Zwrot podatku z Holandii – Bytom

Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii - Bytom

Holandia, a faktycznie Niderlandy, to bardzo atrakcyjny i postępowy kraj - od zawsze cieszy się powodzeniem wśród naszych ziomków. Niewielki poziom bezrobocia oraz wysoka płaca minimalna to wystarczające powody żeby rokrocznie ściągać do siebie ponad sto dziesięć tysięcy pracowników z Polski.

Warto to wiedzieć zanim rozliczysz się z podatku z Niderlandów

"Festina lente" oznacza wprost śpiesz się powoli", czyli "śpiesz się powoli" - uświadamia znana sentencja, przed rozliczeniem dobrze rozeznaj się w faktach - bo wiedzieć więcej, to dostać więcej. Dla Twojej korzyści przygotowaliśmy zestawienie informacji, dzięki którym nic nieprzyjemnego Cię nie zaskoczy.

Wyszukaj właściwe biuro bo to przede wszystkim gwarancja zysku!

Jeżeli pracowałeś w Niderlandach (Holandii)  to składając zeznanie podatkowe prawie zawsze  możesz liczyć na Zwrot Podatku. Prawie zawsze nie znaczy zawsze, dlatego warto wybrać odpowiednie biuro księgowe.
Profesjonalny doradca podatkowy ma obowiązek poznać swojego Klienta, ponieważ tylko wtedy rozliczenie będzie prawidłowe a w rezultacie Klient będzie zadowolony.

Zwrot podatku z Holandii - Bytom - dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Przede wszystkim działamy nieprzerwanie od 2005 roku, ponieważ to wtedy oficjalnie zarejestrowaliśmy swoje pierwsze biuro podatkowe w Holandii, niedługo później otworzyliśmy oddział w miejscowości Gliwice.

Posiadamy numer BECON, numer ten jest potwierdzeniem, że działamy legalnie. Posiadamy własne autorskie oprogramowanie dlatego doskonale znamy przepisy podatkowe a Twoje zeznanie jest w rękach fachowców.

Rozliczenie i Zwrot podatku z Holandii - Bytom - to prawda, że sprawy najlepiej załatwia się osobiście, dlatego rozliczenia dokonasz w naszym biurze podatkowym w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 33.
Jeżeli nie jesteś z Bytomia a chciałbyś się rozliczyć z dochodów z Niderlandów proponujemy obsługę online, na Twoje życzenie dokumenty możemy wysłać pocztą. 

  • captcha

Belastingdienst - zwrot podatku z Holandii

Najczęściej zadawane pytania pozostające w związku do Rozliczenia Zwrotu Podatku z Holandii w Bytomiu.

Ułożyliśmy zbiór 27 kwestii, dzięki którym zdobędziecie wiedzę o aspektach i zwrocie podatku z Holandii.  Uporządkowaliśmy pytania, na które często udzielają odpowiedzi nasi doradcy.

 

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

Norma 90% jak i Deklaracja dochodu spoza Holandii - na czym to polega?

Rok 2015 przyniósł spore modyfikacje w regulacjach podatkowych dotyczących nierezydentów, zwłaszcza w przypadku rodaków którzy nie są zameldowani w Holandii lub zameldowanych ale jedynie przez część roku rozliczeniowego. Zastosowane obostrzenia w znacznym stopniu utrudniają rozliczanie się za ostatnie 5 lat, ale uzyskanie zwrotu jest w dalszym ciągu wykonalne a dodatkowo przynoszące zysk.

Norma 90% - oznacza, że przynajmniej 90% uzyskanego dochodu musi pochodzić z Kraju Tulipanów.

W oparciu o tę regułę ustanawia się, czy wnioskujący jest:

  • podatnikiem zagranicznym (wówczas nie ma dostępu do ulg podatkowych oraz odliczeń od dochodu, w większości przypadków nie otrzyma standardowego zwrotu) lub będzie on niezbyt wysoki.
  • kwalifikowanym podatnikiem zagranicznym (wówczas ma prawo do ulg podatkowych, odliczeń od dochodu i, w związku z tym, prawo do uzyskania niecałkowitego zwrotu).

Kwalifikowany Podatnik Zagraniczny a Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii - Bytom

KPZ to osoba która jest obywatelem jednego z krajów UE/EOG lub Szwajcarii, dokumentująca przynajmniej 90% środków zarobionych w Królestwie Niderlandów. Potwierdzeniem uzyskania kwalifikacji 90% jest zaświadczenie o osiągniętym dochodzie wydane przez polski Urząd Skarbowy.).

Zaświadczenie o dochodach a Rozliczenie i Zwrot Podatku z Holandii - Bytom

To jeszcze jedna korekta zatwierdzona przez holenderskie Ministerstwo Finansów. „Zaświadczenie" jest dokumentem uwierzytelniającym wysokość dochodów, które uzyskali Państwo w kraju ojczystym i jest bezwzględnie potrzebne, żeby zdobyć status Kwalifikowanego Podatnika Zagranicznego.

W celu zdobycia zaświadczenia o dochodach, najpierw rozliczamy się z dochodów osiągniętych w Holandii w RP w swoim Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik posiadający centrum interesów osobistych lub gospodarczych w tym kraju podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, czyli jest zobowiązany do rozliczeń w Polsce. Klientom zalegającym z rozliczeniem wobec Urzędu Skarbowego, proponujemy realizację deklaracji PIT36ZG razem z „czynnym żalem”.

POBIERZ DOKUMENTY DO ROZLICZENIA

Całość materiałów do rozliczenia prosimy nadesłać w formacie PDF na e-mail: [email protected] lub można także poczta tradycyjną na adres:

Biuro Borsuk
44-100 Gliwice
Zwycięstwa 33/III