Update!: Aantonen rekening op uw naam – walidacja konta w Belastingdienst.

W związku z grudniowymi zmianami w przepisach holenderskich, Belastingdienst przesyła pieniądze jedynie na osobiste konta podatników. Nie ma możliwości otrzymania zwrotu na konto szwagra, ciotki, brata ani mamy. Jedyne rozwiązanie to założyć osobiste konto.

i jak najszybciej poinformować Belastingdienst o tym fakcie. Procedura walidacji (potwierdzania) konta wydaje się dość banalna, niestety dość często trwa miesiącami.
Walidacja w 5 krokach:

  • poinformuj Belastingdienst, że masz nowy numer konta (aktualizację wyślij na adres: Postbus 2688, NL6401DD Heerlen)
  • czekaj na wiadomość zwrotną z Belastingdienst (Aantonen rekening op uw naam)
  • odeślij otrzymane pismo (Aantonen rekening op uw naam) w ciągu 14 dni wraz z aktualnym wyciągiem z konta bankowego oraz czytelną kopią dokumentu tożsamości (preferowany kolor)
  • czekaj na potwierdzenie walidacji konta
  • ciesz się otrzymanymi pieniędzmi

UWAGA: Nie należy wysyłać za pierwszym razem całego kompletu dokumentów! W przypadku zmiany konta konieczna będzie ponowna walidacja. Jeżeli posiadają Państwo  digid, to aktualizacji numeru konta zajmie tylko minutkę, aktualizację można zrobić tutaj.
Jeżeli mają Państwo problem z walidacją konta to nasi pracownicy z chęcia Państwu pomogą. Adresy biur znajdą Państwo tutaj

Update:

W związku z problemami z dwustopniową walidacją kont, Belastingdienst wprowadził uproszczoną metodę aktualizacji rachunku bankowego.
Wystarczy pismo z informacją o zmianie konta, akatualny wyciag z konta bankowego oraz czytelna (najlepiej kolorowa) kopia dokumentu tożsamośći. Nowy sposób dotyczy jedynie osób, które nie rozpoczęły walidacji wcześniejszym sposobem.

Więcej w tej kategorii: BLOG
powrót na górę