Zwrot podatku z Holandii – Chorzów

Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii - Chorzów

Holandia, a w istocie Królestwo Niderlandów, to supernowoczesny kraj - od dziesiątek lat budził zainteresowanie wśród Polaków. Wysoki poziom zatrudnienia i ponadprzeciętna płaca minimalna to wystarczające powody aby każdego roku ściągać do siebie ponad sto pięćdziesiąt tysięcy pracowników z Polski.

To warto wiedzieć zanim przystąpisz do rozliczenia z podatku z Królestwa Holandii

"Festina lente" - śpiesz się powoli, czyli "śpiesz się powoli" - przypomina stare przysłowie, zanim się rozliczysz dobrze rozeznaj się w faktach - ponieważ lepsza znajomość informacji oznacza większy zysk. Dla Twojej wygody sporządziliśmy zestaw informacji, z których pomocą nic nieprzyjemnego Cię nie zaskoczy.

Wyszukaj certyfikowane biuro albowiem to zazwyczaj opłaca!

Jeśli zarabiałeś w Królestwie Niderlandów, to rozliczając się z podatku, niemal w każdym przypadku uzyskasz Zwrot Podatku z Holandii. Jednak „prawie” robi różnicę, dlatego należałoby starannie wybrać wysoko kwalifikowane biuro podatkowe.

Kompetentny specjalista podatkowy {ma za zadanie|ma powinność|ma obowiązek|wie, że warto|wkłada trud w to, aby| poznać swojego zleceniodawcę, ponieważ tylko z takim podejściem wniosek o zwrot podatku z Holandii będzie prawidłowe, a w rezultacie Klient będzie zadowolony z usługi.

Zwrot podatku z Holandii - Chorzów - dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Pierwszym atutem przemawiającym na naszą korzyść jest to, że funkcjonujemy bez przerwy od 2005 roku, gdyż właśnie wtedy oficjalnie rozpoczęliśmy działalność pierwszego biura podatkowego w Królestwie Niderlandów, a następnie w krótkim odstępie czasu powstał przedstawicielstwo w w Gliwicach.

Otrzymaliśmy numer BECON, który jest potwierdzeniem, że pracujemy oficjalnie. Napisaliśmy własne autorskie oprogramowanie, tym samym gwarantujemy, że dobrze znamy przepisy fiskalne, a Twoje zeznanie jest w rękach fachowców.

Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii - Chorzów - faktem jest, że sprawy najefektywniej ustala się osobiście, wobec tego najwygodniej zrealizujesz rozliczenie w naszym biurze podatkowym w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 33. Wyczekujemy cię z niecierpliwością.
Jeśli Chorzów nie jest Ci po drodze, a chciałbyś się rozliczyć z dochodów z Holandii, możemy Cię obsłużyć online, na Twoje życzenie dokumentację przekażemy Ci drogą pocztową.

 • captcha

Belastingdienst - zwrot podatku z Holandii

Zwykle artykułowane pytania odnoszące się do Rozliczenia i Zwrotu Podatku z Holandii w Chorzowie

Stworzyliśmy serię 27 pojęć, za sprawą których dowiecie się więcej o procedurach i zwrocie podatku z Holandii.  Wyselekcjonowaliśmy zagadnienia, na które zazwyczaj dostarczają odpowiedzi nasi doradcy.

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

Definicja 90% jak i Potwierdzenie Dochodu - z czym to się je?

Rok 2015 przyniósł spore poprawki w przepisach podatkowych dla nierezydentów, zwłaszcza rodaków niezameldowanych w Holandii lub zameldowanych część roku podatkowego. Zastosowane zmiany mocno gmatwają przebieg rozliczeń za ostatnie 5 lat, jednak mimo to skuteczne działanie jest wciąż możliwe a dodatkowo intratne.

Definicja 90% - oznacza, że przynajmniej 90% uzyskanego dochodu musi pochodzić z Holandii

Na podstawie tej reguły zostaje określone, czy podatnik jest:

 • podatnikiem zagranicznym (wówczas nie ma dostępu do ulg podatkowych oraz odliczeń od dochodu, zazwyczaj więc nie otrzyma standardowego zwrotu) lub będzie on niezadowalający.
 • kwalifikowanym podatnikiem zagranicznym (wówczas ma prawo do ulg podatkowych, odliczeń od dochodu i, co za tym idzie, prawo do otrzymania częściowego zwrotu podatku).
 • Kwalifikowany Podatnik Zagraniczny a Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii w Bytomiu

  KPZ to osoba będąca obywatelem któregoś z krajów UE/EOG lub Szwajcarii, poświadczająca co najmniej 90% dochodów w Niderlandach. Zaświadczeniem uzyskania wymaganego stanu rzeczy jest zaświadczenie o osiągniętym dochodzie z kraju zamieszkania (w tym przypadku Polska).

  Zaświadczenie o dochodach a Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii w Bytomiu

  To kolejna zmiana uzgodniona przez holenderskie Ministerstwo Finansów. Certyfikat dokumentujący dochody jest dokumentem uwierzytelniającym dochody, które uzyskałeś w naszym państwie i jest konieczne, żeby zdobyć status Kwalifikowanego Podatnika Zagranicznego.

  Aby uzyskać „zaświadczenie”, powinniśmy rozliczyć się z dochodów osiągniętych w Holandii w RP w swoim Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik wskazujący na życiowe centrum interesów w Polsce podlega totalnemu obowiązkowi podatkowemu, czyli jest zobowiązany do rozliczeń w Polsce. Klientom, którzy nie rozliczyli się z US, zalecamy złożenie deklaracji PIT36ZG razem z „czynnym żalem”.

  • captcha

  Zestaw załączników do rozliczenia prosimy skierować w pliku PDF na e-mail: [email protected] lub można także poczta tradycyjną na adres:

  Biuro Borsuk
  44-100 Gliwice
  Zwycięstwa 33/III