalający.
  • kwalifikowanym podatnikiem zagranicznym (osoba taka ma prawo do ulg podatkowych, odliczeń od dochodu i, co za tym idzie, prawo do otrzymania częściowego zwrotu).

Kwalifikowany Podatnik Zagraniczny a Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii w Gliwicach

KPZ to osoba będąca obywatelem jednego z krajów UE/EOG lub Szwajcarii, uzyskująca co najmniej 90% środków zarobionych w Królestwie Niderlandów. Zaświadczeniem uzyskania kwalifikacji 90% jest zaświadczenie o osiągniętym dochodzie wydane przez polskie organy skarbowe.

Zaświadczenie o dochodach a Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii w Gliwicach

To kolejna korekta sprecyzowana przez holenderskie Ministerstwo Finansów. „Zaświadczenie" jest dokumentem potwierdzającym dochody, które uzyskałeś w Polsce i jest niezbędne, by zdobyć status Kwalifikowanego Podatnika Zagranicznego.

Aby uzyskać „zaświadczenie”, należy rozliczyć się z holenderskich zarobków w Rzeczpospolitej Polskiej w ojczystym Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik posiadający życiowe centrum interesów w naszym kraju podlega totalnemu obowiązkowi podatkowemu, czyli ma obowiązek rozliczenia w Polsce. Klientom zalegającym z rozliczeniem wobec Urzędu Skarbowego, zalecamy realizację wniosku PIT36ZG wraz z oświadczeniem o popełnieniu czynu zabronionego (nazywanym "czynnym żalem".

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA NL

Zbiór dokumentacji do rozpoczęcia procedury prosimy przesłać w formacie PDF na e-mail: [email protected] czy też poczta tradycyjną na adres:

Biuro Borsuk
44-100 Gliwice
Zwycięstwa 33/IIIOF